Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A frontin SSRI vagy SNRI?...

A frontin SSRI vagy SNRI? vagy mi is tulajdonképpen

Figyelt kérdés
Azt szedek 0.25mg-ost,és 3xfelet.Szorongásra irta fel az orvos,de nem tudom hogy hova tartozik valójában ez a szer,és azt sem hogy okoz e valami féle függöséget40/l
2011. nov. 18. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ne akarj tudományosan elmerülni a pszichológiai betegségekbe, meg a gyógyszereikbe. A frontin egy enyhe nyugtató. Adják önmagában is, vagy antidepresszáns mellé is

Ugyanis az antidepresszáns "feldobja" az embert, és hogy kicsit pihenni tudjon az agya, adják a frontint.

Általában önmagában a háziorvos adja a frontint, mintegy választónak. Már minthogy ha elég neked ennyi, akkor nem kell pszichiátriára menned. Ha viszont az az érzésed egy idő utám, hogy egyre növekszik a fontin éhséged, akkor magad kérjél beutalót a háziorvosodtól EGy enyhe antidepresszáns egy darab fél frontínnal többet ér, mint 5 kiló frontin magában. Szerintem a frontin naponta 3x még elmegy. De több semmiképpen se. És ez is csak ideig óráig. És ha jól tudom a háziorvos receptjére kb 1000.- ft/ hó, a pszichiáterére 50.- hó. És akkor szakember kezel.

2011. nov. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egyik sem, a Frontin (alprazolám) egy benzodiazepin, tehát nyugtató, szorongásoldó. A biokémiai hátterére gondolom nem vagy kíváncsi, de a lényeg hogy nem SSRI és nem is SNRI, hanem GAGA agonista. -Egy gyógyszerész-
2011. nov. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
GABA akart lenni, elnézést :)
2011. nov. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segitséget.
2011. nov. 18. 19:02
 5/12 A kérdező kommentje:
Az igazsághoz sajna hozzá tartozik hogy kaptam mellé cymbalta nevü kapszulát 30mg de azt végkép nem merem szedni attól nagyon félek.igaz eza frontin is ijesztö nekem mert még soha ilyen bajom nem volt most meg egy roncs vagyok idegileg.
2011. nov. 18. 19:05
 6/12 anonim ***** válasza:
A 0.25 Frontin elég gyenge, ettől ne félj. Függőséget okozhat persze, ez egyénfüggő, de amint észreveszed hogy egyre több kell akkor pszichiátert fel kell keresni.
2011. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Amíg a válaszomat gépeltem neked, megírtad, hogy jártál pszichiáternél, aki rendes gyógyszert írt neked, ráadásul ez már nem találgatásos antidepresszáns, hanem rendes, a betegségedre célzott szer. Én azt javasolom ( mert kérdeztél) hogy minden vacillálás nélkül vedd be a gyógyszered. Már a mai napit is. Megírom neked, elsőre, kb 2 hétig rossz lesz, de aztán elmúlnak a mellékhatások, ugy fogod érezni magad, mint akit kicseréltek. Ha ezt most nem veszed be, a legközelebbi már egy sokkal erősebb szer kell legyen. Arra számítsál, hogy eleinte még felerősödnek a hatások, de aztán jó lesz. Beszélj erről valamelyik hozzátartozóddal, hogy segítsenek, ha lehet. Nagyon sokat számít. De írhatsz ide is, vagy írhatsz nekem is. Én gyógyult pánikos vagyok. Ezért bizton állítom, hogy van gyógyulás.

2011. nov. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A Frontin ilyen kis adagban nem okoz függőséget. A Cymbaltában van szerotonin és noradrenalin. Ez utóbbi antidepresszáns. Jól nyugtat és altat. Ha a Frontin nem segít szedd be. Ha félsz tőle, csak 1/4-et vegyél be az elején, aztán ha megnyugodtál emeld az adagot. Én is ilyen korszerű hatóanyagút szedtem, és meg is gyógyultam tőle. Nem okoz olyan mellékhatásokat, mint a csak szerotonint tartalmazó antidepi. Nekem csak jó véleményem van róla. Már egy-két nap után használt.
2011. nov. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Az igazsághoz sajna hozzá tartozik hogy kaptam mellé cymbalta nevü kapszulát 30mg "


Kedves kérdező: A Cymbalta a "gyógyszer", a Frontin csak kisérő...

2011. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez egy gyorsan ható szer. Sajnos a betegséged miatt van, hogy félsz a gyógyszertől. Külföldön már ezt a korszerű antidepit írják fel, mert hatásos, gyors a gyógyulás, nincsen hozzászokás, és nem okoz mellékhatást.
2011. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!