Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Cipralexet szedek generalizált...

Cipralexet szedek generalizált szorongásomra 1 hete. Azonban még mindig sokkal rosszabbul vagyok és a mellékhatások sem nagyon szűnnek, pedig az orvos szerint 3-4 nap alatt elmúlik. Valakinél előfodult ugyanez?

Figyelt kérdés
Elég durva testi tünetekben megnyilvánuló generalizált szorongásom van, mely abszolút korlátoz mindenben. Eddig "csak" napi 3x0,5 mg Frontint szedtem, attól legalább már ki tudtam mozdulni a lakásból és úgymond jól voltam. Azonban kezdett már kevés lenni, így a pszichiáter Cipralexet írt fel. 5 milligrammal kezdtem és az első éjszakán borzasztó rosszul lettem. Szédültem, hányingerem volt, erősen és gyorsan vert a szívem, izzadtam, a fejemet mintha egy belső nyomás szét akarta volna robbantani (nem fejfájásról van szó), elaludni abszulút nem tudtam, csak forgolódtam. Azóta ugyan már nem ennyire durvák a tünetek, de a rossz állapotom állandósult. Enni alig eszem, akkor sem okoz örömet, a szédülés sem múlik,kába vagyok,furcsán látok, ágyhoz vagyok kötve, alig bírok kikelni onnan és a szorongásos tünetek mintha megtízszereződtek volna, olyan, mint ha állandóan másnapos lennék. Nyugtasson meg valaki, hogy ugye ez el fog múlni? Ha valakivel előfordult ugyanez, neki mennyi idő kellett, míg ezek megszűntek. Vagy esetleg álljak le a gyógyszerről? De akkor meg mi a megoldás, mert már nagyon el vok keseredve, ennéla halál is jobb...
2011. jún. 6. 13:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:

Szia! A cipralexet reggel kell bevenni, evés után. Ez egy úgynevezett aktiváló hatású antidepresszáns, azaz mellékhatásként álmatlanságot okozhat (ezért a reggeli adagolás). Hatása a rendszeres alkalmazásban körülbelül a második hét végén alakul ki (a hatásmechanizmusa miatt).

Alapvetően sokszor súlyvesztést okoz, szóval lehet, hogy az étvágytalanságot már a szer miatt érzed, de az is lehet, hogy az alváshiány hozza ki.

2011. jún. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:

A második felét a szövegnek csak most olvastam. Nyugodj meg, ez az átállási állapot pár héten belül megszűnik, és sokkal jobb lesz a helyzet, mint a Frontinnal volt. Ez nem egy nyugtató, hanem tényleg a szorongást csökkenti, a szerotoninszinted nőni fog, ezáltal több kedved lesz majd aktív életet élni, oldottabb és nyugodtabb is leszel.

Kitartást kívánok neked.

2011. jún. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 tetris ***** válasza:

Szia! A gyógyszert szedd tovább úgy, ahogy az orvosod javasolta. A kezdeti tünetek hamarosan oldódni fognak, és sokkal jobban fogod magad érezni.

Valahol azt olvastam, lehet, hogy csak vicc volt, de azt írták, hogy az a gyógyszer, aminek nincs mellékhatása, annak hatása sincs.

Szóval, ne keseredj el, bízzál, és legyél most kicsit türelmes. Minden rendbe fog jönni!

