Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beszélgetek magamban...

Miért beszélgetek magamban esténként?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok, visszaeső pánikbeteg. Esténként, amikor lefekszek hallom, hogy ott van valamelyik barátom és hozzám beszél. Közben tudom, hogy nincs ott, de mégis beszélgetek vele, mert nem akarom megbántani...Ilyenkor nagyon furcsán érzem magam. Fizikailag nem látom őt, de mégis arra nézek, "mintha" tudnám ohgy ott van.


Ez miért van??


2011. ápr. 27. 06:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg leszokni róla úgy, hogy olyankor az agyadat kényszerítsd arra, hogy valami másra koncentráljon. Pl. ha van a szobádban csörgő-óra, figyelj a ketyegésre, vagy akármi másra gondolj.

Ha nem sikerül erről leszoknod, szerintem beszélned kellene a dokival erről.

2011. ápr. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
skizofrénia
2011. ápr. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ez skizofrénia?
2011. ápr. 27. 21:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszélgetek magammal, de én tudom hogy magammal beszélek, és én kezdek el beszélni magamhoz. Ami hatalmas nagy különbség, mert te azt mondod hogy ő szól hozzád, és te csak azért beszélsz vele, hogy nehogy megbántsad.

Szerintem ez egyáltalán nem normális.

2011. ápr. 28. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mármint az hogy hozzád szól, fordulj orvoshoz.
2011. ápr. 28. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nem skizofrénia, ez inkább disszociatív személyiségzavar tünete, de nem súlyos. viszont menj el mindenképpen pszichológushoz!

Voltak traumák az életedben?

válás, közeli hozzátartozó halála, esetleg családon belüli erőszak (név nélküli oldalon vagyunk)

2011. máj. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hogy vagy azóta?
jan. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!