Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Iskolai feszültség? (A Kérdése...

Iskolai feszültség? (A Kérdésed mezőben csak a kérdésed legyen )

Figyelt kérdés

Iskolába nagyon izzadok mert meleg van és most beteg vagyok ha kimegyek a folyosóra akkor meg fázik a hátam nagyon köhögők plusz erős gyomor idegem van :S erre a kettőre kellene meg oldás


gyomor ideg oka: a többi gyerek szemét viselkedése zavar ami nagyon idegesít mindenki hülyének és szemétnek nézz mert nem vagyok olyan fiú mint a többi .Ez okét zavarja csak egyszerűen nem tudok k.cs.g lenni


izzadás azért gáz mert erős köhögésem van egy és ahogy fent említettem izzadás = kimegyek a folyosóra és fázik a hátam


2011. jún. 8. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
próbálj meg lazulni, beszélgetni valakivel stb. Nagy rajtad a nyomás, és ennek az iskolai stressznek akár gyomorfekély is lehet a vége.
2011. jún. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 istvan33lenart ***** válasza:

szia!

először is az fordult meg a fejemben hogy lehet hogy a két dolog nem függ teljesen össze, vagyis a gyomor ideg, meg az izzadás és a köhögés. A túlzott mértékű izzadást kiválthatja hormon változás mely a fiatal korral jár és valamilyen hiány állapot, ami lehet egy egyszerű vitamin vagy nyomelem hiány.

A stressz a szorongás kiválthat hasonló reakciókat.

Ha iskolán kivül nem izzadsz és köhögsz akkor valóban a stressz a kiváltó tényező, ha viszont otthon is, vagy máshol is előfordul, akkor a kiváltó ok máshol keresendő.

Okos tanácsot adni nem lehet , mert könnyű mondani és nehéz azt tenni amit tanácsolnak mások, viszont egy tanács, sose vitatkozz idiótákkal mert le süllyedsz az ők szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

2011. jún. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem beszélek velük egy pár hete ,,, csak hogy elotem el gáncsolják a másikat meg rúgják labdával és nem kérnek bocsánatot -.- az szomorú és fel idegesít ... köhögés itthon is van .. izadás az hogy kapcsolódik a hormon izével ?:O
2011. jún. 8. 20:58
 4/6 istvan33lenart ***** válasza:

Szia,

kicsit bonyolult lenne elmagyarázni ilyen formába a hormonok hatásait, minden esetre ha otthon is köhögsz és izzadsz akkor valamilyen más kiváltó ok van mint a stressz, ha erős éjszakai izzadás is társul a dologhoz akkor teljesen biztos hogy más az ok. az erős éjszakai izzadást úgy értem hogy a pizsamád teljesen átnedvesedik és a takarón is érződik a nedvesség.

Az iskolában történtekről még annyit, hogy sajnálatos dolog hogy ilyenek történnek iskolákban , a jó megoldást azt neked kell megtalálnod, mert te ismered a helyzetet pontosan. legrosszabb esetben válts iskolát.....

szia

2011. jún. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne legrosszabb esetben válts iskolát. Nekem is hasonló dolgaim voltak. Szerintem jövőre már egy másik iskolában kezdj, de valami olyan iskolában, ahol ismersz másokat és az még jobb ha jóba is vagy velük. Vagy ha ez nem lehetséges az se baj. De hidd el nekem nagyon jót tett az iskola váltás...
2011. jún. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a baj ahova most jár jó iskola mert nem vernek senki a romák de mashol ahol élek ráckeven nincs olyan iskola szent imre altalan iskolaba jarok :S jo lenne ... kocka vagyok az is baj mert nem ismerek sok szemelyt aki nem kockul :S
2011. jún. 9. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!