Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudtátok lezárni a...

Hogyan tudtátok lezárni a beteges párkapcsolataitokat?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy egy fiú csak szórakozott velem, ahogy másokkal is. A barátnője mellett több szeretőt tartott, és én egy voltam közülük. Agresszív fiú volt nagyon, és sokat bántott engem is, és azt a másik lányt is, akit ismerek. Azon kívül követte őt is, engem is.

Nem akarok okoskodni, mert azt mondták, ne tegyem.

Ti elmentetek pszichológushoz? Vagy egyedül meg tudtátok oldani?

Lehetséges, hogy ezután normális párkapcsolatom legyen, vagy ismétlődni fognak a problémák? Újra ki fogok ilyen fiút fogni? Nekem ezelőtt és azóta is kedves fiúim voltak, tehát nem mindig ezt fogom ki.

Ti mindig újra és újra ugyanolyan agresszív fiút fogtok ki, aki meg akar ölni és aki meg akar verni? Vagy véletlen is előfordulhat ilyesmi is? Arra lennék ezzel kíváncsi,hogy akkor, ha én ilyen fiút fogok ki, és nem is szakítok vele egy darabig, tehát egy darabig részt veszek a játszmájában, akkor én nekem is bajom lehet? Vagy csakúgy megtörténik néha ez az emberrel?


2011. ápr. 26. 23:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Én a legtöbb függőségben előbb-utóbb eljutok addig a pontig, ahol az eszem és a szívem is rájön, hogy ennyit nem ér meg az egész, és könnyen kiszállok.
2011. ápr. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezt értem. Ez jogos.

Csak én félek, hogy bántani fog. Ti nem féltetek soha? És a családomat még jobban féltem.

Elég agresszív a fiú, és félek... Meg beszélgettem egy lánnyal, és elmondta, hogy vele miket csinált :S. Szóval nem tudom, nagyon nem szeretném, ha velem ezt tenné... Nem bántotta, csak éppen olyan fura dolgokat csinált vele. Állítólag már háromszor cserélt telefonszámot a lány, meg egyebek, én erre gondoltam. Én ezt szeretném elkerülni. Ha most megszakítok vele minden kapcsolatot, békét hagy nekem?? Már nem két hete voltam vele... De én is rájöttem, hogy ennél többet ér az életem...

2011. ápr. 27. 00:12
 3/10 anonim ***** válasza:
Szövetkezz a többi áldozatával.
2011. ápr. 27. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És mire szövetkezzek a többi áldozatával?? :D:D:D BAkker, ez mi??:D:D Karib tenger kalózai 7?:D:D vagy mi?:D:D

Basszus, muszáj elviccelni????:S

Basszus, röhgöökj:D, ne cisnáljátok, ez komoyooooooollyyyyyyyyy

2011. ápr. 27. 00:27
 5/10 anonim ***** válasza:

Ne legyél hü..e! Te is tudod mit kell tenned, csak megerősítésre vársz. Az ilyenek sosem változnak meg, és Te sem leszel kivétel az őrült dolgai elől. Felesleges stresszbe erölteted magad. Azonnal hagyd ott, ne tétovázz, még ha zaklatni is fog utána, 1x abbahagyja, talál más áldozatot.

Ha megviselt, mehetsz pszichológushoz, vagy egy jóbaráthoz, vagy bárkihez, akinek el tudod mesélni, és le tudod zárni. Sok sikert.

2011. ápr. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az nem kérdéses, hogy le tudom zárni. Természetesen le fogom zárni, majd szerzek természetes nyugtatót, barátot, meg változtatok az életemen. Én azt írtam le csak, hogy félek tőle.

Amúgy én is arra gondolok, hogy ha rendezem az életem, akkor békén hagy. Valóban keres magának másik áldozatot, én is erre gondoltam.

Nemtom , hogyan kerülhettem ilyen beteges helyzetbe, és azt akartam tudni, hogy mindenki kerülhet ilyen helyzetbe, vagy velem van e valami gond?

