Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkossági késztetések...

Setsumi kérdése:

Öngyilkossági késztetések esetén hova érdemes fordulni Budapesten?

Figyelt kérdés

Egy ideje komolyabban megfordult a fejemben az öngyilkosság, nem igazán akarok meghalni, de nem egészen vagyok önmagam, mostani állapotomban eléggé ön- és közveszélyes vagyok (impulzív késztetésekkel és nem akarok balesetet, károkat okozni másoknak).


Tudom, hogy vannak telefonos segélyszolgálatok, de jobban szeretném ha valaki személyesen tudna meghallgatni, a környezetemben senki sincs aki tudna segíteni, így most eléggé elszigetelve érzem magam.


Mit érdemes ilyenkor tenni? Esetleg besétálni a legközelebbi sürgősségire? Nem tudom mennyire foglalkoznak ilyesmivel.


2011. máj. 22. 19:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kéne menned.Elsősorban magánrendelésre,ha nincs pénzed,akkor a háziorvosodtól kérhetsz beutalót a legközelebbi pszichiátriai osztályra, ahol pszichiáterek és pszichológusok is dolgoznak.Ott megvizsgálnak (elmondod a panaszaid,beszélgetnek veled,esetleg felvesznek pár tesztet) és eldöntik,hogy van-e szükséged kezelésre.Megbeszélhetsz bármit,ami neked megfelel,hogy befekszel,vagy jársz kezelésre heti X alkalommal,szeretnél gyógyszert szedni stb.
2011. máj. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tündérhegy? Keress rá! Vagy Thalassa ház vagy a Balassa utcai Klinika.
2011. máj. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia,


Egyetértek az első válaszolóval, sztem is pszichológushoz kellene menned. Az mindenképpen jó, hogy felismerted a helyzeted, és segítséget szeretnél kérni! Fontos, hogy ne pszichiáterhez menj először, mert ott általában a gyógyszeres kezelésre helyezik a hangsúlyt, míg a pszichológus a panaszaid okát keresi meg (éveket dolgoztam mentálhygiénén :)). Ettől függetlenül természetesen szükség lehet gyógyszeres kezelésre is.


Ha van egy jó barátod, neki is elmondhatod azt ami nyomja a lelked, hiszen sokszor már ez is segít (ettől függetlenül menj szakemberhez!).


Addig is gondolj arra, hogy nincs olyan nagy baj, probléma ezen a világon, amely miatt bárkinek is fel kellene adnia életét. Amikor valaki túl van egy nehéz helyzeten, akkor érzi, hogy ezáltal ismét erősebb lett (amibe nem "döglesz" bele, az megerősít :), és tényleg így van).

És gondolj arra is, hogy mennyi embernek vagy fontos, mennyien szeretnek (olyan nincs, hogy valakit ne szeressenek!).


De itt is találsz megfelelő segítséget, ha nem tudsz várni:

[link]


Kitartást és jobbulást kívánok!!!

2011. máj. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Körzeti orvos ad beutalót a pszichiátriára, ott tuti adnak gyógyszert, és egyúttal ott kérdezz is rá, hogy van-e lehetőség pszichoterápiára. Ingyenes pszichológus az önkormányzat családvédelmi irodájában van.
2011. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az akaratod ellenére jönnek ezek a késztetések, akkor ezek kényszerimpulzusok/kényszergondolatok. Ha ez áll fenn, akkor nem vagy ön- és közveszélyes.

Pszichológust keress, ne pszichiátert!

2011. máj. 23. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!