Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő teljen el a nyugtat...

Mennyi idő teljen el a nyugtató bevétele és az étkezés illetve a kávézás között?

Figyelt kérdés
Sem a pszichiáter nem mondott semmit erre vonatkozóan, sem az utasításban nincs semmi erre vonatkozóan. Most reggeliztem, beveszem és egy óra múlva kávézok, így rendben lesz?.
2011. szept. 24. 07:19
 1/9 anonim ***** válasza:
A kávénak izgató hatása van, szerintem nem fér össze a nyugtatóval egyáltalán, ameddig nyugtatót szedsz jobb lenne ha pótkávét innál, amiben nincs koffein.
2011. szept. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Napi 2-3 jó nagy adag kávét szoktam inni. Ez a 3. nap, hogy napi 3x kell enyhe nyugtatót bevennem, de hogy meddig tart, azt nem tudom, a doktornő csak azt mondta, hogy nagyon hosszú és bonyolult folyamat lesz... szóval az elmúlt napokban kávéztam és nyugtatóztam együtt. Éreztem a nyugtató hatását: nem szorongtam, de a kávéét is: nem aludtam el, tudtam egész nap készülni a nyelvvizsgára.

A válaszodon megrémülve próbáltam találni valamit a dologról a neten, de csak fórumos hozzászólásokat találtam, orvosit semmit. Minden esetre csütörtökön a kontrollon meg fogom kérdezni a doktornőt.

Köszi a választ!

2011. szept. 24. 07:49
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne rémülj meg, nem azt mondom, hogy nem szabad kávét inni, csak nem tartom célszerűnek a nyugtatót az izgatóval.


Én most ezt a cikket találtam, de ez pánikbetegekre érvényes, itt nem ajánlja a koffeint:

"Egy szó mint száz, a lényeg az, hogy a pánikbetegeknek nagyon oda kell figyelniük a koffeinbevitelre és ajánlatos elkerülniük ezt az anyagot."

[link]

2011. szept. 24. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én fóbiás vagyok, és ha belekényszerülök az elkerülendő szituációkba, pl. utazás, akkor pánikrohamom van. Szóval nyilván le kéne szoknom a kávéról. Hát ez nagyon nehéz lesz, mivel tini korom óta kávézom, több mint 15 éve.
2011. szept. 24. 09:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Bizony nagyon nehéz, nekem is le kellene szoknom a gyomrom miatt, de csak odáig jutottam, hogy napi 3 helyett egyet iszom.

Ha ilyen gondod van, akkor nem árt azt az oldalt olvasgatnom, amit belinkeltem. Ez is egy érdekes az oldalról:


[link]

2011. szept. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. szept. 25. 08:33
 7/9 anonim ***** válasza:

"Mennyi idő teljen el a nyugtató bevétele és az étkezés illetve a kávézás között?"


Aki nyugtatót szed, ne kávézzon. Tehát az utolsó csésze kávéd után több nap vagy év teljen el.


07:49


Ha a kávét beszüntetnéd, könnyen lehet, hogy a pánikod/szorongásod jobban eltűnne, mint a nyugtatótól. Vagy ha még nyugtatózol is kávé nélkül, akkor már olyan nyugodt lennél, mintha szélcsendben hevernél egy matracon az óceán közepén.


Jó lenne leszokni a kávéról, ami nagyon kemény dolog, de ha ésszel csinálod, túlélhető.


Ha mondjuk napi 3 csészét iszol és dolgozol, akkor szerdán már csak 2 csészét igyál, csütörtökön már csak 1-et, és pénteken kezdd a napot egy fél adaggal. Ha a munkahelyen fejfájásrohamod lenne, szabad egy kis adagot inni, de csak ha nagyon szükséges. Péntek délutántól hétfőig pedig egyet sem. Ha elviselhetetlen fejfájás tör rád, akkor szabd 1/4 vagy 1/2 csészét inni, de ne többet. A hétvégét ágyban fogod tölteni, tehát már hét közepén vásárolj be, mert hétvégén erre nem leszel képes :)))


Jó esetben hétfőn már kávé nélkül is kibírod a napot, aztán a következő hétvégére már teljesen bírni fogod a kávé nélküli életet. Viszont a kávét helyettesíteni kell, pl. reggeli tornával. Ami méginkább fokozza majd a nyugalmadat. Elképesztően nyugodt leszel, ha erre átállsz, és ez még csak a kezdet, mert lehet ezt fokozni.

2011. szept. 26. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a pszichiátert, és azt mondta, hogy napi 1-2 csésze kávét megihatok, csak nem este. Este eddig sem ittam. Szóval szuper, nem kell lemondanom róla.
2011. szept. 29. 13:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez érdekes, talán azért ihatod, hogy ne stresszelj az elvonás miatt is. :-))))) Azért szerintem kisebb adagokat és hígabbat igyál, mint eddig.
2011. szept. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!