Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetek ilyenkor? (Bővebbe...

Mit tehetek ilyenkor? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Az életem egy kész romhalmaz.

Most gondolom sokan azt gondjoljátok ez is egy sablonkérdés,de elmondom miért is írtam ezt.

5 évesen kijött az allergiás asztmám,amit már nem nőhetek ki,most kaptam egy erősebb gyógyszert is.

14 évesen felfedeztem,hogy valami nincs rendben velem és kiderült hormonális problémám is van.

Egyik orvostól küldtek a másikig,míg kikötöttem az endokrinológián ott kezeltek 18 éves koromig.

Nálam ez a hormonális betegség a menstruációmra volt kihatással és szőrösödési problémáim is voltak.

Hormon tartalmú készítményeket kaptam,bent feküdtem több osztályban,sokat idegeskedtem ennek köszönhetően reflux-os is lettem,igaz enyhe szinten.

A baráti köröm akkoriban elhitette velem,a kalandok jobbak mint a komoly kapcsolat,mikor ebből kinőttem,ezt közöltem velük és elkezdtek lehordani mindennek és végül is befejeztem velük a kapcsolatom.

Az unokatestvérem utál,mert megtudtam,hogy a barátja csalja és ezért összehordott rólam mindent,így vele sem tartom a kapcsolatom.

Van egy féltestvérem,de ő már idősebb,azonban ilyenekről nem tudok vele beszélni,mert neki jó élete volt,és ilyen témához komolytalan.

Édesanyám tönkrement idegileg,az édesapám akivel még meg szoktam beszélni a gondjaimat,de évente 2-3 alkalommal van olyan,hogy kicsit többet iszik és nehezen mászik ki ezekből.

A suliban is rengeteg a hajtás itt az érettségi,egy-egy rosszabb jegy is le tud törni,egy stabil 4es tanuló vagyok.

Illetve sajnos vannak olyan osztálytársaim akik a kövérségem miatt szoktak csúfolni és eléggé rosszul esik.

Amióta betöltöttem a 18at,a kórházba jártam gyógytornára addig,elküldtek felnőtt orvoshoz,aki azt mondta nem vagyok alkalmas az iskolai testnevelésre és nem bírnám,ami igaz,mert pl. futni nem tudok mert hamar fulladok,végül is felmentést kaptam,azóta még jobban beszólogatnak.

Az asztmaorvosom kívül a többi helyről is elküldtek,felnőtt rendelésen nem fogadtak.

A menstruációmat fogamzásgátlóval akarták beállítani,eleinte ment is,de amint abbahagytam,minden a régi lett.

Fél éve elmentem nőgyógyászhoz aki azt mondja,ne kezdjem el megint ezt a módszert mert végképp tönkreteszem a szervezetemet.

Megvizsgált,megjöttek az eredmények,nincs peteérésem,nagy a valószínűsége,hogy meddő vagyok.

Ekkor összeomlottam.

A párkapcsolataim sem alakultak fényesen,a jelenlegi párom az első komoly kapcsolatom,1 éve vagyunk együtt.

Egyszer azt mondta nekem,hogy más már rég ott hagyott volna,de ő szeret,de nem tudja miért.

Ekkor volt a második összeomlásom.

Kb 3-4 napja ismét kavarognak a gondolatok a fejemben és édesapám pont abban az állapotban van amit fent említettem és most is a sírással küszködöm.

Már nem tudom mit csináljak,nem tudom kivel beszéljek,orvoshoz nem akarok menni,mert elegem van belőlük.

Még csak 19L vagyok,de lelkileg tönkrementen,úgy érzem magam mint egy aksi ami lemerült,semmi életkedvem nincs.

Volt egy pillanat amikor 18 éves voltam,hogy öngyilkos leszek,de gyáva voltam akkor,hogy megtegyem.

Most kezdek megint kiborulni,sokat sírok,nem akarok meghalni,mert a halál,nem megoldás,de orvost sem akarom mert már rosszul vagyok tőlük.


Mihez kezdjek magammal,mit tehetnék?


2011. ápr. 4. 17:05
 1/5 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy hosszú de muszáj volt kifejtenem.

Azt is tudom,ismervén ezt az oldalt hasztalan,lenéző válaszokat is fogok kapni.

A segítőkész válaszokat viszont örömmel fogadom,esetleg azok is írhatnak akik voltak/vannak ilyen helyzetben.

2011. ápr. 4. 17:06
 2/5 tetris ***** válasza:

Jaj, drágám, együttérzek veled! Még olyan fiatal vagy, és annyira borusan látod az életet! Hidd el, nincs olyan nagy baj veled, mint amilyen rossznak érzed.

Most mondhatnám azt, hogy jó tanuló vagy, van partnered, aki még szeret is, előtted áll az élet, hiszen fiatal vagy, van mit enned, innod, van ruhád, stb. Sok helyen ezeknek a töredékéért is hálásak lennének az emberek!

Most nagyon magad alatt vagy, de vedd észre az élet napos részét is. Hidd el, a világon senki sincs, akinek ne lennének egészségügyi gondjai. Mire felnőtt leszel, rendeződni fog a peteérés is, nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni. Asztmával küszködik fél Magyarország, ezzel se vagy egyedül.

Inkább örülj a fiatal életednek, a jó tanulásodnak, hogy előtted áll még az élet, hogy a tied a világ!!!!!!!!!!!!!!

2011. ápr. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat tetris :)

Igazad van abban amit írtál,ezt elismerem.

Az a gond,elő tőr belőlem ez néha és

1 órán keresztül sírok és csak ezekre gondolok,

utána megnyugszom.

Ilyenkor tisztábban látom a dolgokat,

de így is érzem,hogy valami hiányzik ahhoz,

hogy egy boldog,életvidám ember legyek.

Én is olyan akarok lenni,mint azok a fiatalok

akiknek sok barátjuk van és boldogok.

Hiányzik egy olyan ember az életemből aki mellett én is embernek érzem magam,egy igaz barát.

Jó lenne találni egyet,de ez sajnos nagyon nehéz.

2011. ápr. 4. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérdező, nekem pont érettségi után fordult egy óriásit az életem. Új iskolába, körbe kerültem, elkezdtem egy hobbit, ott rengeteg barátom lett, és köztünk igazán értékes, igaz barátok! Pedig előtte, hozzád hasonlóan én is épp föladtam volna mindent.

Egyébként, én ahogy kikerültem abból a gimis közegből, mintha mindenki megváltozott volna. A tizenévesek között valóban van egy érdekes "értékrend" (habár ezt még idézőjelben sem lehet így nevezni..), ahol nagyon fontos az egyen külső, egyen viselkedés, és mindenkit szekálni kell, aki kicsit is eltér, de én azt tapasztaltam, hogy a "felnőtt világban", ez már nincs így. Az értelmes emberek már azt nézik milyen ember vagy.. A külső mögé látnak. Szóval én azt mondom, hogy várj, mert még rengeteg jó dolog történhet veled, és fog is! Persze próbálhatsz tenni is érte, nézz szét, kezdj bele új dolgokba, amik érdekelnek, és ne ragaszkodj semmi régi, "biztos szarhoz".

2011. ápr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 18:06-os válaszoló neked is köszönöm.

Ha letudom az iskolát és új fejezethez érek

kiderül remélem én is ilyen szerencsés leszek,mint te :)

2011. ápr. 4. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!