Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menten megőrülök? :' ( Ez...

Menten megőrülök? :' ( Ez hosszú lesz. SOS

Figyelt kérdés

Alapjáraton nem tartom magam buta embernek, de mégis egy szakiskolában kötöttem ki pár évvel ezelőtt. Amúgy azt is meg kell jegyeznem, hogy Budapest mellől költöztem el 3 éve a családommal vidékre, ami amúgy is egy kicsit megviselt és nem találom itt a helyem. Ebben az évben kezdtem el igazából tanulni a szakmát/szakmákat (pék és cukrász) és már most utálom. Elkezdtünk iskolát keresni, de az igazgató nő közölte, hogy csak szakmunkás iskolában folytathatoma tanulmányaimat és ez teljesen kiakasztott. A 4-es átlaggal azt hiszem többre vihetném. Én egy gimnáziumba vágyok, ahol leérettségizhetek és továbbra is tanulhatom azokat a tárgyakat amik érdekelnek. :/

Már teljesen kivagyok, már hetek óta bőgök, van már jópár igazolatlan órám is, mert egyszerűen szorongok, remegek, ha be kell mennem a gyakorlata vagy az iskolába. A szüleim is el vannak keseredve, hogy nem tudnak velem mit kezdeni és, hogy nem vagyok hajlandó iskolába járni. Bár ma este beszélgettek velem, és szerették volna tudni, hogy ezek után mit tervezek és milyen megoldást találtam ki az iskolai problémámra, de nem igazán jutottam seemire, mindig csak kérdezgetnek, hogy találtam-e másik iskolát. Féltem őket attól, hogy büntetést kapnak miattam és kijönnek a gyámügyesek. Anyum ma este kiült az udvarra és szimplán elsírta magát a helyzet miatt. Tudom, hogy az lenne számukra a legyegszerűbb megoldás, hogy végig járjak egy olyan szakmát ami halálra nem érdekel és még elhelyzekedni sem lehet vele már igazán, de egyszerűen már a hányinger kerülget, ha az elkövetkezendő 3 évre gondolok.


Barátaim sincsenek amióta elköltöztünk, unatkozok itt. Régen egy nagyon vidám lány voltam, de azóta mintha megsavanyodtam volna. Amúgy is csendes típus vagyok, de ez már kezd elfajulni. Már azon gondolkodom, hogy elmegyek egy pszichológushoz vagy hasonló, de amikor célzást tettem Édesanyámnak, hogy úgy érzem, hogy valami nincs rendben a fejemben, akkor rettentő mérges lett és majdhogy nem "leharapta" a fejem.


Hogy ne okozzak többé problémát, megfordult a fejemben, hogy öngyilkos legyek, enyhébb lehetőségként, felmenjek egy szó nélkül a fővárosba az unokatesómhoz egy rövid időre. Elmesélni neki a bánatom és ott maradni egy ideig. Attól tartok, hogy ezekkel több gondot okoznák a szeretteimenk, minthogy használnék...pedig hosszú távon jó megoldásnak tűnik...


Ez tényleg hosszú lett. :O 17/L


2011. szept. 29. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
42%
Tényleg az. De van hosszabb kérdés is, azt próbáld megugorni.
2011. szept. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Még 1 év van ezen kívül ebből a suliból,nem? vagy 5 éves? Mindegy azt kibírod,legalább nem csak 1 rohadt érettségid lesz hanem valami szakmai papírod is!nem értem hogy miért utáltad meg ilyen gyorsan (1hónap alatt?!)

A suliban nincsenek barátaid vagy a városban ahol laksz?

Egyébként én is utálom a mostani sulimat most 9.es vagyok ha adsz valamit a véleményemree :$ akkor csak tekints rá úgy hogy ez most kötelező végig csinálod és aztán jó lesz a sulit azt a 6-7 órát csak kibírod a 24ből nem?Ha belegondolsz már nem is olyan vészes,és a cukrászat szerintem nem is olyan nagy was ist das hogy nemlehetne végig csinálni!

2011. szept. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod utolsó!

5 éves suli, most vagyok 11-edikes.

Igazából szeretnék szakmát, de úgy érzem, hogy ehhez még egy kicsit értelen vagyok. ^^" Egy érettési után az érdeklődési körömhöz egy kicsit közelebb állót választanék, de ugye egy nem lehetéséges. A ami még aránylag érdekel, azt nem lehet szakiskolában letenni. :/

Suliban és a városban sincsenek barátaim, régen pedig nagyon sok volt.

