Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Félek magamtól. Mit csináljak,...

Félek magamtól. Mit csináljak, ha semmit sem tehetek? Bövebben lennt.

Figyelt kérdés

Van egy kapcsolatom, de elég érdekes az egész. a barátomat nagyon szeretem de a körülötte lévö dolgok kikészítenek, illegális minden, ezt most nem részletezhetem. eleinte pánikbetegség tünetei jelentkeztek,éjjelente. elmentem orvoshoz, aki adott gyógyszert. viszont legutóbb már antidepresszánst írt fel, ami elég komoly gyógyszer lehet, mert rá van írva, h mielött elkezdi az ember szedni, beszéljen a csaladtagokkal, barátokkal, hogy ha érdekesen kezd el viselkedni, akkor figyelmeztessék. meg ilyenek, hogy ha mellékhatásként (!) rátörnek öngyilkos gondolatok, akkor azonnal menjen a legközelebbi kórházba. szóval nem kezdtem el szedni. rám enélkul is törnek öngyilkos gondolatok. de sose jutok el odáig, én szerettem élni, boldog voltam, most meg az arcomra van írva, hogy valami gáz van. soha nem éreztem még magam ennyire nyomorultul, elveszettnek, semminek. van munkám, pénzem, tanulok is még. terveimnek kellene lenniük, amik voltak. eddig karrierista voltam, azért is tanulok még mindig, és ezért utaztam be a fél világot. de már csak családot szeretnék, a barátommal, gyereket, házat, kertet, és nyugalmat, normalis eletet. még nem éreztem ezt ezelött, mindig pörögtem. a barátom miatt a családom elfordult tölem. anyám azt mondja, más lettem, rossz irányba változtam. szerintem ez nem igaz, csak a céljaim módosultak. hatalmas ellentmondas van bennem a barátom körüli dolgok miatt, az iránta érzett szerelmem miatt, a bizonytalanság miatt, hogy mit hoz a jövö, a családom miatt, hogy nem fogadják el, hogy én öt válsztottam. néha legszívesebben csak véget vetnék az egésznek, magamnak, mindennek. szívesen beszélnék egy pszichológussal, de azokat a dolgokat amik a barátom körül vannak, neki se mondhatnám el, mert azonnal felnyomná... ne mondjátok, hogy hagyjam el, mert nem tudom...

köszi a valaszokat elöre is. 26/N


2011. máj. 10. 19:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mégis milyen tanácsot vársz? Csak nem vagy olyan hülye, hogy egy bűnözővel akarsz családot alapítani. Mondd meg a barátodnak, hogy vagy abbahagyja az illegális dolgait,vagy pedig pápá...
2011. máj. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem bünözö. csak illegálisan van az országban (nem M.o.), nincs tartózkodási engedélye, ennyi a büne.
2011. máj. 10. 19:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Pánikbetegségre nekem is felírt a doki gyógyszert és én sem mertem beszedni,többet ártanak mint használnak,plusz függőséget okozhatnak,én rendbe tettem magam lelkileg,barátok segítségével. Nem tudom mennyire gázosak a párod körüli dolgok...pénzes balhék?vagy verekedősek(élve elásom a másikat,stb.)?,mert nem mindegy!Nyugodtan írd le,itt senki nem fog semmit megtudni,nem derül ki semmi,csak jó lenne,ha leírnád,hogy miről van szó,hogy tudjunk segíteni:) Kizárólag a párod dolgai miatt vagy rosszul lelkileg?Barátaid mit mondanak?

Ha válaszolsz még erre a pár kérdésre,nagyon szívesen válaszolok és segítek,hogy esetleg mit csinálj!:) 25/L

2011. máj. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mostt látom,hogy már válaszoltál az elöttem szólónak.

Semmi gond azzal,hogy illegálisan van az országban,ráadásul magyarországon,nagyon könnyen el lehet intézni,hogy megkapja az állampolgárságot!Beszélj a szüleiddel,hogy ha tudnak segítsenek!:)

2011. máj. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaa. Hát valahogy csak el lehet intézni, hogy állampolgárságot kapjon, vagy pedig mindketten máshova költöztök. Ennek a megoldásával kéne törődnöd, a pánikbetegséged ezzel együtt elmúlna, de így csak egy helyben toporogtok.
2011. máj. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Félreértettük egymást. Azt írtam, hogy NEM Magyarországon vagyunk, és itt nagyon nehéz bonyolult állampolgárságot, vagy akár csak tartózkodási engedelyt kapni. Nekem nem, mert EU. De neki igen... azért köszönöm a válaszokat. most volt itt, beszélgettünk, hát nem tudom mi lesz de szeretjuk egymast, es ha vissza kell mennie a sajat orszagaba, akkor megyek vele.
2011. máj. 10. 21:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

A Te betegségednek semmi köze a párod illegalitásához. Pontosabban a gyógyításod nem függvénye annak, hogy ezt elmondd az orvosnak. Csak a tüneteidet közöld vele, és nyugodtan szedd be az antidepresszánst, ahogy elő van írva. És ne olvasgasd a gyógyszer mellékhatásait felsoroló irományokat És ne pszichológust keressél, hanem pszichiátert. Mert ő orvos. A pszichológus meg annyit ér, mint a pap. Beszedi a pénzedet, kiró pár miatyánkot, de csak annyi. Gyógyszert csak a pszichiáter adhat. És őt nem érdekli a párod. Nem kell róla beszélned sem.

2011. máj. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerezd meg te az állampolgárságot és házasodjatok össze.
2011. máj. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!