Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depressziós vagyok, és gyenge...

Depressziós vagyok, és gyenge az akaratom ahhoz, hogy kilépjek belőle, megszüntessem. Valami tanács?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom minek írom ki a kérdést, mert szerintem tudom a megoldást erre a problémára. Ennek ellenére már lassan 2 éve nincs életem, szó szerint, nem vagyok képes semmit csinálni, az eddig sportos alakom, átment egy punnyadt alakba. És akármennyire próbálom, nem tudok ezen változtatni, és ezt szégyellem rettentő mértékben, ki sem tudom fejezni mennyire szégyellem, hogy nem vagyok képes változtatni, mert gyenge az akaratom. Mindig kb. a nap feléig jutok el, ha összeszedem magam utána meg visszasüppedek a "pokolba", és ez így is marad utána jó pár napig. Aztán megint erőt veszek magaom, elhatározom magam, bírom fél napig, esetleg 1 napig, aztán vissza. És 21 éves vagyok, nem így kéne élnem. Céljaim is vannak, tudom milyen életet akarok élni, és nem ilyenre akarok visszaemlékezni, de egyszerűen már nem is tudom mit csináljak. Öngyilkossági gondolataim nincsennek, bár ha belegondolok, lehet jobban járnék, ha ez még így fog menni még pár évig, mert ez nem élet. Szerintetek elmenjek pszichológushoz? Igazából nem akarok elmenni, saját erőmből akarom ezt megoldani, csak az a baj, már lehet nem is tudnék magamra büszke lenni, akkor sem ha sikerül, a sok kudarc miatt...
2011. máj. 24. 14:04
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Régebben nem volt ilyen súlyos a helyzet, arra gondoltam talán azért, mert akkor jártam iskolába, meg írtam naplót. A naplóírást már 1 éve abbahagytam, néha-néha belekezdek, de ahogy visszaolvasok picit, egyből kitépem az egész lapot. És ezt is annyiszor megcsináltam már. Egyszerűen már nincs olyan dolog, amit ne próbáltam volna, sportolni is, de a gondolatok ott vannak a fejemben. Vagy arra gondoltam lehet meg kéne próbálnom így leélni egy napot? Ezt úgy gondolom, hogy én úgy akarom élni a napjaimat, hogy minden jó. Ez egy úgymond rögeszme nekem, de ez sosem jön össze. Mindig van valami ami nem jó. A családban is mindennaposak a veszekedések, igaz ezeket én csak hallgatom, de akkor is felzaklat. Tehát szerintetek éljek le egy napot, "úgy ahogy van" tehát nem "tökéletes", és egy idővel jó lesz? Ezt nem tudom értitek e remélem igen.
2011. máj. 24. 14:13
 2/11 anonim ***** válasza:

Lenne pár kérdésem:

Mit értesz tökéletes napon?

Miért nem akarsz orvoshoz, pszichológushoz fordulni? Félsz tőle?

Dolgozol, vagy tanulsz, barátaid vannak, akik megértenek és segíthetnének?

Akkor is büszke lehetsz magadra, ha felkeresel egy szakembert, hiszen ez is egy nagy dolog, amit az egészségedért teszel.

Szerintem nem tudsz egyedül kikászálódni ebből, tehát mindenképpen ajánlom a dokit!

2011. máj. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, és még annyi, hogy mi tart vissza, hogy elérd a céljaidat?
2011. máj. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tökéletesen napon azt értem, hogy minden jól megy. Tevékeny vagyok, hasznosan töltöm el az időmet, nem idegesítenek fel (azaz nem kerülök konfliktusba), és nem jönnek elő ezek a hülye gondolatok. Most nem járok sehova, majd szeptembertől kezdek egy új sulit. Barátaim most nem nagyon vannak. Sose voltak igazán. 1-2. De inkább haverok.
2011. máj. 24. 19:13
 5/11 A kérdező kommentje:
Igazából csak ez tart vissza. A saját elmém tart vissza szerintem.
2011. máj. 24. 19:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Orvoshoz meg azért nem akarok menni, mert nem akarok gyógyszereket szedni (gondolom azt írna fel). Meg nem hiszem el, hogy nem lehet megoldani magamtól.
2011. máj. 24. 19:16
 7/11 anonim ***** válasza:

1. (és 2.) vagyok

Akkor menj pszichológushoz, ő nem ír fel gyógyszert.


