Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az agyam nem engedi hogy...

Az agyam nem engedi hogy egyek, nem érzem az éhséget. Mit tudok tenni, hogy ne fogyjak le?

Figyelt kérdés

2 hete nem bírok enni, csak 2 szendvicset, vagy még annyit se. Az a baj, hogy nem érzem az éhséget a pocakomba, csak a fejem fáj tőle. Iskolába járok, itthon takarítok, folyton pörgök, és mégse érzem az éhséget.

Nagyon félek, hogy lefogyok, a mellemen már ilyen kis idő után látszik, hogy apadt picit.


(Lehet, hogy van akinek ez a napi 2 szendvics soknak tűnik, de én gyakrabban és többet ettem még egy hónapja is.)


2011. ápr. 24. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia.

Lenne egy kérdésem: Ezelőtt diétáztál vagy fogyóztál mert a drasztikus ételmegvonás kiválthat ilyet, nálam ez volt pl. Ha nem akkor történt valami a családodban/párkapcsolatodban vagy suliban ami miatt ideges vagy? (erre nem kell válaszolnod természetesen ha nem szeretnél, csak gondolkodj el ezen)


"Lehet, hogy van akinek ez a napi 2 szendvics soknak tűnik" Nem, egyáltalán nem sok, gondolom nem egy duplahamburger méretű szendvicsre gondolsz.

Szerintem próbálj meg együtt enni másokkal. Haverokkal menj el pizzázni, este v vasárnaponként étkezz együtt a családdal(már ha megteheted). A lényeg, hogy csinálj étvágyat.


Nem sokat segítettem, de nekem ez jutott most eszembe.


Remélem sikerül javítanod a helyzeten :D

Üdv 24/L

2011. ápr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
a családi étkezést nem tudom sajnos megoldani, ha a párommal vagyok, akkor meg cseszeget, hogy mennyit eszek, így inkább iskolában oldom meg, de azt is úgy erősakkal nyomom le a torkomon. se diéta, se fogyókúra nem volt, úgyhogy nem értem, miért nem tudok enni.
2011. ápr. 24. 12:22
 3/13 anonim ***** válasza:
Ez orvosi eset, egész biztos pszichés alapon van ez a kóros étvágytalanság. A napi 2 szendvics nagyon kevés, az összesen nincs 1000 kcal, pedig a szervezetnek 2000 kcal-ra van szüksége egy nap, hogy megfelelően működjön. Keresd fel a háziorvosodat minél előbb, mert úgy fogsz járni mint az anorexiások.
2011. ápr. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
de én akarok enni, csak nem érzem.nem akarok anorex lenni, pont hogy ilyen husi akarok maradni.
2011. ápr. 24. 12:35
 5/13 anonim ***** válasza:

Az hülyeség, hogy az agyad nem engedi! Az éhség hiánya nem ezt jelenti! Az alapvetően kóros állapotot jelez.

Én is van hogy egy hétig nem eszek mást csak egy kis levest vagy egy szelet kenyeret naponta! Az én melleim is löttyedtek sajnos, a mell az első amiből fogyunk, de az utolsó amire hízunk!

Nekem nem az étvágyammal van a gond hanem a kajákat találom gusztustalannak amik ithon vannak. Étteremben nincs gondom ott mindig mindent megeszek csak itthon íztelenek és gusztustalan kinézetüek az ételek ezért sokszor nem is eszem inkább semmit egész nap. Főleg ha nem is vagyok éhes, a szervezet egy idő után már nem jelez éhséggel mint pl fogyókúra alatt is csak első időszakban van éhség.

2011. ápr. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
177/56 vagyok.
2011. ápr. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ja, arra én is gondoltam, hogy hülye megfogalmazást írtam...

viszont én nem tartom gusztustalannak az itthoni ételeket...

2011. ápr. 24. 13:08
 8/13 anonim ***** válasza:

1. párod cseszeget hogy mennyit eszel. --> nyilván nincs veled megelégedve akkor, és ezt te is érzed.

Oké, hogy te meg vagy elégedve magaddal, hiszen írtad, hogy ilyen akarsz maradni, nem akarsz fogyni, de valahol a párodnak is meg akarsz felelni, ezért "az agyad nem engedi hogy egyél". Hiszen valahol bánt téged az ő megjegyzései.


2. Szerinted vannak, akik két szendvicset is soknak találnak. Ne hülyéskedj már! Egy napra? Ez nekem csak a reggelim, és egyáltalán nem vagyok túlsúlyos!

Ha te arra gondolsz, hogy az embereknek ez soknak tűnik, akkor valahol a te fejedben is megfordulhatott, hogy nem sok-e. Tehát jön az első pont, a dilemma, hogy magadnak, vagy a párodnak felelj-e meg, vagy egyáltalán, jó-e az elképzelésed önmagadról, vagy sem. És valahol legbelül, lehet hogy éppen nem is tudatosan, de ez kattoghat benned és ezért érzed azt, hogy az agyad nem engedi hogy egyél.

2011. ápr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja, és hogy mit tudsz tenni? Tisztázd magadban ezt a kérdést.

Tényleg jól érzed magad a bőrödben? Tényleg meg akarod tartani a súlyod?

Mert ha igen, akkor mondd meg a drága párodnak, hogy akkor és azt eszel, amit akarsz, és ha nem tetszel neki így ahogy vagy, akkor fel is út, le is út! Pasiért nem éri meg tönkretenni magad, nekem elhiheted!


Ha meg úgy érzed fogynod, vagy kicsit formálódnod kell, akkor válassz valami sportot, de ne koplalj, mert vagy szétcseszed a gyomrod, vagy a duplája jön vissza a leadott súlynak.

2011. ápr. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

17:15


valószínűleg igazad lehet:/

2011. ápr. 24. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!