Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológushoz szeretnék...

Pszichológushoz szeretnék járni, hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés
Háziorvos utal be? Mennyibe kerül? Mit kell még tudnom? Előre is köszönöm a válaszokat.
2011. ápr. 14. 12:10
 1/9 anonim válasza:
A háziorvos utal be és ingyen is járhatsz. De szerintem ott sem mindegy hova jársz. Gondold végig még egyszer miért kell neked ez! Szerintem a legtöbb problémát egy jó baráttal ugyanúgy át lehetne beszélni, és ugyanolyan segítséget kaphatsz tőle is. Azért arra vigyázz, nehogy esetleg egy pszichologus elhitesse veled egy lelki probléma miatt, hogy beteg vagy!
2011. ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Na akkor:


Pszichiáterhez (gyógyszeres kezelés) háziorvos is utalhat be, de beutaló nélkül is mehetsz, a körzetedben a tb támogatja.


Pszichológushoz (beszélgetős terápia, általában hetente egy óra) nem kell beutaló, keresel egyet, felhívod. Az ingyenes lehetőség pszichoterápiára nagyon kevés, gyakorlatilag nincs is, egy alkalom ára reálisan olyan 5-10 ezer között van (függ attól, kihez mész, hova, hol laksz, stb).


Az első válaszolónak pedig: a baráti beszélgetés NEM pszichoterápia, és fordítva. Sok dolgot megoldhat, de a kérdező, gondolom, nem véletlenül keres pszichológust.

2011. ápr. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, valaki mondana még valamit? Az első kettő kicsit ellentmondásos nekem.
2011. ápr. 14. 17:43
 4/9 anonim ***** válasza:
11%
Igen, mert az első hülyeségeket írt. :) (Második vagyok, eléggé benne a dologban, évek óta járok pszichológushoz is, pszichiáterhez is, emellett pszichológia szakon tanulok.)
2011. ápr. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én jó szívvel tudom ajánlani a Nap Kör Alapítvány, ha budapesti vagy. Kíváló szakemberek dolgoznak náluk.
2011. ápr. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ők mennyibe kerülnek?
2011. ápr. 15. 12:00
 7/9 anonim ***** válasza:

A csoport 3000 Ft/alakalom volt nekem.

Az egyéni gondolom terapeutánként változó, én 5-7000 Ft-ra tippelem.

A honlapjukon megtalálod az elérhetőségüket, biztos készségesen segítenek.

E-mail cím: napkoralapitvany@gmail.com, szakmai vezető: ratkoczie@gmail.com

2011. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi miatt akarsz pszichológushoz járni? Depi,szorongás ,pánik? Ha szorongás akkor arra tudok neked egy jó embert ,aki garantáltan kihoz belőle.
2011. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, a Lelki Egészség Alapítvány is jó. 4500 ft/60 perc volt fél éve, mikor ott jártam.


Amúgy a baráti beszélgetés csak a feszültség oldására jó, a pszichológus ennél jóval többet tud segíteni.

2011. ápr. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!