2011. szept. 29. 21:24
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy te sem szereted a sulidat. :/
2011. szept. 29. 21:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Megtudlak erteni a gondjaid miatt, mert en is hasonlo erzuletu ember vagyok. Megviselhetett a kornyezet valtozas. Talan meg ha nem tulzok, depresszio is kezd nalad kialakulni. En is ugyan igy jartam a szuleimmel ,mint te.

Nekem is szuksegem lett volna pszichologusra, es amikor ezt elmondtam a szuleimnek, hasonlo modon reagaltak mint a te szuleid. Tudom, nagyon rossz amikor egyedul vagy a problemaiddal, es nem ert meg senki. Talan uresseget, maganyt, remenytelenseget erzel, de ne add fel!!

Amig elunk remelunk!

Engem Isten segitett ki ebbol a helyzetbol. Pedig mar azt hittem ,nincs kiut. Az ongyilgossagra meg meg csak ne is gondolj kerlek. Amit leirtal magadrol, egy rendes lany lehetsz! Isten szemeben az ilyen embereknek nagy erteke van. Nekem a nehez idoszakokban, ez a Biblia vers segit, remelem neked is fog!

,, Hat elfelejtheti-e a feleseg csecsemojet, hogy ne szanja meg melyhe fiat? Meg ezek az sszonyok is elfelejthetik, en azonban nem felejtelek el teged!

( Ezsaias 49:15)

Remelem tudtam segiteni. Ha barmilyen kerdesed lenne, nyugodtan fordulj hozzam.

23f

2011. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ, régen nem mondtak nekem ilyen jószándékú, kedves dolgokat! Én is úgy érzem, hogy kezdek kissé depressziós lenni, talán már az is vagyok. :/

Mégegyszer köszönöm, hasznos volt a számomra amit írtál! <3

2011. szept. 29. 21:51
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia, én úgy gondolom, hogy ha nem tetszik a suli, akkor váltani kéne, és egy olyanba járni, ami tetszik.Ha ez azt követeli meg, hogy elköltözz otthonról, akkor ne habozz, menj a rokonodhoz. Lehetetlen egy olyan iskolát végigcsinálni, amit utál az ember. Legalábbis én nem lennék képes. Megjegyzem, hogy én gimnáziumba mikor jártam, nagyon rühelltem az egészet, lógtam, amikor csak tudtam, csak a tanárok jóindulatán múlt, hogy a hiányzások miatt megíratták velem a dolgozatokat külön, amikor a többiek nem azt csinálták,hanem haladtak a tananyaggal. És az, hogy évvégén átmentem, és nem buktam meg, kizárólag osztálytársaim jóindulatán múlt, szinte mindent megoldottak nekem, és visszaadták a papírokat megoldva. Lustaságom és érdektelenségem miatt volt mindez, nem azért, mert buta vagyok. Sőt mondok jobbat, írásbeli érettségim pedig újfent osztálytársaim jóindulata miatt sikerült. Különben máig nem tudtam volna letenni.(Igazából nem tudom, hogy mivel érdemeltem ki, hogy ennyire jók legyenek hozzám, biztos láthattak bennem valamit).

Ha már nagyon nem tudsz a tananyaggal haladni akkor próbálj meg csalni ahol tudsz. Senki nem fogja megkérdezni hogy miért van papírod, hogy szerezted meg, a lényeg, hogy van és kész(ezt arra értem, hogyha ebben a suliban maradsz ahol most vagy).

Na és most jöhet a sok lepontozás meg diszlájk hehehe:-)

Neked meg részvétem kérdező, én átmennék másik suliba mindenképp, ott jobban tudnál haladni, főleg, hogy 4-es átlagod van, az nagyon nagyon jó!

2011. szept. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én sosem értettem a depressziósok nyavalygásait. mindig azt hittem, hogy csak akarat kérdése a jókedv.

Ühüm.Hát jó nagy pofont kaptam az élettől. 34 év után költöztem egy teljesen más helyre ami kiváltott nálam egy évről évre fokozódó depressziót.Megjártam pszichológust, pszichiátert és a lelki poklot.

Ha már úgy érzed, hogy olyan mély gödörben csücsülsz ahonnan csak egy út vezet,mégpedig felfele, olvasd el ezt az oldalt.Nekem segített és azóta köszönöm jól vagyok, boldog vagyok és szeretnék minél több sorstársamon segíteni. Ez az én misszióm ha lehet így nevezni.

[link]

2011. okt. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!