Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Másoknak is okoz "szív"problém...

Másoknak is okoz "szív"problémákat, a feszültség, szorongás?

Figyelt kérdés
Komolyan már kivagyok,hogy állandóan van valami bajom,amit érzek,de a doki szerint tök egészséges vagyok.Labor ekg alapján.Mégis érzem hogy szúr a szívem,nyom,szorit,néha nehezen veszem a levegőt.Mit lehet tenni ezekkel a tünetekkel?Akinek hasonló van,mit csináltok?Milyen tüneteitek vannak?Nekem sajnos sokat jár ezen az agyam,tudom hogy nem kéne,de mégis:-(
2011. márc. 25. 22:06
 1/10 anonim válasza:

Én is így vagyok, probáld teljesen kiverni a fejedből ezeket a dolgokat.Én nekem mikor ez sikrül sokkal jobb közérzetem van. Pl mikor lefekszek mindig azon jár az agyam hogy minnyár infarktust kapok és ezért nagyon nehezen tudok elaludni de mikor sikerül akkor sokkal jobbakat alszok.

Egyébként ezt pánikbetegségnek hívják és ez elég komolyra is fordulthat, mert van olyan ismerőröm aki erre már tabletát szed. Ha más nem ez motiváljon hogy elfeljcsd ezeket a dolgokat :)

2011. márc. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a feszültség okozhat ilyen tüneteket. Nem akarlak elkeseríteni, de komolyabbakat is, addig érdemes foglalkozni ezzel, amíg "csak" ennyi gondot okoz, talán ekkor még könnyebben kezelhető.

Ha az eredmények jók lettek (labor, ekg. stb.), akkor érdemes elgondolkozni, hogy mi okozhat stresszt, szorongást az életünkben. Logikus, hogy meg kell próbálni kiiktatni a zavaró tényező(ke)t.

Javasolt szakember felkeresése is (pszichológus, esetleg pszichiáter), szerintem ez egyáltalán nem szégyen, és tényleg tud segíteni. Megtanít relaxálni, ami nagyon hasznos. Viszont azt jó ha tudod, hogy egyes szakemberek szeretnek rögtön gyógyszereket adni a problémára, de enélkül is ki lehet kerülni ebből a helyzetből. Persze én NEM vagyok szakember, nyilván az orvos, terapeuta tudja, mit csinál, hiszen ezt tanulta, ezért kapott diplomát. (Csak talán érdemes több véleményt is meghallgatni.)

Ezen kívül jót tehet a testmozgás, meditálás, lassítani a tempón, tea, kávé kiiktatása is. Vagy egy kiadós beszélgetés egy baráttal/barátnővel.

Remélem tudtam segíteni!

2011. márc. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!A szülés után alakult ez ki nálam,azt mondják a nagy felelősség miatt.
2011. márc. 26. 10:16
 4/10 anonim válasza:
Nàlam is szülèsek utàn kezdôdôtt ès mèg most is tart nekem sajnos csak a gyogyszer segit
2011. márc. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Mintha az én tüneteimet irtad volna le mert pontosan nekem is igy van.Este valóban nehezebb mikor aludni akarok és mindig folyton azon jár az eszem hogy vajon megint elévesz-e vagy sem.Mondták hogy verjem ki az eszemből de csak ugy nem megy,valóban nem könnyü.Nappal még elvagyok de estére kell ez a szorongásra szedjek 0,25 Xanax-ot amit az orvos felirt,amit sokszor nem tartok be 2 hétig és majd azután megint jönek ezek a tünetek.Próbálom azt mondogatni hogy a frontváltozás is ezekkel a tünetekkel jár és lehet hogy csak ez is az.Különben lehet hogy csak is ez okozhatja de ha nem volna azok a gondolatok amikor ilyenkor elöjönnek akkor minden rendben volna.Próbáld meg átgondolni hogy ezelött is voltak ilyen tüneteid csak nem figyeltél annyira fel rá és mindjárt jobb lessz.

Addig is jó gyógyulást neked.

