Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás oldásra mi lehet a...

Szorongás oldásra mi lehet a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Rettentő hajlamos vagyok a szorongásra:-(. Ha nem veszek be xanax sr-t,egész nap szorongok,félek,gyomoridegem van.Borzasztó.De nem akarok xanaxon élni életem végéig.
2011. jún. 13. 10:23
 1/3 Carmen2 válasza:
Ez egy öngerjesztő folyamat.Ha rágondolsz, hogy "de jó, most nem szorongok éppen" az agyad azonnal bekapcsol és produkálod a tüneteket. Legyél sokat társaságban, tereld el a gondolataidat, sportolj, olvass, bármi, ami nem hagy időt arra, hogy ezeken tudjál gondolkodni. A patikában lehet kapni gyógynövényes nyugtatókat, amik nem okoznak függőséget (nem úgy, mint a xanax) pl.: valeriana, sedatif pc. Ha ezek nem működnek, fordulj orvoshoz. Nem szégyen, hidd el, sokan élnek ilyen problémákkal. A doktor együtt majd megoldjátok a problémákat és végre nyugodtan élhetsz tovább, szorongás mentesen. Remélem segítettem! :)
2011. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Üdv a klubban, velem is ugyanez van, mióta az eszemet tudom, ilyen vagyok. Én is rászoktam a Xanaxra, mert az elején segített, de egy idő után már nem voltak elegek az adagok, ezért emeltem rajta. Na, ezután jöttek a mellékhatások...:S

Most épp leállok vele, többet ártott, mint használt. Az első pár napon olyan elvonási tüneteim voltak, hogy "csak na"...:( (ne így csináld, fokozatosan kell leállni)


Én három dolgot találtam ki magamnak.

1. Tudomásul veszem, hogy én ilyen vagyok. Tudom, hogy mindenki látja, biztos vicces... De ez vagyok én...

2. A jövő dolgaiban nem tudok most korrekt döntést hozni. Akkor fogok dolgokon rágódni, ha aktuálisak lesznek.

3. Sport, amíg bírom.


A gyógyszer elvette az eszemet, teljesen bekábított. Viszont nekem tisztán kell gondolkodnom, minden nap, mindig. Ezért a változtatás.

Remélem, segítettem valamit.

Jó lenne beszélgetni, ha Te is így gondolod...

2011. jún. 13. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Higgyétek el,rajtam az orvos sem segített.Jártam én már pszichiáternél,pszichológusnál,de semmi...Hiába mondtam el,hogy mi a bajom,(közben még pánikbeteg is lettem),csak jöttek a különböző gyógyszerek,de a szorongás az mindig állandó.Nem akarom elhinni,hogy erre nincs megoldás.Igen,az hogy lekötöm magam,az jó,mert ha dolgozom pl,annyira nem erős.De ahogy munkából haza érek,ami 15órás munkaidő,és fáradt is vagyok mint a kutya,ugyanúgy elő jön...
2011. jún. 13. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!