Ahogy látom azért viszonylag normális az életed. Úgy értem van mit csinálnod, van családod. Hidd el ez segíthet! Ha szeptembertől suliba jársz akkor majd az remélhetőleg lefoglal és nem lesz időd agyalni :)

Most nyáron meg keress munkát, vagy valami elfoglaltságot amit szeretsz csinálni...

Sajnálom, hogy nem tudok épkézláb megoldást, tanácsot adni. Ha hiszel benne, hogy egyedül is túljuthatsz ezen, akkor gondolj CSAK a jó dolgokra és ne a rosszakra. A hozzáállás sokat segít.

2011. máj. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"az eddig sportos alakom, átment egy punnyadt alakba."


Akkor újra kell kezdeni a sportot. Mondjuk kezdheted a napot ezzel. Ugyanis minden elvégzett feladat után jól érzed magad, míg minden halogatott feladat csak szorongást, elkeseredettséget és sötét gondolatokat kelt.


"nem vagyok képes változtatni, mert gyenge az akaratom."


Nem "változtatni" kell, hanem pontosan el kell dönteni, hogy mit akarsz csinálni. Ha csak egyszerűen "változtatni" akarsz, abból nem lesz semmi. Ha viszont felírod, hogy mostantól mondjuk minden nap körbefutod a tömböt, vagy elkezdesz munkát keresni, az konkrét célkitűzés, aminek a végrehajtásába egy percen belül belül bele tudsz fogni.


"Céljaim is vannak, tudom milyen életet akarok élni"


Akkor ezt a célt fel kell bontani részfeladatokra olyan mélységig, hogy tudd, hogy holnap mit fogsz csinálni, és azt megcsinálod holnap. Ha mondjuk ősztől mérnökhallgató leszel, akkor nem árt egy kis vektoranalízist és lineáris algebrát tanulni, mert az azonnal kelleni fog és a középiskolában nem tanítják meg.


"Szerintetek elmenjek pszichológushoz?"


Igen.


"és nem jönnek elő ezek a hülye gondolatok."


A gondolatok nem jönnek, hanem te gondolod őket. Dönthetsz úgy is, hogy nem gondolod ezeket, hanem helyette mást gondolsz. Mondjuk ahelyett, hogy az élet nyomorúságosságára gondolsz, figyelsz mondjuk arra, hogy mit olvasol éppen. Vagy figyeled a tájat, vagy a zenét.

2011. máj. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És ha elmegyek pszichológushoz, arról tudomást szerezhetnek a szüleim? Mert igazából nem akarom hogy tudomást szerezzenek róla, az csak egyel több gond lenne.
2011. máj. 25. 14:45
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, én szintén 21 vagyok. Én is voltam ebben a helyzetben, nem mondom, hogy teljesem sikerült kilábalnom, de valamennyire azért jobban érzem magam, depressziósnak már nem mondhatnám magam, viszont vannak más problémáim...

Nekem sincs sokszor semmi akaratom, nem tudom rászánni magam dolgokra. És bár tudom ez nem élet ahogy élek, mégis, mintha beletörődtem volna az egészbe. Nem nagyon ismerkedek, kerülöm az embereket, nem járok el otthonról.

Sokat jártam pszichológushoz régebben, de nem jutottam előrébb, és a gyógyszerekkel sem.

Nem azt mondom, hogy ezek nem segíthetnek, valamennyire kihozhatnak ebből az állapotból, de sajnos tapasztalat, hogy ha te nem akarod, hiába az egész. Én mindig a dokira és a gyógyszerekre számítottam és az volt az egyetlen amiben bíztam, de ezzel csak önmagam csaptam be. Csak ültem és vártam, hogy segítsen valaki.

Egyébként pedig nekem talán annyiban jobb a helyzet, hogy a családból, ha nem is mindenki, de van aki mellettem áll, mondjuk én is nagyon szégyellem ezt az egészet.

Egyszer talán majd sikerül változtatni.

Addig is ne add fel, próbáld meg azért amit csak lehet, valami biztos be fog válni.

2011. máj. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!