Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lehet akár skizofrénia?

Ez lehet akár skizofrénia?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Már egy ideje hangokat hallok.Nem feltétlenűl értem mindig, de valamikor kivehetően a nevemet "kiáltják".Ez általában akkor van ha egyedűl vagyok, és ilyenkor nagyon meg szoktam ijedni.Volt egy éjszaka amikor nem bírtam aludni és elkezdtek hozzám beszélni a bútorok...Néha úgy érzem, hogy valami fogja a fejemet, de nincs ott semmi.Valamikor rám jön egy ilyen 'roham'és úgy érzem, hogy mindjárt meghalok és kapkodom a levegőt.

Meg még sok ilyen dolog van..Valami ötlet?? :/

csak normális válaszokat kérek.Köszönöm :)


2011. ápr. 29. 14:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Lehet. De szerintem, teljesen mindegy, mi lehet, ha egyszer biztosan szakértőhöz kell fordulni.
2011. ápr. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Simán lehet de lehet egyéb pszichózis is. Ez lehet génjeidbe kódolt betegség is ha fiatal vagy, vagy lehet drogtól is főleg lsd-től.
2011. ápr. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%

Igen lehet. De mindenképp el kellene vele menni pszichiátriára (kórházba vagy szakrendelőbe), mert súlyosbodhat. Viszont jól kezelhető gyógyszerrel! :) Nekünk van az ismeretségi körben súlyos skizofrén ember, ha szedi a gyógyszereit, semmi baja nincs. Ha nem szedi, tör, zúz, és a mentők szokták elvinni.


Ne ijedj meg ettől amit leírtam, neked valószínűleg enyhe, vagy kezdeti fokú. Nem szégyen vele orvoshoz fordulni, ugyanolyan betegség, mint bármi más, és nem tehetsz róla! Mint ahogy a betegségek nagy részéről nem tehet az ember általában. (van amiről igen, pld. tüdőrák, dohányzás, stb.)

2011. ápr. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
14 éves lány vagyok.Nem drogozok.:DD
2011. ápr. 29. 15:04
 5/17 anonim ***** válasza:
sok mindentől lehet. szerintem beszélj szakemberrel.
2011. ápr. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Elmennék de ahhoz anya is kell..És anya egyszer már kiröhögött... Nem veszi komolyan..:/
2011. ápr. 29. 15:06
 7/17 anonim ***** válasza:
74%
Ugyan miért kellene 'anya' hozzá? Egyrészt kellene lennie iskolapszichológusnak. Másrészt én ebben a korban egyedül jártam orvoshoz. Inenntől kezdve nem nagyon értem.
2011. ápr. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem ért stressz mostanában? Nagyobb. Hozzánk betörtek pár hete, azóta ha egyedül vagyok otthon, folyton hangokat hallok, igaz nem beszélnek, de mindig azt hiszem, épp valaki feszegeti a bejárati ajtót. Már jobb, és nyilván nincs bajom, csak a "trauma" miatt.
2011. ápr. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

hát volt pár stresszes dolog...

Amúgy azért kell anya hozzá, mert a környéken nincs pszichológus..iskolába pláne.És szerintem ehhez "kéne"..

2011. ápr. 29. 15:15
 10/17 anonim ***** válasza:
Hogy-hogy a környéken nincs pszichológus? Mennyire néztél utána?
2011. ápr. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!