Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit kezdjek a hipochondriámmal...

Mit kezdjek a hipochondriámmal? Úgyérzem megbolondultam!

Figyelt kérdés
1 éve kezeltek pánikbetegséggel,és hipochondriával..a pánikbetegségből kigyógyultam,már nincsenek rohamok egy jó ideje...viszont a nyakamon van egy dudor az eremen(olyan mintha el lenne záródva az ér) , emiatt félek,hogy agyvérzést kapok.A vállamban szintén van egy csomó már többmint 1 éve,nem nől,ugyanakkora..lehet,hogy izomcsomó,de arra is gondoltam,hogy valami rossznak az előjele,esetleg daganat.Ha fáj a fejem ,már elkezdek félni,hogy agyvérzés. Állandóan nézegetem az ereimet...pl észrevettem,hogy a bal kezemen egészen kevés megerőltetés után is,nagyon hamar megduzzadnak az erek,és a kezem elzsibbad. ez mitől lehet? ezt tényleg nem képzelem be,ez tény..és a csomók is ottvannak. menjek velük orvoshoz ha más panaszom nincs?minden kis rezdülését figyelem a testemnek. Pszichologushoz nem akarok már járni.
2011. máj. 31. 10:23
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:
100%

Az agyvérzésnek nem csak szimpla fejfájás a tünete, szóval az esélytelen. A dudor lehet zsírcsomó, ami teljesen normális, sokaknak van. Kiműteni fölösleges, mert heg lesz a helyén, és lehet hogy visszanő. A kézzsibbadás a pánikroham egyik formája, szóval nem vagyok benne biztos, hogy kigyógyultál belőle. Az oka: a vérben feldúsul az oxigén a hiperventilációnak köszönhetően (gyorsan veszed a levegőt, nő a pulzusod, ez feldúsítja a vért).


A hipochondria ellen egyetlen gyógyír van: le kell foglalni magadat. Túl sok szabadidőd van magadra, hogy azt figyeld, mi milyen rajtad. Bár semmi szervi bajod nincs, mégis folyton azt keresed. Inkább csinálj valami hasznosat. Gondolom fiatal vagy még, felsőoktatásban tanulhatsz, ami nem is köt le igazán + nem dolgozol. Ez épp elég, hogy ilyen pótcselekvésekben törj ki. Kezdj magaddal valamit, tűzz ki célokat!

2011. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát persze, hogy menj orvoshoz. Valószínű azt fogja mondani semmi bajod, de akkor megnyugszol és rájössz, hogy ha folyton magadat figyelgeted, biztosan találsz betegségre utaló jeleket, még akkor is ha nincs.
2011. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pánikbetegségre nagyon jó a jóga
2011. máj. 31. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 homo ludensz ***** válasza:
Ez is egy spirál,elmész egy vizsgálatra az negatív.Nem hiszed, másik doki másik vizsgálat ismét negatív és ezt addig csinálod míg egy nem szabatosan véleményező doki elejt egy apró megjegyzést ami te felfújsz és igazolást nyersz hogy te igen is beteg vagy. A pánikbeteggel most azért nem foglalkozol mert azt már kinőtted ha érted mit értek ezalatt. Megjegyzem: depresszióval összefonódó pánikbetegséget hordozok évek óta de megtanultam vele együtt élni. Sikerült.
2011. máj. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!