2011. ápr. 27. 07:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megijeszteni, de elég nagy veszélyben vagy! A legöbb gyilkosság a párkapcsolat megszakítása uáni 2 éven belül történik. Azonnal szakíts meg minden kapcsolatot vele, ne válaszolj neki, cserélj telefonszámot...remélem, azt nem udja, hol laksz? Sajnos nekem is volt ilyen "párom", még csak nem is a párom vol, azért tettem idézőjelbe, mert nem volt semmi közöttünk, csak barátság, és nem tudta elfogadni, hogy csak a barátja akarok lenni. Naponta 8-10-szer felhívott telefonon, ellenőrzött, hol, mikor, kivel találkozom, töltöm az időmet, elém jött a munkahelyemhez és ott várt, többször ólálkodott a házunk körül, és figyelte, hogy mikor megyek el otthonról. Ne menj bele ezekbe a játszmákba, senkinek sincsen joga ilyen szinten uralkodni más ember felett.
2011. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Azért írtam ki a kérdést, mert a fiú pár napja mondta, hogy a hétvégén lefeküdt egy másik nővel, majd emesenen bemutatott a jelenlenlegi szeretőjének. Aki úgy gondolta, hogy a barátnője a fiúnak, azonban a fiúnak valszeg élettársi kapcsolata van. A lánnyal elbeszélgettem, és ő mondta, hogy vagy háromszor cserélt már számot, és hogy már jópárszor megszakította vele a kapcsolatot, és ami még megdöbbentőn, hogy hosszú-hosszú évek óta tart ez... A lány mondjuk mindig újra és újra összejön vele, bevallása szerint azért, mert szereti, és én is pont ezért vagyok a fiúval, mert szeretem. A lányt is követte, követte pár barátjával is, őt is megfenyegette egy csomószor... Tulajdonképpen vele is azt csinálta, hogy egy idő után felhívta telefonon, hogy menjen, és ő ment. A lány azt mondja, hogy ő már ráhagyja, megy, ha hívja. A lánynak a többi párkapcsolata is problémás. Nagyon gyorsan keresek magamnak egy fiút, mert így nem érzem magam biztonságban.

Amikor tavaly mondta a fiú, hogy követ, én három napig gázspray-vel és ollóval jártam keltem. Tudniillik mindig olyan ízesen elmondta, hogy mit csinálok és hogyan. Egyszer azt is elmondta, hogy milyen sminket viseltem, és hát, vagy nagyon jól tippel, vagy tényleg ott állt mellettem egy méterre, és nem is láttam. Akkor teljesen megőrültem a félelemtől. Apámnak már mondtam ezt, ő le se szarta. A barátnőm viszont azt mondta, hogy jelentsem fel, ha zaklat, mert nehogy megöljön...

Csak számomra ez felfoghatatlan, mert én kedves, jó családból származó nő vagyok, és alapvetően teljesen nyugodt. Rengeteg hibám van persze, de nem tartozik ezek közé sem az agresszivitás, sem pedig mások zaklatása. Nem vagyok normális, de azért fel nem fogom, hogy történhetett ez velem.

Az a baj, hogy nem csak a fiú keresett engem, ez az elején úgy nézett ki, hogy volt, mikor én kerestem őt, mármint csak emesenen én is ráírtam sokszor az elején, mert annyira szerettem, és még most is csináltam néha ilyet. De végleg lezártam. Gondoltam már rá, hogy gázsprayt veszek, mert nem vagyok abban biztos, hogy ezzel vége lett. Mert mi sose tudtuk elengedni egymást, én azért nem tudtam őt, mert szeretem, ő engem meg azért nem, mert beteg.

Csak a lány miatt akadtam ki, hogy vele mióta csinálja. A lány meg még csak nem is tudott arról, hogy van párkapcsolata, ami pedig valószínű.

2011. ápr. 28. 08:06
 9/10 A kérdező kommentje:

Természetesen nem tudja, hogy hol lakom, soha nem adok ki ilyen információt, mert soha nem sodornám veszélybe a családom, de azt mondta a lány, hogy ő se mondta el, és kiderítette a fiú.... Szóval én tényleg már csak abban reménykedek, hogy a szép szó segít, de pedig biztos vagyok benne, hogy az nem fog segíteni.

De a lány amúgy nincs megijedve, csak én... A lány elvan, meg minden, a családja is tud a dologról. Tehát valószínűleg én egy kicsit túlspilázom. Már csak azért is lehet, hogy én spilázom túl, mert a lány válaszolt mindig a fiú megkereséseire, ha én nem fogok, akkor nem lesz baj, szerintem. Bár mostanra rájöttem, hogy a fiút nem hatja meg, hogy szeretem....

2011. ápr. 28. 08:09
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg persze keresek párkapcsolatot, ahogy írtam. Nem nagyon akarok, de most úgy érzem, hogy ez kell...
2011. ápr. 28. 08:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!