Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jár valamilyen mellékhatással,...

Jár valamilyen mellékhatással, amikor a Rivotril kezd kiürülni a szervezetből?

Figyelt kérdés
Néha, vizsgák előtt (reggel) beveszek egyet, és olyankor a nap végén fásultnak érzem magam, nem tudom kimutatni az érzéseimet, szóval egy nagyon furcsa állapotba kerülök. Okozhatja ezt a Rivotril hatóanyagainak hirtelen hiánya vagy ez valami más lesz?
2011. jún. 29. 07:18
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Már jártam pszichodokihoz, köszi. Elég is volt belőlük és feleslegesen kidobott százezrekből :)
2011. jún. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Hát én nem tehetek arról hogy kóklerhez jártál. Komolyan.
2011. jún. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Az első válaszoló voltam.Na most van időm írni.

Nekem a nővérem kemény drogos volt 5 éven keresztül.

Már 2 éves tiszta és folyamatos orvosi kezelésen van, többek közt ez az egyik állandó gyógyszere amit szed.

Az én meg tudom neked mondani,hogy tesómnál ha megvonják a gyógyszert vagy épp kevesebb adagot vesz be akkor vagy nagyon agresszív, vagy pedig megmozdulni se bír és napokig alszik.Sőt volt olyan idő amikor engem sem ismert meg, ez pontosan 2 hónap volt, nem tudta ki vagyok.

Azt azért még megírom,hogy ő nem csak a rivotrilt szedi meg szedte régebben,hanem vagy 10 féle gyógyszert minimum, reggel és este is.Tehát nem feltétlen a rivotriltól voltak és vannak érdekes tünetei.

2011. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
43%

"Persze, hogy nem írta fel, anyukám mondja, hogy nyugodtan vegyek be, ha ideges vagyok. Egyébként mielőtt egyéb okoskodók akarnának kioktatni, szólok, hogy azért tettem fel a kérdést, mert arra szeretnék választ kapni (szégyen, hogy ezt így szájba kell rágni). Köszi!"


Olvasd már vissza magadat, kiscsillag! Az a szégyen, hogy TE így állsz ehhez! Te választ vársz egy kérdésre, mert kérdeztél valamit. Magyarul te kérsz, mi pedig ingyen adunk. Fogadd alázattal a válaszokat és köszönd meg - tudod, a jobban neveltek így szokták.


Ha te anyádnak hamarabb hiszel, mint egy orvosnak, akkor nincs mit mondjak. Orvosnak kéne felírni a gyógyszert, nem anyádnak megszabnia, hogy mit vehetsz be "nyugodtan".

Ez a gyógyszer nem gyógycukorka, hogy csak úgy szíre-szóra kapkodja az ember befelé.


És igen, van visszahatása, ha hosszú ideig rendszeresen szeded, akkor óvatosan kell leállni vele. De ezt egy ORVOS pontosan el tudja neked mondani!

2011. jún. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Utolsónak: Csak választ szerettem volna kapni a kérdésemre, mint kaptam is némelyektől, mi ebben a szégyen? Már megbocsáss, de nem fogom "alázattal" fogadni az olyan választ, aminek semmi köze a kérdéshez, csak épp a pampogás megy, hogy ez így nem jó, ahogy csinálom. Nem ismerjük egymást, idegenek vagyunk egymás számára, legyünk már objektívebbek és koncentráljunk arra, amit az adott emberke leír. Senkinek nincs joga kioktatni valakit csak azért, mert nem tetszik neki a hozzáállása... pláne ismeretlenül. Én a válaszaimmal sosem akarom megváltoztatni az illető kérdező látásmódját, szóval csak magamból indultam ki. Remélem, így már érthető az álláspontom számodra és senkit nem akartam megbántani, utólag is bocsánat, ha valaki rossz néven vette az előző kommentemet!


Köszönöm szépen a válaszaitokat, utána fogok ennek olvasni még.


