Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van ismeretségi körödben...

Van ismeretségi körödben felnött hiperaktiv figyelemzavaros ember? Lenne egy-két kérdésem!

Figyelt kérdés
Köszönöm elöre is!
2011. márc. 26. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Van.A nővérem aki 35 éves.
2011. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen van - az öcsém.

Írjál nyugodtan, amire tudok válaszolok, de előrebocsájtom, nem vagyok szakember a témában, csak egy szenvedő alany.

2011. márc. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia mindkettötöknek!Köszönöm szépen hogy irtatok!


Én egy két gyerekes Anyuka vagyok!Nagyobbik fiam aki 9éves lesz hiperaktiv és figyelemzavaros!Nagyon nehéz vele.Igazából az érzelmi oldala ami engem nagyon megvisel,fáj hogy látom "nem szeretik"!Idézöjelbe azért raktam mert nem a legjobb kifejezés hogy nem szeretik a társai hanem inkább bántják,éreztetik hogy Ö más mint Ök.Vannak idöszakok amikor elvagyunk,élményekkel örömmel jön haza a suliból,van mikor szótlanul,vagy épp nagy indulattal dühvel.Ezt már megszoktam már amennyire lehet ezt egy Anyának aki amúgy is (mások szerint) túlságosan is burokban féltve neveli tartósan mert egyébként mindkét fiam tartósan beteg kisfiait.Kisebbik még csak négy éves és normál fejlödésü vagyis nem hiperaktiv.De mostanában a kisfiam rosszabb idöszakjaiban úgy jön haza az iskolából hogy be fordul teljesen,nem mond semmit csak ha kieröszakolom belöle.Akkor is hidegen,ridegen szinte ijesztöen hangoztatja hogy nem érdekli hogy öt nem szereti senki már megszokta mert se a tanárnéni senki se szereti.Szóval ha sirna,dühöngene természetes reakció lenne.De ez a felnötekhez is ijesztö hidegség elég ijesztö.

Amiért konkrétan felnött hiperaktiv egyének hozzátartózóit szólitottam meg az azért van konkrétan mert kb egy éve olvastam egy cikket róluk.Hogy a hiperaktiv gyerekek késöbb nagy %-ban lesznek depressziós,öngyilkos,gyógyszer vagy drogfüggö felnöttek.El is felejtkeztem erröl a cikkröl mivel nem is akartam bele gondolni meg akkor még nekünk érzelmileg nem volt feltünö a másság.De most egy hete meghalt egy ismerösöm.Akiröl olvastam egy leirást amit az Édesapja irt.És mintha a mi fiúnkról lenne szó.Anyuka túl engedékeny,Apuka szigorú de imádja.Fiú öntörvényü,makacs magányos felnött(volt,sajnos).Na hát ez a fiú aki sajnos 26 évesen halt meg drogos volt.Még rendörségi eljárás folyik hogy öngyilkosságban vagy túladagolásban halt meg.Nagyon megijedtem.Nem szeretnénk igy járni.:(

Szeretnélek megkérni titeket,hozzátartozókat hogy irjátok le egy-két mondatban hogy mennyire jellemzö rokontokra a depresszi meg a szokásos tünetek!


Köszönöm szépen elöre is!

2011. márc. 27. 10:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Es mi lett veletek?
2015. dec. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!