Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Bipoláris zavarban szenvedők!...

Bipoláris zavarban szenvedők! Hogy boldogultok? Milyen az életetek? Ki lehet ebből gyógyulni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 22:00
 1/10 anonim ***** válasza:
24%
Nincsen rá gyógymód, nem is lesz. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, én is ebben szenvedek, sz*rul nőttünk fel, selejtek is maradunk, ez van.
2011. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hogy hat ki ez az életedre? miben gátol? szanatóriumba voltál már emiatt?
2011. jún. 2. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

régen nem volt ilyen betegség. ha valakinek ilyesmi baja volt összehívták a rokonokat és hatalmas ünnepet rendeztek az embernek.

Rengeteg esetben csak arra van szüksége egy ilyen embernek hogy azt érezze tartozik valahova, hogy nincs egyedül, hogy ne gondolja azt hogy selejt. Ebben segített neki a társaság.

Ez sokszor elég ahhoz hogy az ember normális életet éljen.

2011. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
Abban, hogy éljem az életemet, "ellegyek", abban nem akadályoz, nagyobb távlatban viszont nem túlzással azt mondhatom, hogy kisiklott az életem. Miért? Mert nem jó, ha az egyik nap (vagy hosszabb időn át) az ember azt hiszi, övé a világ, a másik pillanatban pedig egyszerűen semminek SE tartja magát. És emiatt nincsen motivációm, akaraterőm, az emberek se nagyon szeretnek 1-2 kivételtől eltekintve, mert azért lehet látni, ha valakinél nincs rendben valami. Értem ez alatt, hogy ha olyan időszakban vagyok, a társas érintkezések hatalmas kényszerekké válnak, amiket nehezen tudok olyankor elviselni, emiatt persze nem leszek a legkevésbé sem "természetes". Máskor pedig a vártnál talán nagyobb közvetlenség is.. ijesztő lehet.
2011. jún. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2011. jún. 4. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
személyes véleményekre vagyok kíváncsi
2011. jún. 4. 13:42
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

Ez a személyes véleményem. Ha ennyi embert érint, aki vitte valamre, inkább a társadalmi megbélyegzés, a nem megértés, az elszigetelődés a probléma, ami öngerjesztőleg hat a betegségre magára, és azért küldtem, Zeta Jones példáját, aki merte vállani, és hozzájárul azon téves társadalmi értékítélet kiírtásának, hogy ez deviancia, vagy elmebaj.

Nagyon sok tehetséges ember nagy stressz miatt átélt megbetegedése, aminek pontos oka ma még ismeretlen. Nem azért nem lehet gyógyítani, mert "selejt vagy", mint az előző írja, hanem minden stabilizáló szer, ami a kilengéseket megakadályozza (lítium, lamotrigin stb) a véletlen felfedezés műve, és a pontos hatásmechanizmus nem ismert. Nem fogsz a hagyományos értelemben "meggyógyulni", mert azt sem tudják, hogyan kellene hozzáfogni - a tüneteket kezeli, és kb 1-1,5 év alatt tudják a betegeket tünetmentessé tenni, ha eltalálja a dózist, és nem történik ez alatt valami extra. (Ez annyit jelent, hogy onnatól kezdve nincs kilengés se jobbra se balra, azaz sem antidepresszénst sem antipszichotikumot nem kell szedned, csak az emlytett fázis-profil szerek valamelyikét. Hogy melyiket, sajnos ezzel is eltehet az idő, mire kikísérletezik, a fentiek okán, amit írtam.)

Dr. Katona Edit homeopata pszichiáter szerint (A Homepopátia kézikönyve c. köny egyik szerzője)egyes betegek nagyon jól reagálnak homeopátiás szerekre, ami azt eredményezheti, hogy nagyon fokozatosan felépítve a terápiát a hagyományos gyógyszerek fokozatosan elhagyhatók De nem mindenkinél, nem minden esetben, és szigorú orvosi felügyelet mellett, és sajnos ez egy több évre átnyúló terápia is lehet... De ettől még lehet teljes életet élni- Cobain pl. öngyilkos lett, mert nem szedte a gyógyszereit, Baudlaire-t skizofrénnak tartották, Chirchill pedg miniszterelnökként vonult be a történelembe.

2011. jún. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

itt sok info-t találhatsz-

[link]

2011. jún. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!