Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy a huszas éveim...

Létezik, hogy a huszas éveim közepére "kattantam meg"?

Figyelt kérdés

Egy viszonylag problémamentes tinédzser kor után, kb. 2 évvel ezelőtt (22-23 évesen) jelentkeztek a tüneteim...Azóta pszichiátriáról ki-be. Pedig nem történt semmi és nem is drogozom. Nem értem, hogy miért változtam így meg?

25L


2011. jún. 23. 08:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Es mik a tüneteid?Mert hat ha nem irsz rola,igy nem tudunk valaszolni.
2011. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Disszociatív identitászavarral diagnosztizáltak, emlékezetkiesés, önagresszió, öncsonkítás...

Megijedtem, mert ma reggel is új sebeket fedeztem fel magamon, amiket nem emlékszem, hogy mikor csináltam. Így pedig nem is tudom, mit tehetnék ellene.

2011. jún. 23. 09:40
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha neked ez van,gondolom te mar mindent tudsz rola,de talaltam neked egy linket,es hat a pszihiaternek azert meg kellene mondja ,hogy ez miert van,v. mi valtotta ki.

[link]

2011. jún. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvasom. Terápiára nem járok, csak gyógyszerért (alkalmanként kb. 15 perc). Így igazán megosztani sem tudom ezeket senkivel, mióta legutóbb kikerültem a kórházból. Most sem tudom igazán, hogy mi történt, miért történt, azért keresem az okokat, hogy TULAJDONKÉPPEN MI TÖRTÉNIK VELEM, hogy tudjak ellene tenni, mert így nem igazán tudok.
2011. jún. 23. 09:59
 5/11 anonim ***** válasza:

felügyeletre van szükséged, ha vannak szeretteid, akik vigyáznak rád, kérd meg őket hogy figyeljenek téged. ennek semmi köze a korhoz, ha kémiai eredetű.

valószínűleg az életmódodból adódott hogy ilyen lettél ha eddig még nem jött elő.

2011. jún. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az életmódjából? :D

Nem evett elég spenótot vagy mire gondolsz, Utolsó?

2011. jún. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

11:44 vagyok


ja nem is tudom csak összevissza beszélek itt butácskán de most hogy mondod tényleg a spenót az oka.


mindegy a gyógyszerek minden problémát megoldanak, elvégre teljesen véletlen hogy a rosszul táplálkozó dohányos túlsúlyos stresszesek esetében sokkal gyakoribbak a betegségek, hiszen az ember evolúciósan is tvbámulásra meg hamburgerzabálásra lett kitalálva.

miért is számítana problémának, ha teljesen természetes?


se a politikai változásoknak, munkanélküliségnek, se a világválságnak nincs köze ahhoz hogy a depresszió lassan népbetegség. se az orvosok pénztárcájához...

se ahhoz hogy a gyerekekkel nem foglalkoznak és nincs jövőképük.


kedves kérdező, te mindenképp felügyeletre szorulsz ha olyanokat teszel amiről nem tudsz. érdemes lenne mozognod, egészségesen táplálkozni, elhagyni a drogokat (beleértve néhány gyógyszert is, ha nem szükséges), társaságba járni, értelmes programokon részt venni, és figyelni magadat, ismerni a belső működésed. ha mégsem ez a kiváltó ok, akkor sem fog ártani. sőt, ezek mindig használnak.


ha nem jársz kezelésre, csak bogyózol, az nem old meg semmit. ezt csak végső esetben szabad használni, amikor a tested nem képes megtermelni azokat az enzimeket hormonokat ami a megfelelő agyi működéshez kell.

2011. jún. 24. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A disszociatív zavar egész más(, mint a depresszió), nem helytelen életmód okozza, kedves Utolsó! Javaslom a google-t mint tájékozódási felületet!
2011. jún. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

11:44 vagyok


19:26

kérem annak a mondatnak a másolását, ahol ezt állítottam

2011. jún. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pszichiáter! Minél előbb!


A disszociatív identitászavar alapja nagyon sokszor kora kisgyerekkori traumatizálás, amire te nem emlékszel, de a tudattalanod annál jobban! A traumatizáció hatása a huszonévek közepére, végére (munkába állás, szülőkről leválás, házasság, önálló élet stb.) durvul be igazán, ez egy magyarázat lehet a diagnózisodra is meg arra is, hogy miért pont most lettél rosszabbul.


Irány a doki!

2011. jún. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!