Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy magamban beszélek?

Normális, hogy magamban beszélek?

Figyelt kérdés
16 éves, visszahúzódó lány vagyok. Kevés emberrel barátkozom, mások szerint túl csöndes vagyok. Régebben is sokszor játszottam le képzeletbeli párbeszédeket valós ismerősökkel, akik nem voltak ott és hajlamos voltam "feléjük" gesztikulálni. Persze tudtam, hogy nincsenek ott, nem hallucináltam, vagy ilyesmi. Az utóbbi időben már nem csak a gesztusaim, hanem a beszédem is gyakran irányul az odaképzelt személyek felé, vagy csak magamnak mondom fel a gondolataimat. A baj az, hogy néha nehezen kontrollálom és mások előtt is szoktam csinálni. Anyámnak is szokása magában beszélni. Ez rendben van? Hogy lehetne megszüntetni?
2011. okt. 25. 15:00
1 2
 1/12 Orsi26Varga válasza:
100%
Ha magadban gondolkozol,és hangosan,az nemhiszem,hogy baj.De ez el fog múlni,ha barátkozós leszel,ha közelebbről megismered az embereket,barátkozol.De ha hangosan,magadban beszélsz,az sem lehet probléma,mert egyszer kinövöd.
2011. okt. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
95%
az őrültek nem tudják magukról hogy őrültek. ergo ha te tudod h valójában nincsenek is ott azok akikhez beszélsz, és csak megszokásból csinálod/ belefeledkezel a gondolataidba akkor nem lehet nagy a gond.
2011. okt. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én magamban szoktam angolul beszélni, csak hogy gyakoroljak, én ilyenkor odaképzelek valakit és attól kérdezgetek:) az a baj, hogy néha elfelejtem és pl.biciklizés közben is csinálom az utcán, ilyenkor gondolom hülyének néznek, de szerintem ez nem mentális zavar:) legalábbis remélem...
2011. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Az, hogy néha magadban beszélsz, az normális, főleg ha nincs kivel megosztd a gondolataidat, de ha már mások előtt is csinálod, akkor már baj van. Talán egy pszichológussal kellene elbeszélgetned és beiratkozhatnál klubokba, hogy barátokat szerezz.
2011. okt. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baj ezzel, akár előgyakorlás is lehet "éles" helyzetekre. Az egy kicsivel nagyobb gond, hogy nehezen létesítesz kapcsolatot, túlságosan bezárkózol. Elmagányosodás lehet a következménye. Javasolnám, hogy próbálj meg fokozatosan nyitni. Az persze nem baj, hogy megválogatod kivel állsz szóba, és nem adod ki magad bárkinek aki az utadba kerül és elsőre szimpatikusnak találod. Ha azonban átesel a ló túloldalára, ez kihat a boldogulásodra a nagybetűs életben.

Vágj bele a változásba! Kezdheted úgy is, hogy ha legközelebb összefutsz a szomszéd nénivel akivel köszönő viszonyban vagy, kérdezd meg hogy van. Következő fokozat, a boltban ha vásárolsz, szólíts meg valakit, aki annál a polcnál keresgél ahol te és kérdezd meg két árucikk közül melyik lehet jobb (persze olyan két dolog legyen, amelyiket amúgy is megvennél).

Jó gyakorlást!

2011. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
47%

Mindenki csinálja ezt néha, de ne szokj rá, hogy nyilvánosan is csináld.


Többet járj társaságba, javítsd az önfegyelmedet, ne válj különccé, mert ha "elfejlődsz" a többi embertől, akkor nehezebben fogsz tájékozódni köztük, csak méginkább félsz tőlük és mégjobban bezárkózol. Tehát fontos lenne több kapcsolat a külvilággal, és akkor különc szokásokat se vennél fel.

2011. okt. 26. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Primabalerina, a te válaszod is tök hasznos volt, de ezen a szomszéd nénis dolgon szétröhögtem magam, mert kb. két perce kötött belém az őrült szomszéd banya, aki folyton zaklat minket. Egyébként jó ötletek!

2011. okt. 26. 14:44
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez aranyos. Különben meg félre érthettél valamit, én nénit tanácsoltam, nem banyát.
2011. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
én is szoktam , de csak itthon .. pl. ha elejtek egy poharat elkezdek káromkodni :DD vaagy.. mondom magamba hogy hmm de jól esne most egy forró fürdő.. vagy de megkivántam a pudingot :DD de szerencsére van kutyám és ez enyhít azon hogy örültnek érezzem magam , olyan mintha hozzá beszélnék :D szerintem nincs ezzel baj 14/l
2014. jan. 6. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
egyedül létt miatt :D
2015. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!