Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért csapja be magát az...

Miért csapja be magát az ember ilyen érzésekkel?

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy - felnőtt, hetero nőként - még hónapokkal ezelőtt, munka ügyben többször beszéltem telefonon, és 2x-3x találkoztam egy nagyon szimpatikus nővel. Valahogy annyira megfogott a természete, nagyon kedves volt, mégis (munkában) határozott, kellemes hangja volt.. Szóval inkább úgy gondoltam rá, bár én is ilyen lennék. Plusz nagyon sok jót hallottam róla, még ha nem is feltétlenül dicsérte, aki ismerte, nekem mégis minden információ csak szebbé tette. Mondjuk én ennyivel le is tudtam anno, nagyon klassz nő, slussz-pássz. Nem gondoltam különösebben rá. Viszont mostanában (vagy 3 hónapja, hogy utoljára beszéltünk) egyre többet álmodok vele, gondolok rá.. mintha szerelmes lennék. Komolyan, tisztára olyan érzés, mint tini koromban a sztárocskákért való rajongásnál, hogy "hű, de jó rá gondolni", "jaj, de szeretem!!" (csakhogy ezt már 10 éve kinőttem). És egyszerűen nem is tudok annyit erről az illetőről.. még ha nap mint nap látnám vagy valami, és azért fantáziálnék róla. Ráadásul (tudtommal) nem vonzódom a nőkhöz, és ő sem szexuálisan érdekel, hanem ilyen plátói szerelem jellege van. Hogy jut az ember eszébe ilyen, hogy valakit "előszedjen" a múltból és kivetítsen rá ilyen érzelmeket? Miért van ez?
2011. jún. 26. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyszerûen példaképként làtod magad elõtt. Vàgysz arra, hogy olyan legyél, mint õ.Azért tùlzàsokba ne essél, nehogy rosszùl sûljön el.
2011. jún. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én minden sztárral így vagyok akit kedvelek. Nagyon erős késztetést érzek a felé, hogy én is olyan legyek, úgy nézzek ki mint ő. Pedig a hímeket szeretem:D 15/L
2011. jún. 26. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akit az ember példaképének tekint, ahhoz érzelmileg vonzódik, és ez a férfiaknál is így van. A másik lehetőség, hogy illúziót keltett benned (hipnotizált) amitől idealizálod, vagy egy szuggesztió hatása alatt vagy. Ha úgy érzed, befolyás alá kerültél - úgy tetted fel a kérdést, hogy ez szinte nyilvánvaló - segíthetek neked. Ha ezt szeretnéd, légyszives írj nekem e-mailt, először is minél konkrétabban meséld el, hogy milyen beszélgetések zajlottak le köztetek, és mi ragadta meg a figyelmed a kommunikációjában (tehát tartalom, hangsúly, alternatív jelentés), és milyen érzéseket éreztél közben.

Üdv

23f

2011. jún. 27. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsónak ment mail!

2011. jún. 27. 10:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a húszas éveim elején járó nő vagyok, és egy majdnem negyven éves hölgy társaságát keresem folyton. Szinte betegesen.


Baráti kapcsolataimban sokszor önző módon csak magamról szeretek beszélni, de ez a nő más. Érdekel a hangulata, az érzései, az élete, mindene. Családja van, férje, gyerekei. Nekem pedig élettársam, akibe szerelmes vagyok.


Szóval nem szerelem ez, de én sem tudom mi.


Csak úgy vonz, hogy a közelébe legyek. Szeretném, ha a barátnőm lenne.


Pont jókor tetted fel a kérdést, mert a napokban jutottam olyan szintre, hogy szenvedek is a jelenségtől.


És nem értem magamat.


Ő nem egy tipikus példakép típus, szóval nem tudom mi fogott meg benne.

De elég távolságtartó, és jó vastag fallal vette magát körül... talán ezért lenne olyan érdekes? Nekem mindenki meg szokott nyílni, ő meg... nah mindegy. Lehet hogy ha megismerném nem is vágynék a társaságára. (ezzel vigasztalom magam).


De ha gondolod, írhatsz róla privátban, szerintem ugyanaz a "bajunk" mindkettőnknek.

2011. jún. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!