Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valaki tud ebben segíteni?...

Valaki tud ebben segíteni? (Nem szeretnék pszichológushoz, vagy egyéb szakemberhez menni. )

Figyelt kérdés
Van egy nagyon kínos problémám, amire azt is lehetne mondani, hogy egyszerűen hülye vagyok és megérdemlem, de szerintem egy kicsit több ez és most már komoly is. 6 éve mikor középiskolába mentem kollégista lettem és akkor jöttem rá, hogy problémáim vannak azzal, ha el kell mennem wc-re. Nem tudodom megfogalmazni, hogy pontosan mi volt a baj, de amikor tudtam, hogy ott vannak a szobában a szobatársaim, akkor egyszerűen nem bírtam, pedig kellet, csak annyira feszélyezett, hogy inkább vártam. Ez a hülyeségem sajnos megmaradt most is, hogy egyetemista vagyok és albérletben lakok. Amikor itt vannak a lakótársaim, vagy tudom hogy nemsokára megjönnek, akkor inkább várok, és mivel általában mindig itt vannak így sokszor egész héten... Annyira eldurvult, hogy kezd teljesen tönkremenni az emésztésem emiatt a baromságom miatt, van, hogy egy-két hétig, nem is érzem, hogy kellene, pedig étkezem rendesen. Mit csináljak, hogy leküzdjem ezt a nem tudom mit? Egyáltalán mitől van, hogy míg más természetesen végzi minden nap addig én várok míg hétvégén hazaérek és ott elrendezem. Tudom, hogy nem kéne ekkora ügyet csinálni belőle, mert természetes meg minden, de nem szórakozásból csinálom. Van másnak is hasonló problémája?
2011. ápr. 11. 07:01
 1/6 anonim ***** válasza:

ne félj, ez egy nagyon általánosan ismert pszichés probléma! sokszor valóban gyerekkori kialakulással, egész életen át tartó jelenség.

merj pszichológushoz fordulni vele, csak ott fogod tudni ezt megoldani!

egy pszichológus

2011. ápr. 11. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen! Általános iskolai táborban egy hétig nem voltam wc-n pedig már lefele a vonaton kellett! Szörnyű volt, de nem szabad csinálni! Mindenki más is elmegy a lakótársaid is, nincs vele semmi baj! Miért nem csinálod akkor amikor amúgyis tiéd a fürdőszoba mert fürdessz utána vagy zuhanyzol vagy mittudomén? ha felfogod hogy ez nem normális csináld azt hogy egyik nap amikor nem mész be egyetemre, egy kihagyható napon vegyél be hashajtót mint sokkterápia, azt úgy sem tudod visszatartani :-D kénytelen leszel megtörni a jeget :-D
2011. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sokan kuzdenek ehhez hasonlo gondokkal. Ez az erzes majdnem mindenkiben megvan kisebb nagyobb mertekben. Nekem egy tanacsom van...nem tudom megtennem a te helyedben vagy nem de leirom. Vigyel be valami zenegepet a furdobe es ha jon a nagy dolog menj be furodni...engedj vizet kozben menjen a zene, vegezd el a dolgod es furodj meg. Csak a kezdete nehez. Mas is jar wc-re mase is ugyanugy buzlik. Te is fintorognal ha valaki bebudositett a wc-be, en is...Amugy-ugy emlekszem-a japanok wc-jeben van zene...amikor raulnek az ulokere megszolal a zene..sok sikert
2011. ápr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

igen, a japán wc-ről én is tudnék mesélni, hogy szállodákban mik is voltak, de mindegy, nézd, ahogy már mondtam, nem elhanyagolható pszichés betegség, általában egy nem is olyan kicsi személyiségzavar tipikus tünete, tehát mindenképpen érdemes ezzel szakembert (pszichológust) felkeresned, mert próbálkozhatsz ezer dologgal, de figyeld meg, mindegyik vége az lesz, hogy mégse megy ... amíg ezt magadban pszichésen nem tisztáztad, addíg nem is fog, és tudod nem egy ilyen paciensem volt már, akinek ilyen gondja volt egy az egyben, na meg olvasgass csak kicsit, biztos találsz pszichológia tankönyveket, ugyanis egészen nagy rész szól erről, egy nagyon megfogható életperiódusban kialakult zavar következtében jelenik ez meg később

persze hihetsz is nekem meg nem is ....

2011. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Van másnak is ilyen problémája. Az én lányom volt így.

Mi orvosi tanácsra hashajtót adtunk neki, ha nyaralni ment.Ajánlom egy darabig a szedését, ettől szépen rendeződni fog a problémád.

2011. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok kezdeni magammal valamit, mert ez így nem jó. Főleg, hogy amikor itthon vagyok és elvégzem a dolgom, akkor is mocskosnak érzem magam és nem fizikailag, hanem csak egyszerűen rossz érzésem van tőle. Lehet, hogy jobb lenne inkább erőt venni magamon és segítséget kérni valakitől.
2011. ápr. 13. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!