Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Volt már skizofrén beteg...

Volt már skizofrén beteg valamelyik családtagotok? Mennyire tudtatok segíteni neki és mennyire viselt meg benneteket?

Figyelt kérdés
Azért tettem fel ezt a kérdést mert én anyám paranoid skizofréniájával soha nem tudtam érdemben mit tenni. Pedig nagyon sokat küzdöttem.
2010. máj. 16. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Rengeteget beszélgettem vele. Próbáltam elfogadni, érteni. Nem mindig sikerült. A betegsége győzött. Nem is igen lehet mit tenni. Nekem is anyukám volt beteg. Aztán depressziós is lett és öngyilkos lett. Sokáig magamat hibáztattam. Pedig senki sem tehetett semmit. A betegsége döntött.
2010. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Engem az zavart nagyon, hogy nem tehettem semmit érte mert nem hallgatott rám. Emiatt évekig depressziós voltam.
2010. máj. 16. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen és sajnos betegségtudatuk sincs. Ezért is nehéz bármit mondani vagy tenni.
2010. máj. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagymamám volt skizofrén, egy bizonyos stádium után már sajnos nem nagyon érti meg azt sem, ha jó szándékkal közeledsz, ideges lesz attól, hogy nem érti a helyzetet, esetleg agresszívan viselkedik, vagy a múltból felrémlett emlékek összekeverednek a jelennel, és veszekedni kezd, mert nem hisz neked... Esetleg meg sem ismer... Azzal, hogy próbálsz türelmesen és megértően hozzáállni, sokat segítesz azon, hogy ne legyen nagyobb konfliktus, meg a saját magad elfogadóképességén is, de magán a betegségen sajnos nem nagyon tudsz. A skizofrén betegek mások viselkedésétől függetlenül is követnek el dolgokat.
2010. máj. 17. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

a bátyám paranoid skizofrén, emellett játékgépfüggő, bipoláris depressziós, stb stb és füvezik is...

én most vagyok 17 éves, kb. 8-9 éves lehettem, amikor drogtúladagolás miatt kialakult nála ez a betegség, persze mindez otthon, a szemem láttára, majdnem belehalt, kimosták a gyomrát, stb majd kórházba került, de sokszor visszaesett, a fűről ma sem tud leszokni...

mindig azon jár az eszem, hogy vajon mi játszódik le benne, mert igazából én kívülről csak annyit látok rajta, hogy sokszor feszült, agresszív, vagy látom, hogy fű hatása alatt van, vagy olyan üres a tekintete...

sok helyen olvasom, hogy ezek az emberek gyakran öngyilkosak lesznek, én nagyon nagyon remélem, hogy ő nem, mert azt nem bírnám ki...

pedig ha belegondolok a helyzetébe, én a helyében már az lettem volna...:S 27 éves, nincs barátnője, régen nem is volt már, mert annó a drog miatt lett vége egy komoly kapcsolatának, és most nagyon magányos; emellett ott a játékgépfüggősége, ami hullámokban jelentkezik, + a pénzt sem tudja kezelni, mindig azonnal elkölti, alkalmi munkákból él... kezelik pszichiátrián, havonta kell visszamennie, és gyógyszert szed, élete végéig mostmár... de szerintem ez a "kezelés" semmit nem ér, mert hát mit tud tenni vele a doktor?? nagyjából semmit...

nálatok a leírt embereknél milyen tünetekkel járt a paranoid skizofrénia?? hogy alakult ki?? mit tudtok róla? bármilyen tapasztalatot szívesen meghallgatnék, hogy jobban megértsem a bátyámat, vagy hogy segíthessek rajta... köszi!

2010. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam egy hónapja diagnosztizáltak paranoid skizofréniát. Nagyon visszahúzódó 25 éves fiú vagyok, nem tudok semmilyen emberi kapcsolatot kiépíteni senkivel, gyakran érzem, hogy engem senki sem ért meg, és ez már nagyon zavar, de ennél komolyabb tünetet eddig nem produkáltam. Quetiapint szedek, amitől még szétcsúszottabbnak érzem magam, de akkor is szedni fogom még egy ideig.
2010. aug. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Anyám paranoid skizofrén. Az a legrosszabb benne, hogy ő saját magát nem de a családját teljesen tönkreteszi.

Állandó téveszmék, amik legkülönfélébbek lehetnek.

Próbáltam már megérteni és együtt érezni vele, de akkor meg egyre jobban belelovalta magát még mélyebben elbújt az ő elefántcsont tornyába.

Amikor meg ellenkeztem és úgy mond megtagadtam az ő állításait, akkor meg csak vita, veszekedés lett a vége.

Oda jutottunk, hogy mivel ő el tudja magát tartani és látni, valamint nem közveszélyes, ezért leredukáltam a kapcsolatunkat a lehető legkevesebb személyes találkozásra.


Tudom ez nem megoldás az ő problémájára, de a mi családunkéra igen. Legalább a mi családunkba ne legyen veszekedés és siránkozás.

2010. szept. 6. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!