08:44-es hozzászólónak: azért kapok be néha egyet, mert nagyon fel tudom magam stresszelni vizsgák előtt, és higgadt fejjel könnyebb gondolkodni. Nekem nem segít az, hogy tudatában vagyok a tudásomnak sajnos. De keresek valamilyen kíméletesebb medicínát erre a célra.

2011. jún. 29. 19:56
 16/22 anonim ***** válasza:

"Utolsónak: Csak választ szerettem volna kapni a kérdésemre, mint kaptam is némelyektől, mi ebben a szégyen?"


Nem, nem csak. És nem némelyektől, kiscsillag, hanem tőlem is. Nem kell megosztódsit játszani. A szégyenről pedig te beszéltél. NEKEM nincs miért szégyenkeznem.


"Már megbocsáss, de nem fogom "alázattal" fogadni az olyan választ, aminek semmi köze a kérdéshez, csak épp a pampogás megy, hogy ez így nem jó, ahogy csinálom."


Én úgy látom, hogy elég nagy baj van veled, kedves kérdező. Nemcsak az alázat hibádzik nálad. Szomorú. :(


"Nem ismerjük egymást, idegenek vagyunk egymás számára, legyünk már objektívebbek és koncentráljunk arra, amit az adott emberke leír."


Az objektivitást először magadon kérd számon.


"Senkinek nincs joga kioktatni valakit csak azért, mert nem tetszik neki a hozzáállása... pláne ismeretlenül."


Sajnálom, hogy te bárkinek a válaszát is kioktatásnak veszed. Egyenes következménye annak, amit fentebb már kifogásoltam nálad.


"Én a válaszaimmal sosem akarom megváltoztatni az illető kérdező látásmódját, szóval csak magamból indultam ki."


Ugye, ezt nevezed objektivitásnak? :)


"Remélem, így már érthető az álláspontom számodra és senkit nem akartam megbántani, utólag is bocsánat, ha valaki rossz néven vette az előző kommentemet!"


Természetesen értehető, hiszen látom a problémáidat nagy vonalakban. A bocsánatkérés elfogadva. Egyúttal javaslom, hogy mielőbb menj pszichiáterhez! Ha nem vagy még 21 éves, akkor van esélyed arra, hogy segítsenek, ha komolyan veszed a terápiát.


A Rivotrillal kapcsolatos megjegyzésem olvasd újra. Nem gyógycukor! Ám ha anyádban jobban megbízol, mint egy orvosban, akkor legközelebb talán egyenesen hozzá fordulj!

2011. jún. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

77%-os vagyok. Háziorvos általában szívesen segít ebben. Felső oktatási vizsga stresszre ezt is felírják szinte mindig körzetik. Ha utána ilyen panaszod van, javasolják vagy a Frontin vagy a Xanax-ot. Az előbbi az utóbbi gyengébb magyar generikuma/~legális másolata~.

Ha enyhébbet kérsz hát az simán lehet ->elő történet nélkül<- (úgy hogy szükséged van valami enyhébb nyugatóra) a vizsga stresszre.

Recept nélkül Valeriána és macskagyökér kivonat és nyugtató teák vannak azt hiszem mindet mondtam.

Ha van kérdés akár mert dokihoz mész, akár mert nem. Én szívesen válaszolok.

2011. jún. 29. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
A legtöbb pszichiáternél én is, sok ismeret mellett jobban megbízok anyámban. Főleg mint egy ismeretlen (többször ellenérdekelt) pszichiáterben.
2011. jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
ma 20:50-es -> ma 20:23-asra
2011. jún. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm!


20:23 - te mi a fenéért kötekedsz még mindig velem? Szállj már le a magas lóról és oszd most már az észt máshol! Nem is ismersz, és ez abból is látszik, hogy a lehető legrosszabbul ítélsz meg. Tedd rendbe először a saját életedet, ne az én szememben keresgéld a szálkát nagy erőkkel, kedves "settenkedő kritikus" barátom. Kösz! Különben nem fogok ránézni erre a kérdésre többet, úgyhogy végül is verheted itt a nyálad, ha attól jobban érzed magad. A többieknek köszönöm.

2011. jún. 30. 07:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!