Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy kb 9-10...

Lehetséges, hogy kb 9-10 hónap antidepresszáns szedése után jönnek elő bizonyos mellékhatások?

Figyelt kérdés

Az első hónapokban folyamatosan javultam, mostanában meg olyan szorongás jön rám, mint azelőtt soha.

Vagy arra is gondoltam, hogy lehet, hogy már nincs rá szükségem, és ezért érzem magam rosszul.

Az orvos ugye addig nem szoktat le, míg egy darabig tünetmentes nem vagyok, de ezek a tünetek utólag jöttek elő, és ezekre nem jó a gyógyszer.

Járt már valaki így, és ezért önhatalmúlag elhagyta a gyógyszerét és jobban lett?


2011. jún. 9. 18:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan eset természetesen előfordulhat, hogy az állapotod változik a gyógyszeres kezelés hatására. Lehet, hogy javulsz, akkor ezt egyértelműen érezned kell (nem gondolom, hogy akkor a gyógyszer rontana az állapotodon).

Lehet, hogy romlik (ha egyéb tünetek jelennek meg), akkor vagy a dozirozásán vagy magán a gyógyszeren kell változtatni, illetve meg kell vizsgálni miért alakulhattak ki az újabb tünetek (milyen rendszerességgel fordulnak elő, összefüggenek-e az alapbetegséggel).


Az is előfordulhat, hogy a szervezeted "megszokta" azt a gyógyszert, de ezt is az orvos/od/ tudja neked megmondani.

2011. jún. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Értem, köszi.

Remélem kiderül mi van valójában...

2011. jún. 9. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!