Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, hogy ne féljek...

Mit tegyek, hogy ne féljek ennyire a betegségektől, illetve hogy ne vegyek észre magamon mindenféle tünetet?

Figyelt kérdés
Bármilyen tünetet észlelek magamon,felnagyitom,és képes vagyok napokig ezen görcsölni,szorongani.A múltkor voltam ideggyógyászaton,szédülés és fülzúgás miatt,ott amit elvégeztek vizsgálatokat,minden rendben volt,nem is küldtek tovább sehova sem.Viszont félek nehogy agydaganatom vagy más súlyos agybajom legyen.Napi fél szem 0.25mg frontint szedek,szedjek be esetleg egészet?Elvileg azt irta ki a doki még télen.
2011. jún. 3. 10:59
 1/4 Smartguy86 ***** válasza:
Ne szejd semmiféle ideggyógyszert! Inkább foglald le magad, túl sok időd van, hogy magadat figyelgesd! Sportolj, élj egészségesen, táplálkozz rendesen. Senki nem tudja előre, hogy milyen betegsége lesz, de ha megteszel mindent, akkor már van esélyed, hogy semmi bajod nem lesz. Ez csak pusztán lelki baj nálad!
2011. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm,remélem tényleg nincs komoly bajom.
2011. jún. 3. 19:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha az orvos nem talált problémát, nyugodj meg. Nem kell gyógyszert szedni, az vegyszer, rengeteg mellékhatással, amikre újabb gyógyszert kell szedni. Ha ezek után is azt érzed, hogy valami bajod van, keress fel egy természetgyógyászt, esetleg homeopátiás orvost, hogy adjon valamilyen erősítőt, állítsa helyre az egyensúlyodat.

Javaslom, olvasd el Jerome K. Jerome : Három ember egy csónakban című könyvét. Idézek belőle : "Rendkívül furcsa, de sohasem olvashattam szabadalmazott gyógyszer hirdetését anélkül, hogy ne lettem volna kénytelen rájönni, hogy éppen abban a betegségben szenvedek, mégpedig a lehető legsúlyosabb stádiumában. Úgy látszik, hogy a leírt diagnózis mindegyik esetben pontosan megfelelt mindazoknak az érzéseknek, amelyek nálam jelentkeztek....Ott ültem és töprengtem. Azon gondolkoztam, hogy orvosi szempontból milyen érdekes eset lehetek én, és milyen nagyra lenne velem egy egyetemi tanár az előadásán. Ha engem ismernének, a hallgatóknak nem kellene klinikáról klinikára járniok. Egész kórház voltam egy személyben. Nem kellene egyebet tenniök, mint engem körüljárniok, és aztán átvenni a diplomájukat...."

2011. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy ?
2011. jún. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!