Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért félek kimondani másoknak...

Miért félek kimondani másoknak, hogy mi szeretnék lenni?

Figyelt kérdés

Amikor megkérdezik, hogy milyen irányba szeretnék továbbmenni, valamiért nem merem megmondani és helyette csak terelek.

Jól tudom, hogy azért csinálom, mert tudat alatt attól félek, hogy az akinek mondom nem tudna annak elképzelni amit mondanék, de mégis miért nem merem kimondani? Ő is csak egy ember.


2011. jún. 1. 15:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert nem vagy elég magabiztos az ügyben. Indulj el, kezdd el megvalósítani, és szerezd meg az alap önbizalmat! Utána már könnyen fogsz beszélni róla másoknak. :)
2011. jún. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mert cikinek érzed a lelked mélyén.

Nem tudom, mi akarsz lenni, én sokkoltam az egész családot, mikor kijelentettem, hogy márpedig én boncorvos leszek. :)

Többen közölték, hogy soha az életben nem fognak kezet velem még egyszer. :)

2011. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miért, mi akarsz lenni? Ha az ember hangosan kimondja a vágyait, terveit, az segít az elhatározás megerősítésében.


Főleg ha kijelentő módban hangzik el. "Kertész leszek.", vagy "Lefogyok 10 kilót három hónap alatt." . Szerintem nyugodtan mondd csak meg.

2011. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha úgy érzed nem mered kimondani, akkor vegyél egy nagy levegőt és mond ki azt amit szeretnél. Ez segít abban, hogy legközelebb egyre magabiztosabb legyél. Nekem ez segített. :)
2011. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy az önbizalmam nagyrésze hamis és ezt tudom is magamról. Amikor olyan szituációba kerülök, ami a jövőmmel kapcsolatos, akkor előtör és bizonytalan leszek. Továbbá nem minden téren értem el olyan teljesítményt ami ehhez az irányághoz szükséges, (de dolgozom rajta) és a mezőny is elég szoros.


Egyébként pszichológia. Van egy különleges életélmény ami az ezzel való foglalkozás során tör elő belőlem és ezt keresem, illetve szeretném elérni.

2011. jún. 1. 16:02
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert attól félsz, hogy kinevetnének, akik ismernek.
2011. jún. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!