Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi baja lehet? Baratnom...

Mi baja lehet? Baratnom kisfiat a mult heten szokatlan viselkedesen kaptam; a kezeit gorcsosen szoritotta a szajahoz es eltorzult az arca, ugy tunt egyaltalan nincs "jelen". Nem tudta, hogy figyelem!

Figyelt kérdés
Nem tudom, mit tegyek, mert amugy egy teljesen atlagos, jolnevelt, kedves gyerek, nem retardalt, legfejebb nemi koncentracios problemai vannak.. a baratnom sosem meselt nekem errol..szoljak neki? ez milyen betegseg tunete lehet????
2009. márc. 11. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Talán csak nagyon elgondolkodott valamin, eszébe jutott valami kellemetlen emlék, vagy ilyesmi. Ha esetleg ez többször előfordul, akkor lehet akár enyhe epilepsziás roham, de reméljük, nem erről van szó.
2009. márc. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
hány éves a kisfia? mert kicsiknél szokott ilyesmi lenni, hogy torz képeket pofákat fágnak, de ez nem kóros
2009. márc. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
8 eves lesz nemsokara. Azota figyelem a kissracot, es azon kivul, hogy ujra egy "gorcsolesen" kaptam, fura dolgokat is talaltam nala..listat vezet a kepzeletbeli nagy csaladjarol, es rajzokat keszit a szinten nem letezo hatalmas hazukrol, ....egyeduli gyerek..nem tudom, hogy a baratnom tud-e ezekrol, de gondolom, hiszen o el vele. Szoljak neki? igen nehez lesz, lehet, hogy megsertodik, bogy a fiat mentalis betegseggel "vadolom", mar ha ez egyaltalan az..
2009. márc. 16. 00:52
 4/7 anonim ***** válasza:
szerintem egyenlore még ne szólj a barátnodnek, mert manapság az emberek úgyis túlérzékenyek és megharagudna a batátnod.figyeld továbbra is a kisfiút a barátnodet pedig tapintatosan kérdezgesd ki az iskolai teljesítményérol esetleg próbálj egy-két megjegyzést tenni, hogy nem kellene-e orvoshoz vinni stb.kulonben lehet, hogy a barátnod is tudja, hogy problémás a gyerek és egyszeruen a "homokba dugja a fejét" vagy titkolni próbálja elotted mivel ilyesmivel senki sem dicsekszik.szerintem ne próbálj kulonosebb modon belefolyni, mert rámegy a barátságotok, sokszor a segíto szándék balul ut ki.ne aggódj még ha a kisfiúnak epilepsziás vagy más idegrendszeri problémái vannak idovel ezeket ki is noheti és lehet, hogy te feleslegesen aggódtál./nálunk a nagybátyám volt epilepsziás és azt is titkolták, csak úgy jottem rá, hogy éppen akkor voltam orvosnál amikor egy rosszullét alkalmával behozták és akkor mondta meg az orvos.egyébként teljesértéku életet élt./
2009. márc. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szólj! Ha a barátnőd, akkor nem fog megsértődni, lehet, hogy neki fel sem tűník mert mindíg látja, vagy annyi teendője van, hogy észre sem veszi. Ha valami probléma van akkor itt is igaz, hogy minél előbb kezelik-ne szó szerint értsd- annál kevésbé marad vissza károsodás. Nem bíztos, hogy nagy baja van,de tuti nem normális. Ezért menjenk el a navelési tanácsadóba, ahol játékkal, rajzoltatással vagy más módszerrel kiderítik mi a probléma. Sokan járnak úgyhogy nem kell szégyelni.én úgy vagyok vele,hogy nem akkor érzem magamat jó barátnak ha fejemet a földbe dugva hallgatok-a jó barát nem ilyen.
2009. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszaitokat..az az igazsag, hogy nem birtam ki, azota megemlitettem a baratnomnek az esetet, es kiderult, hogy tudott rola..teljesen elkepedtem, azt mondta, szolt mar orvosnak par honapos koraban a dologrol, de az azt mondta, hogy majd kinovi..ugy erzem ezzel az indokkal dugja homokba a fejet, mert a beszelgetesunket teljesen elharitotta ezekutan..en nem fogom tudni a gyereket orvoshoz vinni a baratnom beleegyezese nelkul..valakinek volt mar ehhez hasonlo betegsegrol tudomasa? idegrendszeri eredetu szerintetek vagy psziches lehet? (eleg nehez a csaladi kornyezetuk-az apa elhagyta oket es ettol az anya teljesen magaba fordult..sajnos nekem sem eleg mely a kapcsolatm vele, mert kulonben nem haboztm volna arrol, hogy beszeljuk-e ezt meg vagy sem..)
2009. márc. 20. 15:17
 7/7 anonim válasza:
És pontosan hogyan nézett ki?
2010. jún. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!