Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem érti senki, hogy...

Miért nem érti senki, hogy mit akarok mondani?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. Életemet végigkísérte az öngyilkosságra való késztetés. szét vagyok cs*ve. genetikailag is. anyám és apám bűnözők voltak és mindketten drogosok. szétdrogozták magukat a terhesség alatt, és anyámnak azt mondta az orvos hogy vetessen el mert komoly bajaim lesznek. nem mondok szerintem újat hogy ők máig is egy nyomornegyedben élnek és patkányt esznek. hét hónapos koromban apám elvitt magával egy éjjel.. és másnap már nem voltam szűz... plusz majdnem halálra fagytam egy árokban. Egy év intézet után kifogtam egy örökbefogadót aki maga se volt normális, de ez egy nagyon hosszú hülye sztori. És mindenki azt hiszi hogy ezek miatt akarok öngyilkos lenni! DE NEM! HOGY MAGYARÁZZAM EL NEKIK, HOGY EGYSZERŰEN OLYAN, MINT EGY ROHADT KÉNYSZER, HOGY MINDENT PRÓBÁLTAM DE NEM HAGY NYUGODNI, MINTHA HALLANÁM A FEJEMBEN HOGY ÖLD MEG MAGAD. Kínomban a karomat vagdosom, (nem emo) hogy enyhüljön a késztetés, de nem megy! megőrülök! Én szeretem az életet... de ez az állapot tűrhetetlen. orvos gyógyszer sprot pszichológus pszichiáter semmi nem segített (6 éves korom óta küzdök ezzel)MIT TEGYEK, HOGY MEGÉRTSÉK? Van még valaki így, nincs ebből kiút?
2011. máj. 24. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
59%

Én nem tudok neked segíteni, bár én is normálatlan vagyok ennek ellenére biztosan jól nézel ki és fiatal lehetsz.

Ne csináld ki magad, mert akinek tetszel de nem mer lépni azt bántani fogja a sors


Van kiút, füves cigi jó görcs oldó

2011. máj. 24. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
volt már neked olyan barátod aki szeretett és éreztette is veled nap mint nap?
2011. máj. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igen. és van is.
2011. máj. 25. 00:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen normális családi háttérrel rendelkezem és mégis egy csomószor éreztem pont így mint te. Hogy olyan jó lenne, és nem azért, mert nem szeretem az életet, hanem maga az aktus.

Én arra szoktam gondolni ilyenkor, hogy szeretk élni, és ha majd még holnap is akarom, akkor majd akkor is megtehetem, de előtte még ezt a napot kiélvezem. Így aztán lehet a végtelenig tologatni. Én ilyen halasztgatós típus vagyok, amit nem tudok feldolgozni, azt elhalasztom (pl szakításnál is, hogy majd még később újra együtt leszünk, keresni is fogom, de nem most).

Biztos te is találsz valami hasonló módzsert, vagdusni ne vagdosd magad, mert az ronda.


Amúgy meg biztosan van összefüggés a családi háttered és ez között, pl az, hogy tudatalattidba beépült, hogy neked nem kéne élned, hiszen az orvos is azt mondta, hogy vetessen el édesanyád... De ha szakember nem tudott segíteni, akkor csak te segíthetsz magadon. Még amúgy a hipnózist (hipnoterápiát) kipróbálhatnád, ha még nem próbáltad, sokaknak segít.

2011. máj. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem épülhetett be ez a tudatalattimba mert én erről nem rég óta tudok és az öngy késztetés már előtte is megvolt.
2011. máj. 25. 01:22
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem az épült be a tudatalattidba, nem értesz. Úgy értettem, hogy tudat alatt amiatt a sok trauma miatt, ami ért, amiatt lehet, hiszen az ilyet érzi az ember, még akkor is, h anme fogja fel.
2011. máj. 25. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az ember először mások szemén keresztül tanulja meg látni is, szeretni is önmagát, és ebben a korai élmények nagyon meghatározóak.
2011. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Egy hosszú, kitartó pszichoterápia az egyetlen megoldás arra, hogy jobban legyél. Én öngyilkossági kényszergondolatokkal küzdöttem, szóval nem a valós szándék volt igazán erős, hanem a gondolat volt automatikus. Ezen is terápiával lehet javítani, formálni. Jó hír, hogy lehet.
2011. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nos 2 és fél évig jártam pszichológushoz, és tényleg jó volt, de a késztetés mégcsak nem is enyhült. ez az én dilemmám :)
2011. máj. 25. 19:12
 10/10 anonim ***** válasza:
Tizedannyi gyermekkori sérülés ért, mint téged, falcoltam, ittam, szívtam, nem akartam élni, öndestruktív késztetésektől szenvedtem. 4 év után jutottam el oda, hogy kezdem elkapni a fonalat, mély összefüggéseket értettem meg és megtapasztaltam a terápiámban egy olyan biztonságos kapcsolati formát, hogy egészen máshogy élem meg magam. Minden perce megérte és nem mindig gondoltam így. Életem talán legjobb döntése volt.
2011. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!