2011. márc. 26. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Keress fel egy szakembert, minél előbb! Ez a tünet szülés utáni depresszióra utal, szakorvos és gyógyszer segítségével hatékonyan gyógyítható.
2011. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Frontin 0,25mg-t szedek,de reggelente.Érdekes,előtte is hajlamos voltam,arra hogy beképzelek valamilyen tünetet,de pár hónapja meg állandósult ez.Én volt hogy abbahagytam a bogyót,és akkor felerősödött a tünet.Most szedem rendesen,mégis ott van a gondolataim között ez a hülyeség.

Neked milyen gyógyszer segit?Igy nincs is semmi tüneted?

2011. márc. 26. 20:01
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Remélem tudok segíteni, mert nekem is van ilyen problémám (nekem elég súlyos, de nem magamról szeretnék írni), annyit tudnod kell, hogy a frontin egy idegnyugtató (xanax, rivotril, stb), de ez csak tüneti kezelés. A nyugtató segít, de csak egy ideig. Valószínűnek tartom, hogy ha abbahagyod, akkor kezdődik elölről. Ha már a meglévő gyógyszered mellett is ezt érzed, az komolyabb betegségekhez vezet (szorongásnak indul, aztán depresszió lesz belőle), nálam elkéstek a kezeléssel,, ugyanígy indult, majd pánikbeteg lettem, aztán depi, majd idegösszeomlás. Nem szeretnélek meg ijeszteni, minden ember más, nálam az évek alatt felhalmozódott, sokáig cipelt problémák okozták a betegséget, amit egyedül képtelen voltam feldolgozni, és túljutni rajtuk. Vannak szorongásoldó SSRI gyógyszerek (antidepi), nagyon kis mennyiségben is segít, inkább erre kéne fókuszálni, ez még mindig jobb változat mint az idegnyugtató (nekem elhiheted, sok éves tapasztalataim vannak). Az orvos csak azért ad véleményem szerint tüneti kezelést, mert úgy gondolja, hogy nehéz szakaszba lépett az életed, és talán még frontinnal megoldható, viszont ha a frontin mellett is szorongsz, akkor nagyobb a probléma, érdemes lenne egy jó pszichiáterrel megbeszélni. Okés, sokan gyógyszerellenesek, de én pont emiatt lettem beteg, mert megmakacsoltam magam, ahelyett, hogy elfogadtam volna, hogy ez segít és kész. Nem tudom a hátteredet, lehet tényleg nehéz életszakaszba léptél, azért vannak ezek a tünetek. Ha egyedül, és a frontinnal túl tudsz rajta jutni, az pozitív. Én gyógyszert szedek évek óta, de hidd el, nekem is vannak periódusok, amikor olyan, mintha a szívdobbanás kimaradna, vagy éppen hogy bedobog. Nekem is "szúrt' a szívem, de a szív nem tud szúrni, tehát nem fizikális a probléma, hanem idegi. Sztem kérdezz rá a dokinál, hogy mi a véleménye arról, hogy a gyógyszerrel sem vagy jobban, ha legyint egyet, rossz az orvos, keresni kell egy másikat. Hja, és kérlek ne vedd félvállról a problémát! Hiába "kicsi" tünet, nagyon nagy gondot tud okozni! Ha kell, tudok írni egy orvost is, aki pikk-pakk rendbe szed!

2011. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat,remélem jól vagy már!

Végül is napi egy szem frontint szedek a -ből.Ez nem sok.

Az orvos javasolta ha úgy érzem vegyek még be,de eddig nem tettem.Megmondom őszintén,szeretnék ezen túljutni.A szülés után volt egy mütétem is ,és ezek után jött ez ki.Nagyon féltem hogy rosszindulatú a pajzsmirigyem,ezt mütötték,előtte volt biopszia,stb,a szülés után én tapintotam,ki,mig vártam hogy fogadjon a doki plusz hónap,szóval ekkor nagyon beparáztam.Hál istennek,minden rendben volt,mégis előjött a szorongás.

2011. márc. 27. 08:03
 10/10 anonim ***** válasza:
én 0,25ös xanax.ot szedek,ez ugyanaz mint a frontin csak más néven.ez az adag nap 1 tablettával nem sok.szerintem inkább este vedd be,próbáld ki hátha jobb így.
2011. ápr. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!