Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kell tennem ahhoz, hogy...

Mit kell tennem ahhoz, hogy megszabadulhassak az SSRI antidepresszánstól amit szedek? (lent)

Figyelt kérdés

A pszichiáter nem engedi, max felvinni. 50mg Fevarint szedek, 75mg-re vitte fel, de még nem szedek 75-öt, mert nem akarok. Már lassan két éve szedem, hatása csak a fizikai fájdalmamat szüneti meg ami stresszes helyzetben jelentkezett. Csomó mellékhatását érzem, és még nagyobb ok arra, hogy elhagyjam ezt a mérget az az hogy 16 vagyok és nem akarom magam ilyennel mérgezni. Nyugtató teákkal, vitaminokkal szeretnék javítani a pánikbetegségemen, ha még van... NEM akarom magamat olyannal tömni, amiről érzem hogy nincs rám jó hatással, hiába kezeli a tünetet... 50 mg-t szedek most ugye, szedtem még több antidepit is, akkor nagyon levoltam tompulva, azokat már kb fél éve elhagytam, és még két hónapja kb még egy Rispen nevűt is. Ha most levinném 25 mg-re, szóval felet vennék be 50mg-s fevarinból, az úgy jó lenne? és figyelném, hogy hogyan érzem magamat, innék teákat stb, erőt vennék magamon... És ha jól érezném magam, akkor azt a 25öt is elhagynám... Tudom, hogy lassanként kell, a pszichiáter is ugyanígy csinálná, csak persze nem akarja elveszíteni szegényke páciensét, így csak emeli azt... Szerintetek sikerülne?


Gondolom most fog jönni a sok felelőtlen vagy meg a pszichiáterre hallgass stb hozzászólás, de remélem valaki segít... :S


2011. ápr. 7. 21:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
felelősen ehhez nem lehet hozzászólni. a te tested, a te életed.
2011. ápr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Irnal Nekem a betegsegedrol priv.ben?
2011. ápr. 7. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha csökkenteni szeretnéd a gyógyszereidet, csak akkor tedd, ha jobban vagy. 1/4-el csökkentsd 2 naponta, ha így

müködik, hagyd az adagot 1 hónapig így. Ne siess vele.

2011. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát a tüneteim nem jelentkeznek... Nincs gyomorfájás, pánikroham... Stressz és depresszió akad, de ezeket természetes úton szeretném gyógyítani, nem ezekkel a tablettákkal, mert félek a sok mellékhatástól. Remélem érthető :/
2011. ápr. 7. 22:45
 5/12 anonim ***** válasza:
Amíg ennyi a félelmed, addig nehéz lesz, hiszen látszik, hogy ezek a gyógyszerek irányítják az életed. El kéne jutnod oda, hogy a saját lábadra állj, bátor legyél, letedd ezeket a szarokat - lesz ami lesz -, és bízz magadban. Csak rajtad múlik, mikor teszed le a gyógyszert. Hiszen itt a hozzászólók bármit mondhatnak, az orvos persze úgyis csak tömni akarja beléd a tablettákat, csak magadra hallgathatsz, magadért csak te lehetsz felelős. Ebből csak saját erőből lehet kimászni. Neked kell döntést hoznod, más nem segíthet ebben.
2011. ápr. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Pszichológust keress fel pszichoterápia céljából. Sikeres pszichoterápia esetén van esély a gyógyszer elhagyására. Ez a szakmailag hiteles módszer.
2011. ápr. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A 3. válaszoló vagyok. Lehet kapni egy jó készítményt

Neuranax a neve. Nem szintetikus szer, gyógygombakivonat.

Drukkolok neked én is hasonló cipőben járok. Nekem egyszer

2 évvel ezelőtt sikerült. Nagyon jó volt gyógyszerek nélkül.

2011. ápr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, én is küszködtem ezzel. Legalább ötféle gyógyszert hagytam el saját erőből sikeresen és nagyobb gond nélkül, az utolsó fajtát viszont nem sikerült, mert többször rosszul lettem, a nagyon fokozatos csökkentés ellenére is. Persze az én orvosom sem akarja hogy leálljak vele, egyedül pedig nem merek még egyszer nekifutni, mert volt hogy azt hittem a mentő visz el..
2011. ápr. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A legnagyobb ostobaságot készülsz elkövetni. Te magad is érzed, tudod. És a mi segítségünket akarod kérni, hogy megnyugodjál. Tudod, dönthetsz úgy is, hogy beteázol, vagy begombázol. De amit akkor fogsz érezni az még rosszabb lesz, mint a mostani gyógyszered. Az orvosod aztán is vissza fog fogadni, ha még rosszabb állapotba kerülsz az önfejűséged miatt, csak akkor még erősebb gyógyszert lesz kénytelen felírni neked. Nem büntetésből, hanem mert olyant kell. Leírom neked, hogy mit kell tenni, hogy megszabadulhass az ssri antidepresszánsoktól: meggyógyulni kell tőlük, és megszabadulsz. Előrefelé kell menekülnöd, és nem az orvos meg a gyógyszer ellen harcolni. OLyan embert ezrével fogsz találni, aki teára, gombára, gyógytornára, imára akar rábeszélni, mert ő is úgy csinálja. Kérd el a diplomájukat. Ha van nekik, csinéld, amit ők mondanak. Ha nincs, akkor csak azt atanácsot fogadd el, aki orvoshoz küld. Szakorvoshoz. Én tudom, mert átéltem, amit te most. Nincs más út, ami a célodhoz elvezet.

2011. ápr. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Sajnos én is pánikbeteg vagyok. Viszont nem érzek semmilyen mellékhatást a gyógyszeremtől, nem vok tompa, álmos, nem híztam, szinte nem is érzem, hogy szedem. A gyógyszer neve cipralex. Nem lehet, hogy rossz gyógyszert szedsz? A másik: igen, sajnos a pszichiáter érdeke, hogy szedd, létezik pszichoterápia is, de kinek van rá fél éve? Én dolgozó ember vagyok, nincs kedvem fél évig pánikbetegséggel küzdeni, míg járok terápiára, arról nem beszélve, hogy elveszítsem a munkám a mai világban. És van egy rossz hírem is, bár ez mindenkinél változó: ha olyan élethelyzetbe kerülsz, amikor kilátástalan vagy, elő fog jönni a betegség, tapasztalatból beszélek. Ilyenkor jön a gyógyszeremelés. Érdemes másik pszichiáter véleményét is kikérdezni, ill felkeresni, ha nem vagy jól! Ne tekintsd a gyógyszert ellenségednek, ez az agyban egy biokémiai folyamat, ezt próbálja a gyógyszer egyensúlyba hozni. A teától sajnos nem fog elmúlni a pánik. A másik: érdemes korszerűbb gyógyszereket szedned, nem biztos, hogy a régi használ, hja, és mielőtt félnél a mellékhatástól: tíz éve szedek gyógyszert, és a vérképem a világ legjobbja, még a májfunkcióm is, pedig az nagy szó ennyi év után. Én is fiatalon kezdtem szedni, most harminc éves vagyok. Fel a fejjel, később rájössz, ha megtaláltad a megfelelő gyógyszert, hogy nem olyan szörnyű. Inkább , mint a pánik.
2012. máj. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!