Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jár valamilyen mellékhatással,...

Jár valamilyen mellékhatással, amikor a Rivotril kezd kiürülni a szervezetből?

Figyelt kérdés
Néha, vizsgák előtt (reggel) beveszek egyet, és olyankor a nap végén fásultnak érzem magam, nem tudom kimutatni az érzéseimet, szóval egy nagyon furcsa állapotba kerülök. Okozhatja ezt a Rivotril hatóanyagainak hirtelen hiánya vagy ez valami más lesz?
2011. jún. 29. 07:18
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Később majd írok neked.
2011. jún. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Miért veszel be egyet? Egyet orvos biztos nem írt fel.

a Rivotrilfolyamatos szedésre kialakított gyógyszer nem tesz jót,ha egyenként eszed. (és folyamatosan se tesz jót)

2011. jún. 29. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem írta fel, anyukám mondja, hogy nyugodtan vegyek be, ha ideges vagyok. Egyébként mielőtt egyéb okoskodók akarnának kioktatni, szólok, hogy azért tettem fel a kérdést, mert arra szeretnék választ kapni (szégyen, hogy ezt így szájba kell rágni). Köszi!
2011. jún. 29. 07:44
 4/22 anonim ***** válasza:
Nemokoskodó vagyok, hanem orvos. És ahogy mondtam káros,ha egyesével eszed. Megzavarja a kémiai folymaatokat az agyadban.
2011. jún. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Ami igazán megzavarja az a tartós szedés. Sajnálom. Orvosok közt gyakori tévhit az ellenkezője. Az ok rá, hogy a nyugatok gyártói írattak több tanulmány azért mert felmérték hogy a rendszeres alacsony dózisú szedés esetén több gyógyszer fogy mint a szükségeseti adagolásnál.

Amúgy lehet hogy a fásult mellék hatása, de nem a hirtelen hiánya okozza. A hirtelen hiánya indokolatlan feszültséget és idegességet, okozz általában.

Azért amúgy körzeti doki véleményét kérd ki! Ő is írhat (igaz) nem támogatással nyugatot. Azért vény köteles hogy lásson doki szedés előtt és hogy indokolt-e.

Amúgy pszichiáter ismerősöm simán le cukorkázza, hogy ez nem is valódi gyógyszer, és akkor kell csak hozzá doki ha rászokik az ember. De akkor addiktológus. Nem véletlen hogy boldog, boldogtalannak felírják.

2011. jún. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

És minimum olvasd el a tájékoztatót!


[link]


Amit írsz apátia és anhedónia. Nem árt ha tudja doki.

2011. jún. 29. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Velem a dokim folyamatosan szedette a Rivotrilt is és az Ansilant mellé.A leállás nme okozott komolyabb gondot,elöször azt mondta próbáljak egyet egyet kihagyni,vagy rendszertelenül,vagy pontos séma szerint pl. kétnaponta.Szépen elhagytam,aztán idövel a másikat is.Szerintem 1-1 szem szedése nem okozhat gondot.A fásultság viszont nem értem miert a bevétel után oly sok idövel van,ha én nygtatót vettem be akkor az utána lévö pár ora volt oly fura,de azt is megszokta a szervezetem.Nem rászokás volt,és nme is a legerösebbet szedtem.
2011. jún. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Minek szedsz be ilyen szärokat? Nekem is akartak felírni már minden pszichobogyót, idegnyugtatót, meg mindent, mert nekem lány létemre elég komoly dührohamaim szoktak lenni, amiket csak akkor tudok leküzdeni, ha fizikai fájdalmat okozok magamnak. Nem öngyilkossági kísérlet, meg vagdosás, hanem pl. végkimerülésig elkezdek hirtelen sportolni valamit, amitől összeesik a szervezetem, vagy addig ütöm a falat, amíg szanaszét nem törik a kezem. Sajnos ez van, de szerencsére 3évente ha 1x előtör belőlem. Hát ezért én nem kérek gyógyszert, inkább karanténba záratom magam addig. Az összes ideggyógyszer egy nagy rakás kaki szerintem. Én is egyetemre járok, izgulok vizsgák előtt, de hogy ilyen vackokat bevegyek... Pf. Szerintem gáz. Igyál meg inkább egy kellemes teát vizsga előtt, annak több értelme is van, kevesebb mellékhatása, íze is jó, jóleső érzés. Én kávémániás vagyok, én azt szoktam vinni ilyenkor a vizsgákra, valami nagyon finom, krémeset. Lenyugszok tőle, miközben iszom.

22/L

2011. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó válaszszóló a családgondozó felkeresése erősen javallott. És soha nem árt. Ott szerintem el tudják dönteni hogy pszichológus vagy "csak" tanácsadó segítsége szűkséges. Sok (lehet az összes) családgondozóban van pszichológus is.
2011. jún. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A bágyadtság egy-két órán belül jelentkezik ez felszívódástól függ.

Amit írsz apátia és anhedónia az jellemzően fél nappal később. Nem árt ha tudja doki.

Elvonási tünetek közül az idegesség másnap vagy/és harmad nap.

2011. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!