Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a károsabb? Egy szem...

Melyik a károsabb? Egy szem nyugtató, vagy ha leiszom magam?

Figyelt kérdés
Fölvetődött bennem a kérdés, miután nem ártana nyugtatót szednem, viszont nagyon ódzkodom a gyógyszerektől. Meg természetesen mindenki más is óva int, hogy a „gyógyszer az rossz, nem megoldás!”. Ellenben a kortársaim többsége (jobb esetben) minden második estén hót részegre isszák magukat, és büszkék is a teljesítményükre.. (bár ez most mellékes.) Melyik károsítja jobban az idegrendszert?
2011. máj. 28. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pia jobban károsít. Haverom is úgy kezdte, mint azok, akikről írtál, és most tiszta alkoholista. Viszont azokat, akiket én ismerek, és inkább beveszik a gyógyszert, teljesen normálisak maradtak.
2011. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha leiszod magad.


A nyugtatóban természetes kivonatokból álló hatóanyag is lehet.


Viszont az alkohol a szöveteket is közvetlenül roncsolja, denaturálja.



Én a petrezselyem teát ajánlom, meg nyersen is fogyaszthatod akár nagyobb mennyiségben is.


3-4 gerezd nyers fokhagymával még hatásosabb, és garantáltan be is alszol tőle (mert úgy leviszi a vérnyomást, mintha hal lennél)

2011. máj. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minkdkettőnek megvan az a veszélye, hogy pikpakk megtanulja az agyad, hogy idege vagyok, upsz, akkor iszom egy kicsit, attól elmúlik- ami így is van, az alkohol a leggyorsabb feszültségoldó. Ez az alkohol-abúzus fogalma egyébként.


A nyugbogyókhoz szintén hozzá tudsz szokni pszichésen és fizikailag egyaránt, ahogy a piához is.

Mindkettő a májban bomlik le, tehát károsítja azt.

Eddig egy-egy.

Abban is hasonlítanak, hogy mintha "idegi fájdalomcsillapítót" szednél, a tüneteket csökkented csak, az alapbajt, azt, hogy miért is reagálsz idegességgel egy adott helyzetre nem szünteti meg egyik sem, azaz gyógyítani nem fog.

Lényeges különbség viszont, hogy a pia erős depresszáns hatású az idegrendszeredre- azaz az, hogy ha nem iszol, már ettől a puszta ténytől is "befeszülnek" az idegeid viszonylag gyorsan.


Az erős nyugbogyókra is rá lehet szokni fizikailag is egy idő után, de a pszichés függés itt is gyorsabb.


A magne B6 é egy teljesen természetes - ám bazi büdös- vény nélküli nyugbogyó, a Wörischofener nervenpflege nevű, együtt selymesen kisimítja az idegeidet, utóbbiból akár 5-öt is bevehetsz egyszerre.


Ha a szorongás vagy idegbaj gyakoribb, mint szeretnéd, akkor az áter pont a pszichés stb függés miatt a gyógyítást spéci gyógyszerekkel éri el+ terápia, és max csak kezdetben ír nyugtatót. Ilyen betegség a GAD, azaz a generalizált szorongás, ami rém kellemetlen egy nyavaja és biológiai eredetű betegség. nekem anno ez volt, innen vagyok ilyen állati "okos" e témában, és 6 hónap alatt, szerotonin-visszavételgátló tablettáktól gyógyultam meg teljesen, nyugbogyó nélkül.

Sok sikert!

2011. máj. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

"A nyugtatóban természetes kivonatokból álló hatóanyag is lehet."


Ezen olyan jót röhögtem. :D Nyomokban tartalmazhat valami olyat is, ami nem öl meg.


Szerintem röhej az ivás is meg a xanaxozás is. Nem igaz, hogy kábítószerek nélkül nem lehet áthidalni egy problémát... De csináljad! ;)

2011. máj. 28. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az utolsónak meg gratulálok végtelen bölcsességéhez és makulátlan életéhez!

2011. máj. 28. 22:44
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ellenben a kortársaim többsége (jobb esetben) minden második estén hót részegre isszák magukat, és büszkék is a teljesítményükre.."


Csak hát ők szórakozásból isszák le magukat a buliban, és nem azért, mert nyugtató helyett szükségük van rá. Ha te elkezded nyugtató helyett "használni" az alkoholt, akkor azzal gyakorlatilag már alkoholista is vagy, és általában innen egyenes az út a súlyos alkoholizmusig és a leépülésig.


Egy berúgás biztosan károsabb, mint egy tabletta, csak éppen egy függő életforma meg sokkal károsabb, mint egy nem függő (aki néha berúg egy buliban, az nem alkoholista, aki feszültnek érzi magát, és ezért rendszeresen iszik, az már az.)


Ne latolgasd, hogy neked "nyugtatót kell-e szedned", mert ha ezen gondolkodsz, akkor valami már nem stimmel, orvoshoz kell menni.

2011. máj. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem tervezem, hogy nyugtató helyett alkoholizáljak. Csak inkább azért merült fel bennem összehasonlításként ez a két dolog, mert én problémázom a nyugtató szedésen (hogy ha nem muszáj, inkább nem veszek be), viszont a kortársaim, meg lazán lerészegednek elég sűrűn, és ha belegondolok, ami nekem aggodalom (hisz tulajdonképpen drog mind a kettő), az másnak - persze úgy ahogy mondod, teljesen más indittatásból - életforma.


Köszönöm a választ!

2011. máj. 29. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!