Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most mit csináljak? Mi lesz?

Most mit csináljak? Mi lesz?

Figyelt kérdés

Rövid felvezetésként azzal kezdeném, hogy az általános iskola elvégzése után úgy éreztem nem számít semmi, így annak ellenére, hogy felvettek oda, ahová szerettem volna menni, beletörődtem mindenbe. Teljesen meg voltam róla győződve, hogy a lét értelmetlen, így az általános iskolai 4-es jegyeimből a tanulás elhanyagolása mellett beállt a 2-es szint mindenből. Jelenleg a 3. évemet taposom a középsuliban, ami 5 éves, (szóval még 2 év az érettségiig) és az elmúlt 1,5 - 2 évben elkezdett érdekelni néhány dolog, az egyikhez jól is jönne az informatika (a szak amin vagyok). Arról a dologról ami jobban érdekel, tudom, hogy nagy a felvételi pontszám a főiskolákon, utána néztem a másiknak is, és meghökkenésemre, majdnem egy szinten van az elsővel.

Szóval van egy előrehozott érettségim, amit eléggé elszúrtam (ehhez egy szerencsétlen történet is kapcsolódik szóbelin, de ha ez nincs akkor sem lett volna sokkal jobb, maximum 5%-al). Abban ami szeretnék lenni, már többen megerősítették, hogy jó lennék, köztük egy majdnem kitűnő, nagyon jó barátom is, jó páran pedig tanácsot is kértek.

Az osztály átlaghoz képest még így is jónak mondhatom magam (háromnegyed részük úgy izzadja össze a 2-eseket), de valamilyen módon megbélyegzettnek érzem magam, itthon még könnyűnek tűnik az, hogy "na mostantól" de elég egy nap bent és elkeseredem/megbélyegzettnek érzem magam, és az osztályfőnökömön is mintha azt látnám, hogy nem igazán hinne bennem (fogalmam sincs miért érdekel ez, csak érdekel).

Nem tudom, hogy ennek hatására e, de amikor bent vagyok, szürkének és ridegnek találok mindent. A kedvem otthon még "teljes", érdeklődő vagyok, sőt, megkockáztatom, hogy jobban is teljesítek itthon.


Azért ebbe a témakörbe írtam a kérdést, mert mentális úton dől el ez a kérdés is, mint megannyi más.


2011. ápr. 27. 18:03
 1/8 Keeper ***** válasza:
Legyél magántanuló. Ha jól tudom kb negyedévente kell bemenned felmérést teljesíteni, és otthon tanulhatsz. És ha úgy van amit írtál, akkor ezzel sokat javulhatnál. Sok sikert!
2011. ápr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ne másokkal törődj, hanem saját magaddal meg a céljaiddal. Ne foglalkozz azzal, hogy az osztályfőnököd, vagy más hisz e benned. Ne akarj ennyire másoknak megfelelni. A lényeg az, hogy te mit akarsz, és mindent tegyél meg érte.
2011. ápr. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a főiskolai végzettség nem minden. A való életben az számít hogy mit tudsz. Fejleszd magad!
2011. ápr. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha jól számolom, kb. 17 éves vagy. Változó kor, tinédzser vagy, keresed a helyed, amit úgy tűnik, nem találtál meg. Valóban, ne akarj mindenkinek ennyire megfelelni, és higgy magadban! Ha azt hajtogatod, hogy ááá, tök magas a pontszám, úgysem sikerül, akkor nem is fog. Akármi is történhet még addig, két év hosszú idő, az érettségit pedig újraismételheted. Próbáld meg magad hasznos hobbikkal elfoglalni, ha pedig jó a kapcsolatod a szüleiddel, akkor beszéld meg velük a problémáidat.
2011. ápr. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

22:02


Nem hinném, hogy sok minden fog velem történni a következő 2 évben, 2-3 éve "barlanglakó" lettem, alig járok valahová, barátságokat is csak neten kötöttem. 2 éve is azt hittem, hogy majd 2 év múlva más lesz, hát elenyésző a változás, bár azért volt..

Csak olvasgatok, filmeket nézek (számolni sem tudom már mennyit) híreket, társadalomkritikát olvasok/nézek.


Bár vélhetően nem sok hasznát veszem ennek az egésznek, hisz jön 1 kis mentális probléma és a szőnyeg alá söpör mindent..

2011. ápr. 28. 22:50
 6/8 anonim ***** válasza:

22:02-es vagyok.

Az, hogy milyen életet élsz, egyedül a te "bűnöd". A barátok nem fognak bekopogtatni a szobád ajtaján, és senki sem fog könyörögni, hogy hadd mehessen el veled ide-oda.

Egyébként ha ilyen a hozzáállásod, azon sajnos én neten keresztül nem tudok segíteni. :) Ha úgy érzed, nem fog változni semmi, akkor tényleg nem fog. A változást te hozod el az életedbe.

Azért mondtam, hogy járj el sportolni, mert az több szempontból is nagyon jó. Soroljam?

1.) közösségben vagy, ami más, mint a családod, és más, mint ami az osztályban vár

2.) új kapcsolatokat alakíthatsz ki

3.) kikapcsolja az agyadat

4.) endorfint, vagyis boldogsághormont termelsz ilyenkor, tehát jobb lesz a közérzeted

5.) jobban megy tőle a tanulás (ezt magamon is tapasztaltam, de nézz utána, mindenki ezt mondja)

6.) sporttal fittebb, formásabb, és egészségesebb leszel

7.) teszel a testedért, és ez jó érzéssel fog eltölteni.

2011. ápr. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem várom, hogy bekopogtassanak, hül*én is nézne ki. :D

Általánosban sportoltam, de nem élveztem a közösséget, sőt, sokszor kifejezetten zavart.

Jó lenne venni egy futószőnyeget ezen már régóta gondolkodom.

Sokszor kezdtem már bele ilyenekbe, reggel fekvőtámaszozás meg hasonlók, csak egyik napról a másikra abbahagytam, már nem emlékszem, hogy miért. Állandóan visszazuhanok ugyan oda...

Egyébként a majdnem kitűnő oszt társam soha nem sportolt, látszik a mozgásán, viszont mentálisan jól teljesít, ez is érdekes.

Lakhelyemet is egy ketrecnek érzem, egy kisváros állandóan ugyan azokkal az emberekkel.


Viszont a poén az, hogy ha kialakulna valami baráti, vagy szerelmi kapcsolat akárkivel azt is képes lennék pillanatok alatt elrontani a kiállhatatlanságommal.

2011. ápr. 28. 23:46
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is voltam úgy kitűnő, hogy nem sportoltam. De az agyam jobban fog, mióta sportolok. Könnyebben tanulok.
2011. ápr. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!