Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kihez forduljak segítségért,...

Kihez forduljak segítségért, hogy egy se veled-se nélküled kapcsolaton, férfin túl tegyem magam?

Figyelt kérdés
Kineziológus, pszichológus,életvezetési tanácsadó? Ki vagy mi segíthet? Az 5 éve tartó (és most éppen megint véget ért) kapcsolat teljesen felemészt, nem tudok kilépni belőle, nem tudok új életet kezdeni. Nagyon szükségem van a segítségre, mert nem akarok megint eljutni odáig, hogy már az öngyilkosságot tartsam megoldásnak. Pedig egy 31 éves, értelmes, tényleg szép nő vagyok...
2009. febr. 25. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A legjobb megoldás a pszihoterápia. Sajnos a tb nem finanszírozza, de szerintem megéri.
2009. febr. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
a pszichoterápia során rájöhetsz, hogy miért nem akarsz kilépni ebből a kapcsolatból, elengedni ezt az embert. az ilyen dolgok mindig borzasztóan nehezek, én is ismerem az érzést.
2009. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Átérzem a helyzetedet mert ismerős. Volt.

Én 4 évig öltem magam...

Aztán -terápiás célzattal- egy távolabbi városban béreltem lakást. Azért, hogy NE tudjak "véletlenül" arra járni, ahol ő... Vagy legalább is, ne fél órán belül- nálam ennyi idő kellett a kijózanodáshoz általában.

Mesterségesen, magamat kényszerítve mentem bulizni. Minden hímneműt hülyítettem, és nagyon-nagyon örültem, amikor legalább is testileg közel tudtam engedni némelyiket magamhoz. És láss csodát: EZ lett a terápia lényege.

Mindenki másra(!) figyelni, csak őrá nem gondolni!

Meggyógyultam, visszaköltöztem oda, ahol addig is éltem. Naponta autózom a háza előtt- de nem zavar. Lehullott rólam, mint ágról a levél...

Nem volt olcsó mulatság, de a terápiánál jobban megérte. Megszűnt irányában a csőlátásom és rájöttem, nem szerelem volt, amit éreztem felé, hanem eszelősen erős birtoklási vágy...

A szeretet ui elengedi azt, aki menni akar, és ebbe belenyugszik.


Nagyon sok kitartást, önfegyelmet kívánok Neked! (én 35 vagyok)

2009. febr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Annyira jól esik, hogy már ilyen gyorsan válaszoltatok! Köszönöm! Pláne az utolsó hozzászólást! Erőt ad, hogy látom, másnak sikerült és van élet nélküle is... Mindenképpen "új életet" szeretnék kezdeni, ha kell segítséggel, kerül amibe kerül, mert ez már elviselhetetlen...
2009. febr. 25. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Hú, nekem ugyanez a gondom, 8 éve küszködünk, testileg-lelkileg belebetegedtem, és egyszerűen nem tudok tőle szabadulni. Ha megtehetném, elköltöznék valahová messzire, de ezt sajnos nem lehet. Remélem, egyszer valahogy csak sikerül túljutnunk rajta.
2009. febr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

19:47-es vagyok. Annyit még, hogy én azért költöztem, mert addigra komoly depresszió, szuicid hajlamok, gyógyszeres kezelés, antidepresszánsok, nyugtatók, sörök, emiatt életem állásának elvesztése, több milliós tartozás (miatta -és rá költekeztem), anyagi padló következett.

NE várjátok meg!


Én nem vagyok különösebben ostoba ember a fentiek ellenére, nyilván vannak hiányosságaim. A legkomolyabb az, hogy erős érzelmek esetén világ életemben hajlamos voltam az összes rációmat kidobni az ablakon, vagy hét lakattal bezárni egy fiókba. Ide vezetett...

A tanulság az, hogy

1) Nem lehet változtatni azon aki/ami nem akarja.

2) De ez ránk is vonatkozik! Akarni kell a változást, racionálisan. Egyes egyedül a mi fejünk, eszünk, akaratunk képes kemény melóval kirángatni minket a sz@rból! Ezt a munkát, az ő elengedését senki nem végzi el helyettünk, sem doki, sem szülők, sem barátok.


...és még mindig megtörténhet az, hogy amikor TÉNYLEG elkezdtek leszakadni róla, akkor feleszmél, hogy csak veletek tud élni. De ekkorra már nem csak az érzelmeitek fognak dönteni arról, hogy érdemes-e megpróbálni újra.

Ha nem döbben rá, akkor meg jó, ha ez kiderül. Nem kár azért soha, ami egyoldalú.


Másik tanulság számomra az volt, hogy akár egy működő kapcsolatra is káros az, ha olyan mértékben ragaszkodunk valakihez, mint mi tettük- teszitek. Ez látszik, észre veszi, és senki nem hibás azért, ha ezzel akaratlanul visszaél valamennyire. Az ember gyarló, ilyen a természete. Tudod: ha kinyitod az inged: ide lőjetek- előbb-utóbb lelőnek. Ne szolgáltassátok ki magatokat érzelmileg! Onnan spuri, ahol ezt nem tudjátok már kontrollálni!


Elnézést az okoskodásért, csak a saját esetem után annyira de annyira leegyszerűsödött az élet, bár lehetne tapasztalatot tölcsérrel töltögetni egymás fejecskéjébe...

Hajrá, lányok! :)

2009. febr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én meg még azt hittem, ez kizárólag velem történhet meg...
2009. febr. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Vasárnap óta megint eltűnt az életemből, azóta nem keres. Most még én is tudom tartani magam, kitöröltem a számát, hogy ne essek kísértésbe, én se keressem. Csak ilyen erősnek kell lennem akkor is, ha majd újra megkeres, újabb ígéretekkel...5 év alatt rengetegszer játszotta el ezt velem. Legutóbb is már kezdett kialakulni, komollyá válni egy kapcsolatom, amikor újra megjelent az életemben. Hittem neki, hogy megpróbáljuk, hogy újabb esélyt adunk egymásnak. Egy hónapig se tartott a "nagy boldogság"...kezdődtek a viták, a telefon nem felvétele, ígéretek nem betartása, eltűnések, egyre kevesebb időt töltött velem stb. És megint csak ő hagyott el... Ugyanazzal a dumával, hogy szeret, az életénél jobban, de ez nem megy, nem működik...Ilyenkor átkozom magam, hogy megint sikerült hülyét csinálnia belőlem, de magamnak köszönhetem... Vasárnap óta sírógörcsök, ő meg lehet éli világát...

Tényleg nem szabad ennyire kiadni magunkat, az érzéseinket... Nagymamám mindig azt mondta, hogy mindig a férfi szeressen jobban, ne te rajongjál érte...


Bocsi a panaszkodásért, sírásért, de sajnos egyedül élek Pesten, nincs kinek kiönteni a szívem... így is köszönöm a sok hozzászólást, TÉNYLEG jól esik, hogy van aki meghallgat és mond valamit, bármit...

2009. febr. 26. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!