Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő után kell álmatlans...

Mennyi idő után kell álmatlansággal orvoshoz fordulni?

Figyelt kérdés

Éjfél előtt soha nem tudok elaludni, akkor sem ha előző és következő nap is hajnali 3-kor kell kelnem. Hétköznap tehát általában 2-4 órát, hétvégén pedig 5 órát alszom(olyankor nem kell kelnem, hanem magamtól ébredek). Olyan is előfordult nem egyszer, hogy egész éjjel nem aludtam.

Ha sikerül akkor is nehezen alszom el és napközben mindig álmos vagyok. Nem tudok koncentrálni sem, és iszonyat rossz a hangulatom is miatta(szomorú vagy ideges, ingerült vagyok). Kb egy éve vettem észre, hogy kevesebbet alszom a szokásosnál(kb 6 órát), de ez a mostani helyzet kb 1-2 hónapja alakult ki. Bocsánat ha hosszú voltam.


2011. ápr. 10. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Itt már alvászavarról van szó, fordulj vele orvoshoz! Ennyi idő után már indokolt, akár trauma miatt van, akár előzmény nélküli.
2011. ápr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is hasonló problémám van és kb nekem is 1-2 hónapja tart, de úgy tűnik mintha megoldódni látszana.. Este lefekvés előtt megiszok egy bögre meleg mézes tejet, az segít.. Emellett szedek egy nervenpflege nevű gyógynövény készítményt, amit külön erre találtak ki..Most hatásosnak tűnik, bár az elmúlt három napban nagyon hosszú napjaim voltak, tehát eleve fáradtabb voltam még az átlagnál is.. Ha hétköznap is beválik végre kipihenhetem magam..
2011. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg a citromfű teát, nekünk bejött. Ha nem segít orvos.
2011. ápr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem ez egy probléma miatt alakult ki nálam, amit már (nehezen) megoldottam, viszont még mindig nem tudok aludni és egyre rosszabb. Már a legtöbb gondom az alváshiány miatt van, például nem tudok annyira odafigyelni a munkahelyen ahogy kellene, semmit nem tudok megjegyezni, sokat "bambulok" és még a hangulatom is rossz. Legtöbbször ideges, meg elkeseredett vagyok miatta.
2011. ápr. 10. 21:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Első hozzászóló vagyok. Nálam is hasonló volt a helyzet, nagyjából feldolgoztam a problémát, de az alvászavar nem akart múlni. Azért írtam, hogy keress fel egy orvost, mert nekem az ilyen finom eszközök, mint a citromfű, komló, orbáncfű, valeriana, tej, Nervenpflege, Sedatif PC, mákolaj, stb, nem értek semmit. De ha szerencséd van, esetleg beválhat valamelyik:)
2011. ápr. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Én is próbáltam hasonlókat (nem vényköteles nyugtatót is) de nem használtak, ezért is kérdeztem, hogy mennyi idő után érdemes orvoshoz fordulni vele, mert szeretnék már túlesni rajta.
2011. ápr. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!