Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hova fordulhatnék segítségért?

Hova fordulhatnék segítségért?

Figyelt kérdés

Férjem nem tudja kezelni az indulatait és ez már sajnos olyan fokú, hogy nem vagyok vele szívesen, mert nem tudom, hogy mikor robban a bomba. Egyetlen másodperc alatt egyetlen szóra is olyan idegbajt tud kapni, hogy leordítja a fejemet, csúnyán beszél velem, sőt volt hogy a 22 hónapos kisfiunkra ordított rá úgy, hogy én is meglepődtem. Sajnos a munkája elég feszített idegileg, napi 10 órát van a munkahelyen. Én itthon biztosítok mindent, ami a nyugalmat adja neki, de ez úgy tűnik kevés. És ráadásul várandós vagyok a második babánkkal.

Tudom, hogy a gyerekkorában is keresendő a probléma, mert gyakorlatilag nem nevelték őt. Mindent lehetett neki, soha nem voltak szabályok a családjában. A gyerek azt csinált amit akart. Nem tanították meg hogyan kezelje az indulatait. Viszont most már 33 éves. Mit tehetnék? Tönkre fog menni a házasságunk, ha így folytatódik. Ő viszont nem hiszi el, hogy baj van vele és segítséget kéne kérni. Heti többször is előfordul ilyen dühkitörés. Utána mindig bocsánatot kér, de már nem tudok neki megbocsátani az a baj. Olyan sokat bánt lelkileg (mert ilyenkor engem szid...), hogy már nem tudom feldolgozni. Hiába mondja utána hogy szeret, nem érdekel. Nem bírok több bántást úgy érzem:-( Mit tehetnék, ha Ő úgy gondolja hogy vele minden rendben??

Előre is köszönöm!


2011. ápr. 23. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért szülsz neki második gyereket, ha így viselkedik veled, és az első gyerekkel? Egyébként vidd pszichológushoz, hogy kezelni tudják az agresszióját.
2011. ápr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van külön olyan pszichológus is, aki a családi kapcsolatokra és így a házasságokra (is) specializálódott, egy ilyet keressetek! 14/f
2011. ápr. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vedd fel egy diktafonnal, és játszd le neki, amikor higgadt, zárd ki a lakásból, hogy dühöngje ki magát egyedül.
2011. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 homo ludensz ***** válasza:
Lehet egy olyan s sürün előforduló probléma hogy ha egész nap feszült valaki a munkahelyén pld. görcsösen megfelelési kényszer gyötri vagy kénytelen ott "viselkedni" akkor otthon tör ki. Azon csattan az ostor aki a közelébe van és nem kell tartania az esetleges retorzióktól. Aki nem képes lerakni a problémáit és hazaviszi az viselkedik ilyen tűrhetetlen módon. (antiszociálisan) Sajnos ha ezen nem változtat a párod akkor nem csak te de a gyermek/ek/ is megsínylik ami később pszichikai és testi tünetekben fog jelentkezni. Persze hogy ő úgy gondolja hogy vele minden rendben hiszen azt hiszi ha a kenyérre valót megteremti akkor ő otthon azt csinál amit akar,csak hogy az a ti otthonotok is.
2011. ápr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amit tehettél VOLNA: nem szülsz neki gyereket, nem kettőt, egyet sem!!! Most mit vársz? Saját magad vágtad el a menekülés útját! Mi lesz Veled és a két gyerekkel, ha egyszer akkora dühbe gurul, hogy előkerül a kés vagy valami hasonló??? Az, hogy Te szenvedsz, a te dolgod, de ilyen embernek két gyereket szülni óriási felelőtlenség!!!

Egyébként próbálj meg anyaotthont keresni, ahol befogadnak, mielőtt nem lesz nagyobb baj! Ha másképp nem megy, add egy időre intézetbe a gyereket, és próbálj új életet kezdeni, a férjed nélkül!!! Amint hajlandó lesz kezeltetni magát, segíts neki, de addig ne maradj vele, mert ebből nagy baj lehet!

2011. ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pszichoterápiával lehet ezen javítani és kiegészítésként indulatkezelő csoport is sokat segíthet. Nekem ezek segítettek.
2011. ápr. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 ekeke ***** válasza:

Ezek szavak. Ugyanúgy előfordulhat, hogy (ellentétben a negatív latolgatásokkal) ami a lelkében van épp, az válogatás nélkül kiömlik, de sose állítana olyanokat senkinek, ha kérdezi. Igen, nem tudja KEZELNI az indulatait. Ez nem azonos a szeretetlenséggel, az agresszióval!

KÉrlek, próbáld meg egy hétig nem a szavait figyelni, hanem a tetteit.Ahogy és amiért, akikért dolgozik.


Még valami: ha rendesen dolgozik, eltart, törődik a családdal, ha nem szenvedélybeteg és jó apa, alig lehet mostanában ilyet találni, tehát picit meg kell alkudnod. Ilyen-olyan ideológiák mentén is lehet gondolkodni, de valóban annyira elviselhetetlen EZ, hogy az egészet fel kéne robbantani egy ismeretlen jövőért?

2011. máj. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!