Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyakorlatokkal lehet...

Milyen gyakorlatokkal lehet csökkenteni a szociális fóbiát?

Figyelt kérdés
Van akinek szociális fóbiája van, és járt szakembernél? Mit szoktak ilyenkor mondani? Mit kell csinálni, hogy elmúljon? Egyre súlyosabb a helyzet, mert kezdetben csak annyi volt a gondom, hogy amikor utcára kellett mennem, kellemetlenül éreztem magam és nem tudtam mit kezdeni a végtagjaimmal, és furán mentem. Azt hittem, hogy ez borzasztó viszont mostanra már telefonálni sem tudok anélkül hogy ne legyen 150/90 a vérnyomásom, főleg ha idegent kell hívnom, mondjuk szerelőt vagy valakit, akkor előtte meg kell írnom magamnak, hogy mit fogok mondani, fel kell írnom a nevem a telefonszámom a lakcímem, mert annyira ideges leszek, hogy remegek kapkodom a levegőt erősen dobog a szívem és az egész testem vele együtt lüktet és nem tudom azt sem hogy hol vagyok. Nagyon rossz ez így nem maradhat. Tudna valaki mondani valami gyakorlatot vagy valami kis apróságot, hogy enyhítsem legalább annyira, hogy merjek szakemberhez fordulni, mert így még azt sem tudok. Szedtem valerianát ami nagyon jó volt alváshoz, de a gondokat nem szüntette meg. Nem gondoltam, hogy valaha ilyen hülye leszek, mert régen elég talpraesett voltam és mindig meg volt a véleményem azokról akik folyton nyavalyogtak, hogy depisek meg mit tudom én és most itt vagyok én is, úgy viselkedek vásárlásnál meg ügyintézés közben mint egy öt éves gyerek akit elküld az anyukája kenyérért a boltba és nem tudja hogy mit kell mondani.
2011. ápr. 27. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Nekem is van hasonló problémám, bár nem ennyire súlyos. Én járok szakemberhez.

Az én bajom az, hogy azért érzem kellemetlenül magam, mert azt gondolom, hogy mindenki engem néz, hogy furán nézek ki, v furán viselkedem ilyenek...Azt mondta a pszichiáter, h ilyenkor például gondoljam azt, hogy azok az emberek sem tökéletesek, nem érdekli őket az, hogy én mit csinálok, észre sem vesznek az utcán, a sorban állásnál. Azt tanácsolta olyan esetekben, mikor előjön ez a kényelmetlen érzés akkor gondoljam azt, h minden embernek meg van a maga problémája, a saját dolga, tehát nem érdekli őket, h Te éppen "furán mész".


Nos, nekem ez kezd segíteni mostanában. De ne tudom neked mi okozta ezt a változást (mivel, amint írtad régebben nem volt ilyen gondod) ezért én javaslom, hogy érdemes lenne felkeresni szakembert, aki hidd el, nem fog rád furán nézni, ha ott is kellemetlenül érzed magad és furcsán viselkedsz.


Minden jót

2011. ápr. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1.Járj az utcán természetesen,lazítsd el az izmaidat.Amit hiszel,hogy mások látnak(furcsa járás)az a Te fejedben él,és kivetíted.Az utca embere azonban egész mást lát.El sem hinnéd mennyire!

2.Vigyázni kell,mit ítélünk el,mert a végén megtapasztaljuk...

3.Kezdetben az utcán sétálva kérdezz meg embereket,mennyi az idő.Aztán telefonon érdeklődj boltokból bizonyos termékek,szolgáltatások után.Nem olyan nagy baj,hogy fel kell írnod az adatokat,de ebben is segíteni fog,ha egyre többször csinálod.(Bennem is van drukk ügyintézésnél,és ha vagány-módon nem írom fel,sokszor a legfontosabbat felejtem el megkérdezni)

4.Ugyanannyit érsz,mint bármelyik ember.Csupán a gondolataiddal van baj.Valahol elferdült egy gondolat önmagadról.Valamit továbbcifrázol,továbbgondolsz,érzelmet viszel bele helytelenül.

2011. ápr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdetben figyeld nagyon a gondolataidat,és minden negatív vagy önmagadat megítélő gondolatot válts át pozitívra.Nyilván kezdetben nem egyszerű,de hosszú távon csodálatos eredményt hoz.Egyszerűen megváltoztatod a gondolataidat saját magadról,így megváltozik a világod is.
2011. ápr. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

mintha magamat olvasnám

én éppen azon gondolkodtam manapság hogy elmegyek egy pszichológushoz és megkérem írasson be valami csoportos terápiára ilyesmi emberekkel

olvastam nagyon sok pozitív dolgot ezzel kapcsolatban interneten , meg akarom próbálni hátha segít

de mindenképpen menj el pszichológushoz , azért ezen már egyedül nagyon nehéz változtatni

2011. ápr. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
szia! Hány éves vagy? írj privit.. lehet tudok segíteni
2011. jún. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!