Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mostanában miért...

Szerintetek mostanában miért depressziós majdnem mindenki?

Figyelt kérdés
Bár lehet régebben is ez volt a helyzet de nekem nem tűnt fel. Lehet köze ahhoz is hogy az ország maga is kétes helyzetbe van?
2011. máj. 9. 01:09
1 2
 1/14 anonim válasza:
73%
Elégedetlenség, szeretethiány, semmi és senki sem érdekel, magas elvárások (önmagunkkal szemben), stb, stb. Az ország helyzete nem indok még erre, szegény ember is lehet boldog. Sok minden átalakult az évtizedek alatt, a technológia fejlődése nagyban befolyásol minden. Emlékszem tizenX éve mikor általánosba jártunk, akkor még mobilunk sem volt. Ma meg már mindenkinek okostelefon meg facebook meg mittudomén. Nincs már szükség ahhoz hogy találkozzatok, elég ha felmész a netre és máris létrejött a kapcsolat. Ma már sokkal ingerszegényebb környezetben nőnek fel a gyerekek. És hát a felnőttnek is haladni kell a korral, szóval ezek a cuccok zárkózottá tehetnek minket, ha nem figyelünk oda. Többet kell a szabadban lenni, napon, haverokkal, jönni menni, és elszáll a depi. Meg hát az egymásra való odafigyelés, és nem csak elvárni, hogy engem szeressen mindenki.
2011. máj. 9. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom. Biztos nem fogtok szeretni a válaszomért, de talán valamilyen szinten ma sikk depressziósnak lenni. Adott egy egyén, akit akinek kissé kisiklik az élete. Magába zuhan. Persze egy bizonyos szint után már önmagától nem sikerül neki felállni. A környezte szépen elkönyveli (mert manapság ugye mindenki orvos), hogy ő depressziós, és ennyi. De kimozdítani, kizökkenteni a minden napokból már nem segítenek.

Véleményem szerint nagyon sok depresszióson lehetne orvos nélkül segíteni.

2011. máj. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

szerintem meg elég puhányak ma at emberek , főleg a fiatalok

most komolyan olvasom a sok kérdést hogy elhagyott az életem szerelme , 17 éves vagyok és öngyilkos akarok lenni ...

meg úristen rossz jegyet kaptam nem vagyok jó semmiben , meg akarok halni

na nemár..

2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
az*
2011. máj. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:45


Lehet hogy azt mondod, ne már, milyen hülyeség ez, de szerintem az a kérdés, hogy vajon miért élik ezt meg ennyire rosszul?

Egyébként kérdező kérdésére válaszolva az ország helyzete sokat dob a latba (Öngyilkosságok terén az élen járunk hurrá!) ÉS egyre csak romlik a helyzet, szóval a depressziósok száma sem fog csökkenni...

2011. máj. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hgoy azért elég nagy különbség a mostanában annyira divatos "depi" és a depresszió között...
2011. máj. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. A depresszió egy betegség, aminek komoly kémiai zavarok állnak a hátterében, ezért nehéz ellene küzdeni. Ugyanúgy, mint más pl. hormonbetegségek ellen. Nem rossz kedv, bánat, hanem betegség. Ahogy a pajzsmirigy beteg sem tud hormonpótlás nélkül pl. lefogyni, úgy az igazi depresszióból sem igazán lehet tartósan kigyógyulni (jobb napok lehetnek, de az sohasem tartós), amíg nem áll helyre a hormonszint az agyban.
2011. máj. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%

Tapasztalataim azt mutatják, hogy rengeteget változott a világ. Igaz, hogy 18 éves vagyok, de mégis. Kicsi koromban mindig mentünk a szüleimmel-erre-arra. Majd mikor már nagyobb lettem barátokkal a játszótéren játszottunk. Volt egy homokozó vödrünk, meg egy lapátunk. Egész héten elvoltunk. Majd miután nagyobbak lettünk, jöttek a biciklizések, mászkálások. Aztán idővel sajnos jött a technika. Persze mi is játszottunk a gépen, de utána mindig mentünk le játszani.


Szerencsémre nekem szép gyermek korom volt. Nem kellett attól tartanom, hogy bármelyik pillanatban elcsap egy kocsi, esetleg ellopják a mobilomat, mp3/4-emet.


Első mobiltelefonomat is 5-6os (ált sulis) koromba kaptam, tudtam vele hívni és ennyi.

Ma meg? Már az óvodás is telefonnal járkál..

Utazok a villamoson két 10 éves fiú beszélgethet. Akkor facebookon majd beszélünk és játszunk majd xy játékkal...

A helyett h összefutnának lenn és a valóságban játszanának..

2011. máj. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szóval összevetve a technika feljődésével az emberek eltávolodnak egymástól és persze vannak más okok is.

A sok munka, stressz... Maga a társadalom elfogad-e minket olyannak, amilyek vagyunk? Híztam pár kg-ot már is beszólnak a suliban, munkahelyen. szörnyű. sajnálom, hogy itt tartunk

2011. máj. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

02:09 - jó gondolatok, habár azt cáfolnám hogy az ország helyzete meg a múlt nem tud embereket tönkretenni. gondolj azokra, akik a háborúban vesztették el szeretteiket. vagy azokra akit a kommunizmus teljesen elidegenített másoktól (ironikus módon). ha úgy nősz fel hogy mindenki figyel téged, és ha neked jobb, akkor elveszik tőled, nem könnyű visszatérni a normális élethez.


de ez valóban a gyengébbik ok. a tv, számítógép, telefon, mind arra szolgálnak, hogy ne kelljen valós kapcsolatokat építenünk. a kocsma, pláza, diszkó szintén arra szolgál, hogy fogyassz, ne a természetben legyél, és azok a kapcsolatok sem igazán mélyek


09:30 egyetértek, azzal a különbséggel, hogy ezek ez emberek nem is depressziósak a hivatalos értelmezést nézve, mert a testi, nem lelki betegség.


14:45 ha mai fiatal lennél tudnád mit jelentenek ezek. ugyan is az életük tele van bizonytalansággal, hamis elvárásokkal, nincsenek szüleik sem, nagyon kevés az, akivel igazán foglalkoznak, persze hogy ragaszkodik ahhoz, akit szeret, és aki viszont szeretni tudja, persze hogy a karriere törése, mikor a rossz jegy miatt rossz jeggyel zár és nem veszik fel oda, ahová menni szeretne. épp ez a baj: könnyű elkönyvelni őket nagyzolóknak, aztán meg nézünk magunk elé, ha felvágta az ereit. a fiataloknak még érzéseik is vannak.


19:05 felpontozva


21:18 felpontozva, és mint látszik nem kell bölcs 40 évesnek lenni ahhoz, hogy ezt valaki meglássa (mert divat ezzel is dobálózni)

a mai gyerekeknek már nincs gyerekkoruk. már ciki ha 12 évesen még szűz és nem hányt a vodkától, ha nem elég divatos a ruhája meg a kütyüi, ha nem került be a menők táborába (most már trendynek kellene mondani)...

2011. máj. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!