Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van kiut a szorongásból?

Van kiut a szorongásból?

Figyelt kérdés
Már fél éve diagnosztizáltak szorongással pánikkal és van mikor szükségét érze hogy 0.25 xanaxot kell bevegyek,szerintetek van kiut a gyógyulásra és okoz-e függőséget ha talán kétszer is naponta kell bevegyek?
2011. ápr. 10. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát igen,a Xanax gyorsan okoz függőséget,de vonatkoztassunk el ettől.A gyógyulásra természetesen van esélyed!Amúgy ha jól értem,magadtól emelted a gyógyszeradagot?Ezt szerintem felejtsd el szépen.Legközelebb,amikor dokihoz mész,mondd meg neki,hogy kevésnek érzed a saját adagodat és hogy félsz a függőségtől.A Rivotril sokkal nehezebben tesz függővé,de más a hatóanyaga,neked nyilván nem arra volt szükséged.
2011. ápr. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Van bizony,méghozzá gyógyszer nélkül is.Én 4-5 évvel ezzelőtt voltam nagyon szorongó.Rettegtem attól hogy meghalok,és kifogja felnevelni a gyemekeimet.Annyira megkeserítette az életemet ez a szorongás,hogy már nem bírtam templomot,temetkezési vállalatot temetőt látni,mert rögtön a halálom jutott eszembe.Nem bírtam tv-t se nézni.Borzasztó volt.De összeszedtem magam és szembe néztem a félelmeimmel.Orvoshoz persze nem mentem.Azóta temetésre is el merek menni.
2011. ápr. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

keress fel egy kineziológust! én is 6 éve pánik beteg vagyok. nekem is mindenki azt mondja ez segít a problémán.

én 3 évig folyamatosan szedtem xanaxot 0,25öset napi 3at meg antidepreszánst is. amikor abba hagytam nem éreztem hogy függő lennék. A xanaxot is letettem ma már csak akkor veszem be ha elkap a roham.

2011. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nekem a szülés után jött elő a szorongás,én is attól féltem hogy beteg leszek ,meghalok.Minden tünetet felnagyitottam,és szorongtam mi lehet.A doki 0,25 frontint irt ki,ugyanúgy szorongtam.Mikor mondtam neki,ajánlottam hogy reggel fél frontin,és napi 1*3 valerianát szedjek.Végül is a valerianát csak délben és este szedtem,majd szép lassan este,ma már nem szedem csak a fél frontint,de tök jól érzem magam.Lassan azt is elhagyom.Próbáld meg mellé valami gyógynövényes bogyót,aztán lassan csökkensd.
2011. ápr. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én csoport terápiára járok, nagyon jó. Depressziósokkal, szorongókkal, önértékelési zavarral küszködőkkel foglalkoznak.
2011. ápr. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Antidepresszánst kaptál mellé, mert úgy magában a xanax

nem fog használni. A O,25-ös nagyon gyenge nyugodtan beve-

heted 3x is. Az nem igaz, h. ilyen kis adagban függőséget

okoz. Én 3x1-et szedtem + napi 1 seduxent + 2 féle antidepit és letudtam tenni. Ha meggyógyulsz nem fog kelleni. A xanaxnak csak 3 óra a hatása, azért érzed, h.

kevés. Van aki tényleg függő és napi 50 vagy annál több

szemet szed. A Rivotril is benzodiazepám, csak sokkal erő-

sebb, mint a xanax. Keress rá a Google-n.

2011. ápr. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nem én emeltem az adagot hanem a doki mondta ha ugy érzem akkor napközben is vegyek be egy 0,25 xanaxot.Nem szedek semmi antidepi gyógyszert nem is szedtem mert nem irt fel,azt mondta hogy egy kis szorongásom van.Viszont ha igy sem megy akkor ir azt is fel a xanax mellé,A xanaxot amugy már elhagytam csak szükség esetén veszem be mert azt mondta a doki.
2011. ápr. 11. 07:40
 8/8 A kérdező kommentje:
Azt szeretném tőletek kérdezni hogy mik voltak a szorongásaitok tünetei.Nekem nehézlégzés torokszoritás szivtáji szoritó érzés gyorsz szivverés,verejtékezés és hidegrázás is volt,legtöbbször kettesével párosan.Köszönöm előre is a válaszaitokat.
2011. ápr. 12. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!