2011. jún. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Sajnos a napi 3x0,5 mg Frontint így is szedem a cipralex mellé, de csak nagyon rövid ideig hat, utána elég nehéz elviselni a mellékhatásokat/a szorongás fokozódását. Emelni meg nem akarom a nyugtató adagját, mert már eleve 3 hónapja szedem és szerintem valamelyest így is rászokott a szervezetem. Remélem hatni fog valamikor a Cipralex és a mellékhatásai is szűnnek, mert jelenleg sajnos "fotoszintetizálni" tudok... :(
2011. jún. 6. 15:26
 5/37 anonim ***** válasza:
Akár emelheted is a frontint, ne aggódj, amint hat az atnidepresszáns, máris elkezdhetsz leszokni a frontinról, az a kis emelés már nem számít, a lényeg, hogy ne szenvedj, ha nem muszáj.
2011. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Nekem is durva étvágytalanságot okozott. Kb. 3 hét után szűnt meg! Az, hogy rosszul vagy, épp azt jelenti, hogy hat a gyógyszer... Kitartás!
2011. jún. 7. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
"Elég durva testi tünetekben megnyilvánuló generalizált szorongásom van, mely abszolút korlátoz mindenben." Ezek micsodák? írnál róla részletesebben? Mióta tart? Pszihológushoz nem küldtek?
2011. jún. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
Én is szedtem cipralexet kb 1 évig. A javulást 2 hét múlva fogod érezni, és hidd el h szinte pontosan 2 hét lesz. Kitartás!!!!
2011. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:
08:37-nek szól: December óta tartanak a testi tünetek. Előtte csak nagyon visszahúzódó és társaságba kicsit nehezebben beilleszkedő voltam, de ez simán elviselhető volt. Aztán szeptembertől a diákmunka miatti hajnali kelések végett sajnos minden nap fél liter energiaitalt leküldtem, én ezt nevezem meg fő kiváltó okként. Egy bulin decemberben szintén energiaitalra alkoholt ittam, és ott jött egy durva pánikroham. Na, onnantól kezdve egyre gyakoribbá váltak a hasonló rohamok, és viszonylag rövid idő alatt állandósultak, pedig minden "káros anyag" fogyasztásával leálltam. Tulajdonképpen az élet minden területére kiterjedő aggodalmaskodás nem jellemző rám (ami a GAD egyik ismérve), csak a szomatikus tünetek állnak fent. Rengeteg orvosi vizsgálaton voltam, de mind negatív lett. A tüneteim a következők: zsibbadás érzése a tarkómnál/nyakamnál/néha a karomba is besugárzik; heves szívverés; szédülés; bizonytalanság érzés; ájulásérzés; nem megfelelő széklet; égő érzés a tüdőmben/légcsövemben; állandóan mintha másnapos, vagy lázas lennék; gombóc érzése a torokban; lüktetés érzése sok helyen (a fejemben, a gyomorszájamnál, a hasamban, a májamban); hőhullámok; elkeseredettség. Sok alternatív gyógymódot kipróbáltam, több gyógyszert is, pszichológushoz rendszeresen járok, de eddig nulla sikerrel. Ezért a jelenlegi elkeseredettség... Köszönöm a megértést és az eddigi válaszokat!
2011. jún. 7. 13:11
 10/37 anonim ***** válasza:

Szia,


köszi a választ, azért kérdeztem mert nekem is nagyrészt ezek a tüneteim és nekem is szinte minden negatív lett, vannak kis eltérések, de szerintem ha egy egészséges embert elkezdenének vizsgálni nála is találnának ennyi eltérést mint nála.

Nekem hasonlóan megvan minden tünet amit írtál, és nekem is inkább a szomatikus tünetek vannak meg mint a pánikrohamok....ha van olyan az sem a klasszikus....

Ahogy észrevettem az időjárás még rá is tesz egy lapáttal, csak nekem ez 2006ban kezdődött, majd némi kezeléssel elmúlt (akkor még inkább a pánikrohamok voltak jellemzőek) és utána kb egy évig nem nagyon volt baj, de aztán szép lassan apró tünetekel jött elő minden...majd tavaly nyáron ismét volt egy komolyabb káosz, és azóta nagyon durván előjöttek a testi tünetek. Nekem a nyakam, ízületeim, lábam, gerincem, de szinte az egész testem amolyan vándor fájásokat csinál, de van amikor nagyon durván és szinte minden nap valahol. Ez mellé én is gyakran szédelgek, tompa levert vagyok, izomrángások, görcsök mindenfelé, a máj-epe környéke szúrkál, a hasam, emésztésem változóan, de inkább rossz mintsem jó....

Gyakran annyi erőm nincs, hogy a keze felemeljem és nálam is gyakori az ájulás közeli élmény, hányinger, néha iszonyat fejfájás....szal ami tud az dolgozik bennem! Orvosilag amit lehetett kivizsgáltattam magam, magán úton, így a testem minden porcijájáról, minden szervéről vagy CT, vagy Mri, vagy Rtg, vagy UH leleteim vannak, plussz rengeteg vérkép, immun vizsgálat, stb....és szinte mind negatív eredményel....

Neurológus nálam is pár perc beszélgetés után generalizált szorongást írt szomatikus tünetekkel, és xanaxot meg rexetint írt fel....a xanaxot szedegettem kicsit jobb volt, de a rexetint a sok internetes forum hozzászólás miatt nem mertem elkezdeni....

Sajnos az a baj, hogy a xanax, frontin csak nyugtató és nem oldja meg a szorongást, az antidepi tablettáról meg annyi rosszat írnak, így nincs merszem hozzá.....a pszihológus, jóga, agykontrol, stb meg egyenlőre nekem sem jött be....próbálok néha relaxálni, de nem túl sok sikerrel....szal nem könnyű, és mivel én is az életem 1/3-án, közepén tartok nem túl jó így élni, mert sok minden kimarad ami örömöt kéne hogy okozzon!

2011. jún. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!