Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a probléma? Vélemények?

Mi lehet a probléma? Vélemények?

Figyelt kérdés
A párommal másfél éve vagyunk együtt. Elég stresszes napokat élünk mostanában. Én 6 nap múlva érettségizem, és nagyon komolyan veszem, szeretnék egyetemre járni. Ő most talált magának egy új munkát. A napokban azonban kiborult. Egy családi összejövetelen rátört a sírás, nem bírta sokáig abbahagyni. Amikor kérdeztem mi a baj, azt mondta, hogy a családja. Hogy egyszer letagadná őket, egyszer meg örül nekik. De nagyon részeg volt. És amikor hazaértünk, ugyanúgy sírt. Pedig egy közel 20 éves férfiról beszélünk. Aztán otthagytam, hadd beszéljen a szüleivel, de miután feljött hozzám, én hiába kérdeztem mi baj, azt mondta semmi. Viszont utána egyre agresszívabb lett, a telefont a falhoz vágta, ököllel ütötte a falat, én meg otthagytam, h vmi baja van, és nem normális. Kint zokogtam, de utánamjött, és sértegetett. Aztán bement a szobába, én meg lent sírtam, felment beszélgetni vele az Anyukája, de üvöltözött vele. Be kellett zárni az ajtót, mert el akart menni otthonról. Aztán már hárman sírtunk lent, a húga, az Anyukája meg én is. Mikor hallottuk a redőnyt, én tudtam, hogy baj van, mert én engedtem le. Az Anyukája rohant fel, ki akart ugrani az emeletről. Mikor lenyugodott visszamentem, és beszéltünk, de nem is emlékezett arra, hogy én megkérdeztem volna,h mi a baja, csak azt hajtogatta, hogy én nem voltam mellette, pedig a családja körében is kb másfél óráig én vigasztaltam. Tudom, hogy rossz neki. Az Anyukája rákos volt, kemoterápiára jár, anyagi gondjaik vannak, és úgy érzi, hogy minden az ő felelőssége, meg hogy én már nem szeretem úgy, pedig egyszerűen csak most a tanulásra koncentrálok. A barátaiban csalódott,és szerintem úgy érzi hogy egyedül van. Gyakran panaszkodik hasmenésre, arra, hogy szúr a mellkasa, hogy hányingere van, meg remeg. Elalvás előtt rázza a lábát, és észre sem veszi, hogy folyton rágja a kezét. Van, hogy már véresre. Régebben drogozott is, de mióta együtt vagyunk teljesen tiszta. Apukája depressziós volt, és félek, hogy nála sincs minden rendben. Ha iszik, és néha amúgy is agresszív. Én vele szeretném leélni az életem, de csak, ha biztos lehetek abban,hogy nem veszélyes. Hogy nyugodt életet tud majd nekem, és ha lesznek, akkor a gyerekeinknek is biztosítani. Szeretném tudni, hogy mi a baja. Esetleg járt már valaki hasonló cipőben? Előre is köszönöm a segítséget, meg hogy végigolvastátok :)
2011. jún. 14. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:

ez elég nehéz kérdés... rengeteg lehetőség rejtőzhet ez mögött, nem akarok találgatni...

Ha depresszióra gyanakszol, akkor az lehet bipolár-is (egyszer lent van, nagyon mélyen, egyszer meg olyan jó a kedve, hogy nevetgél, nagyon furán viselkedik) persze ez két véglet, de ha jól értelmezem, ezt nála az alkohol váltotta ki...


De szerintem a legfőbb oka az, hogy min ment keresztül a családjával. Szerintem ezt még nem sikerült feldolgoznia, de elfojtja.

Mikor józan (remélem, egyszeri alkalom volt ez a berúgás) beszélgess el vele, mond meg, hogy ha segítségre van szüksége, te mellette állsz. Ugyan akkor beszélgess el négyszemközt a család tagjaival. Lehet, hogy egy pszichológus sem ártana neki.

2011. jún. 15. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél :) Megfogadom a tanácsod, és persze, nem alkoholista vagy részeges. Persze, előfordul, hogy felönt a garatra, utoljára ezelőtt szilveszterkor volt ilyen. De van abban valami, amit mondasz :S :) Köszönöm!
2011. jún. 16. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!