Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt mar veletek olyan, hogy...

Volt mar veletek olyan, hogy nagyon rosszul voltatok, de nem tudtatok elmagyarazni, hogy mit ereztek?

Figyelt kérdés
Panikbeteg vagyok, es szorongasi rohamaim is vannak.Neha annyira rosszul vagyok, hogy az hihetetlen, de masoknak egyszeruen nem tudom megfogalmazni, hogy mit erzek.Legjobban az iszonyatos felelemhez lehet hasonlitani, de meg annal is szazszor rosszabb.Nem olyan, mint a sima panikroham, mert az mar volt egy jo par, szoval tudom milyen, de nem arrol van szo.Hirtelen elont valami melegseg, aztan nem tudom.Attol felek, hogy kezdek begolyozni....
2010. júl. 12. 19:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogyne! Sokszor tapasztalok ilyet.Mindenféle fura érzés jön egyszerre és nem is tudom igazán megfogalmazni,mit érzek.

Többnyire úgy szoktam leírni a panaszom hogy "úgy érzem,mintha..."-szinte mindíg ott van ez a mintha.Mintha kiakarna ugrani a szívem,mintha semmi erőm nem lenne,mintha még a széken ülve is szédülnék,stb...Minden felől kivizsgáltak,de semmi bajomat nem találták.Pánikbetegség.Bár épp elég nagy baj ez is!

2010. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is ezek mindennapos dolgok, szedules, erotlenseg, stb.De ez a rettento rossz erzes mostanaban kezdett elojonni, es nem tudom, hogy mi ez, es azon parazok, hogyha elmegyek dokihoz, annak se fogom tudni elmondani, hogy mit erzek.
2010. júl. 12. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a rossz,megfogalmazhatatlan érzés,maga a szorongás,a félelem.Azért olyan rossz és furcsa,mert nem tudod,igazából mi a félelmed,szorongásod tárgya.Valami tudatalatti dolog lehet.Ha megtalálod a szorongásod igazi tárgyát ,akkor máris jobban fogod érezni magad.
2010. júl. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is voltam pánikbeteg én tudom miről beszélsz, fúúúú... De én már meggyógyultam, csak félek egyszer kiváltja valami megint :S
2010. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem is volt erős pánikrohamom.azt hittem meg fogok őrülni...borzalmas,senkinek nem kívánom.

egy fontos dolog:ne küzdj a szorongás ellen! ha úgy érzed jön a roham ne állj ellen neki,engedd át magadon.fél perc alatt elmúlik és nem is lesz erős.nekem ezt a módszert egy haverom mondta,akinek szintén voltak rohamai,de ezzel sikerült megszabadulnia tőlük.először nem hittem neki de volt bátorságom és kipróbáltam és működik:) és nem is volt rohamom csak kb.másfél éve és az is csak egy enyhe,és semmi bajom nem történt:)


Ne gondolkozz sokat a dolgokon,ez is fontos,mert abba bizony bele lehet golyózni.igyekezz mindig elfoglalni magad valamivel,lehet vmi. apróság is,akármi.

Menni fog,én már kikerültem belőle,adjon ez reményt!:)

2010. júl. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Természetesen ha elmész az orvoshoz, az pontosan tudni fogja, miről van szó.


Az, hogy úgy érzed, kezdesz begolyózni, vagy a meghatározhatatlan furcsa érzések, elmagyarázhatatlan gondolatok stb., ezek a pánikroham rendszeresen előforduló fajtái.


Egyáltalán nem kezdesz begolyózni, hanem a "kezdek begolyózni" érzés ugyanúgy a pánikroham tünete, ahogy a másik gyakori érzés, a "most mindjárt elájulok / szívrohamot kapok /agyvérzést kapok / megfulladok / hányok" érzése is. Nagyon valóságosnak, objektívnek tűnik mindkettő, de persze nem az, hanem mind a kettő csupán téves jelzés, mintha egy vészjelző lámpa vagy csengő zárlat miatt jelezne, miközben a szervezetben igazából minden rendben van.


Ha legközelebb előjön ugyanez, akkor emlékezz arra, hogy semmi fontos nem történik a szervezetedben, az egész csak egy téves érzés. Tudatosítani kell, hogy a pánikroham nem káros az egészségre, nem lehet tőle károsodást szenvedni, megőrülni sem fogsz stb. Ha erre gondolsz, és tudod, hogy ez megint csak a szokásos roham, semmi komoly, akkor sokkal könnyebben elmúlik az epizód.

2010. júl. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!