Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik a legjobb stresszoldó...

Mik a legjobb stresszoldó módszerek? Stressz és nyomás miatt már anyagyilkosság járt az eszembe.

Figyelt kérdés
Államvizsgám lett volna júniusba, de nem tudtam megtanulni (túl nehéz). Így félévem van februárba megyek megint.A problémám hogy a vizsgák miatt eszméletlen ideges vagyok sajnos a nyugtató (Valerian 100mg) sem segít, és csak egyre rosszabb! Tehát stressz ellen kell valami olyan módszer nekem amely segít napi 8-10 órát ülni a könyv felett. A stressz annyira erős és a kudarctól való félelem, hogy sajna pár héttel ezelőtt öngyilkosság is járta az agyamba. De persze annak semmi értelme. Légyszi stressz ellen agyatok tippeket. Van olyan stressz oldó módszer ami nagyon hatásos?
2011. aug. 7. 16:23
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
cím el lett írva! bocsi anyagyilkoság-->öngyilkosság
2011. aug. 7. 16:24
 2/13 anonim ***** válasza:
Citromfű napi 2*2dl, pszichiáter ajánlotta, nemhogy megnyugtat még pihenni is nagyon jót tudsz tőle!!!
2011. aug. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kamilla teát használtam! Bár az csak a kávé miatt!
2011. aug. 7. 16:33
 4/13 anonim ***** válasza:
Valeriana semmire sem jó, főleg a hagyományos fajta, amiben nem csak gyógynövény van.Egy szemet beveszel és kómás vagy egy hétig, ez csak nehezíti a tanulást.Szerintem oszd kisebb adagokra a tanulni valót és közben néha relaxálj kicsit.És iszogass valamilyen nyugtató gyógyteát.De lehet az is, hogy inkább egy pohár agyserkentő kávé tenne jót.Ezt neked kellene magadon kikísérletezni.Teremts olyan környezetet, amelyben kellemesebb tanulnod.
2011. aug. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Igen, a citromfű nagyon jó, de jó a kamilla is.Levendula illóolajat pedig párologtathatsz, vagy rózsaolajat, azok is nagyon nyugtató hatásúak.Esetleg tanulj párban valakivel, hátha az jó lenne neked.
2011. aug. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Egyetértek előzővel, illetve keress vmi pihentető hobbit esetleg sportot, ahol új barátkoat találhatsz. Engem az államvizsga idején ők biztogattak:)
2011. aug. 7. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Kávé az már kizárva napi 3 pohár,emiatt refluxom volt télen. Sporttal megint nem vagyok előrébb. Futok állandóan 10-12 km a várost kerülöm meg,de attól még nem vagyok előrébb.
2011. aug. 7. 16:45
 8/13 A kérdező kommentje:
Tanulj párba?? Jesszusom! Komolyabb a baj, 24 évesen a tanulói jogviszony megszűnt a sulival, így most albérlet helyet itthon tanulok (egyedül) és télire kell szállástalálni Pesten arra a hétre mikor államvizsgázok.Na ez is egy lapáttal tesz a tűzre. Arról nem beszélve hogy rengeteg a zavaró tényező itthon.
2011. aug. 7. 16:50
 9/13 anonim ***** válasza:

Mindannyiunknak nagyon stresszes volt az állavizsga-időszak és engem például rengeteget piszkáltak otthon is, hogy ma miért csak ennyit tanultam, így soha nem fogok tudni levizsgázni, miért délben kelek fel, ne éjjel tanuljak, stb. .. Nekem a könyvtár jött be: minden könyvet és jegyzetet összepakolva pár barátunkkal bevonultunk a könyvtárunk olvasótermébe és egész nap tanultunk: csend volt, nem zavart senki; a közös ebéd és kávészünetek alkalmával meg megbeszéltük, hogy ki hol tart, stb. Egyébként ez szerintem eyedül is jó kikapcsolódás lehet plussz jól lehet ismerkedni is, mert többnyire mindenki hasonló problémákkal küzd, mint te.

A Valeriana stresszoldásra tényleg nem sokat ér, altatónak viszont nekem tökéletes volt, egyébként a más említett citromfűteával együtt ittam estére, hogy ellazuljak kicsit, nappalra pedig Reergin tablettát és ginzeng amppullát ittam "agyfényesítőnek", bár kinek mi válik be. Az is segített, hogy eljártam sportolni és szaunázni, illetve heti egyszer szoláriumba, szerintem ezeknél remekebb stresszoldó nincsen! Maga a vizsga előtt homeopátiát használtam (egyébként ezt folyamatosan is szedhetnéd): Gelsemium C 15-öt, ez a tipikus ájulás-szerű lámpaláz szere. Mindenképpen magadnak kell kikísérletezned a saját módszered, de abban teljesen egyetértek az előző válaszolókkal, hogy akármennyire is azt érzed, hogy neked tanulnod kell és akármilyen feszült is vagy, mindenképpen kell, hogy időt találj a kikapcsolódásra is!

2011. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Városi könyvtárt használtam...,de túl zajos a sok idős pletykálása miatt. Ráadásul az is nehezíti a dolgot, hogy a sok műszaki rajzott és képleteket eltévesztetem:S a következő hogy 80km a suli. Így a tanárral dumálni sem egyszerű (diákjegy már nincs). A vizsga előtti hetekbe addigra teljesen mind a 300 oldalt rajzzal együtt tudnom kell mivel akkor fogok még Pesten szálast keresni! Akkor már az a hét átismétlésre se elég ! Tehát igen erős nyugtató kell, hogy legalább mikor tanulok csak azzal foglalkozzak!
2011. aug. 7. 17:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!