Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy skizofrén vagyok?

Lehet hogy skizofrén vagyok?

Figyelt kérdés
Most olvastam egy weboldalt ami ezzel foglalkozik, és a tünetek kb 70 80%-a illik rám. :( De voltak amik egyáltalán nem illett a skizofréniához. Pl több mint egy év óta rendszerességgel erös fejfájás gyötör minimum hetente egyszer. Pedig még csak 13 vagyok. Aki szenvedett már ebben, vagy egyik rokona, az leírná hogy nála milyen tünetek jelentkeztek? Ja és még valami. Nem skizofréniára irányuló MRI kimutatja ezt a betegséget?
2011. júl. 1. 15:55
1 2
 1/11 neewollah ***** válasza:

Mik voltak azok a tünetek amik illettek rád?Mert a skizofréniában vannak "pozitív" tünetek(hallucinációk,téveszmék),meg "negatív" tünetek(érzelmi sivárság,kettősségérzés mások felé...)

MRI amúgy meg nem nagyon mutatja ki

2011. júl. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pl halucináció. Már kb 8-szor volt olyan hogy hallottam hogy valaki csönget. Kimentem, senki. Memória romlás, olyan érzés hogy figyelnek, ez mindíg akkor amikor egyedül vagyok. Nem megfelelö érzelem kimutatás. Egyszer kétszer elö fordult hogy valami szomorún, szörnyün, elmosojodtam, enyhén nevetni kezdtem. Pedig kicsit sem volt vicces... Személyes higénia, mondjuk fiú vagyok, szóval ez lehet hogy természetes. xD Ügyetlen, kohordinálatlan mozgás. Néha nem tudom feldolgozni a bejövö információkat. Pl elöfordul hogy suliban elolvasok egy feladatot, és mire a végéhez érek, elfelejtem hogy ezt mivel kell szorozni, stb. És van mikor emlékszem mindenre, még is "leblokkolok". Vagy is nem tudom mit kéne csinálnom, pedig értem a feladatot. Emiatt szinte minden feladatot töbször is át kell olvasnom hogy megértsem. És mostanában a régebben teljesen tökéletes folyékony olvasásom elkezdett akadozni, még ha fejben olvasok akkor is. Egyszerüen ha gyorsan kell olvasni vagy félre olvasok, vagy elakadok valaminél. Folytatom.
2011. júl. 1. 17:29
 3/11 A kérdező kommentje:
Pl egy több mással hangzós szónál. Ott is az van hogy tudom hogy kell, de mégse, mert egyszerüen leblokkolok, leáll az agyam. Nehezen tudok odafigyelni valamire. Eléggé eltávolodok a külvilágtól, eléggé szorongásos, és sokszor depressziós vagyok. Nem tudom hogy ez ennyire intenzív lehet-e, de a kohordinálatlan mozgást enyhén vagy erösen kell érteni? Mert nálam elég intenzív. Elöször turett szindrómának hittem, (lehet hogy az), de a többi tünet miatt már nem tudom. Gyakorta, naponta 4, 5 roham, vannak ilyen rángások, tikkek, vagy minek hívják öket. Ezek kb 5 éves korom óta vannak, csak akkor még csak fél évente 1, 2 volt. És akkor csak annyi hogy össze húzódott az izom egyszer az egyik lábamban, stb. Mostmár ezek a tikkek olyan erösek hogy letudnék esni a lábamról, és az egész testemre kiterjednek. És gyakran kontrollálhatatlan beszéd, hangok, káromkodás társul melléjük. Ezért hittem azt hogy turett. De ezek nem is ilyen teljesen kontrollálhatatlanok, mert én csinálom öket, pontosabban kényszert érzek rályuk.
2011. júl. 1. 17:55
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt a kényszert legtöbbször gondolatok váltják ki. Pl eszembe jut egy régebbi kínos élmény, erre hirtelen mintha valaki megnyomna egy gombot, elkezdek ezekre a káromkodásokra, hangokra, mozgásokra gondolni, amik szintén kontrollálatlanul jönnek. Mikor jönnek ezekre érzek késztetést hogy kimondjam, megcsináljam öket. Szóval ezek nem csak úgy "jönnek". Ezeket néha sikerül elfolytani, de legtöbbször nem. A fura hogyha társaságba vagyok, vagy van egy másik ismeretlen, nem családon belüli ember a helyiségben, akkor ezek a tikkek teljesen megszünnek, vagy a másik ember számára észrevehetetlen szintig lecsökken. Ilyenkor a számuk is nagyban lecsökken. Ez beletartozhat a skizofréniába, Vagy ez teljesen más?
2011. júl. 1. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:

"Elöször turett szindrómának hittem, (lehet hogy az), de a többi tünet miatt már nem tudom. Gyakorta, naponta 4, 5 roham, vannak ilyen rángások, tikkek, vagy minek hívják öket."


Tourette szindrómának hívják. Milyen rángásokról beszélsz? hogy érted? milyen rángások?

2011. júl. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ez még nem hiszem, hogy skizofrénia, hiszen - a mondottaid alapján - meg tudod különböztetni a képzeletet a valóságtól, nincsenek komoly hallucinációid. Amiket tapasztalsz, azt sok minden okozhatja, például fáradtság vagy magnéziumhiány. Főleg, hogy izomrángásaid is vannak, ami végképp magnéziumhiányt sejtet. Én azt ajánlanám, hogy szedj magnéziumot (például Magne B6-ot), azzal nem járhatsz rosszul. Persze azért előtte konzultálj egy orvossal vagy a szüleiddel is, nehogy én legyek bármiért a hibás :). De tényleg ne aggódj, valószínűleg nem vagy skizofrén. Ha az lennél, fel sem merülne benned, hogy az vagy. Ezeket azért mondom, mert nagyon hasonló "gondjaim" voltak nemrég nekem is, és nekem is ezeket tanácsolták. Ja, és igyál sok vizet, izomrángás ellen az is segíthet.
2011. júl. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam izomrángások, de nem olyan hogy remegek mint a kocsonya, hanem arra érzek kényszert hogy elvégezzem ezeket a mozdulatokat. És ez olyan gyorsan mén hogy tulajdonképpen rángok. És szinte mindíg értelmetlen beszéd hangok, és káromkodás kíséri. Szóval nem epileptikus roham nyugi, azt azért még én is felismerem. Köszi a válaszotokat. Utcsó ezzel megnyuktattál. :)
2011. júl. 2. 10:06
 8/11 acelsziv ***** válasza:
Barátom, nem vagy skizofrén. De vitaminhiányos biztosan. Ajánlom figyelmedbe Dr. Lenkei Gábor vitaminjait. Sok embert ismerek akiken csodát tettek. Ne restelld kipróbálni őket.
2011. júl. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Ha más betegségekről is olvasnál, főleg mentális jellegűekről, akkor mást is találhatnál magadra illőnek, ugyanis ezek között sok az átfedés, elmosódott a határ... Pont ezért vannak a szakemberek, hogy megállapítsák, van-e ilyesmi bajod. Szerinted, ha net alapján meg lehetne ítélni, hogy ilyen betegségben szenvedsz-e, akkor lenne még olyan, hogy kései vagy helytelen diagnosztizálás?

Ne itt kérdezd meg, ha erős a gyanúd, hanem menj szakemberhez!

/u.i. Ezekkel nem a szavaid vagy az igazad akartam kétségbe vonni, csak tanácsként írtam./

2011. júl. 3. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy több hasonló mentális betegség van, csak a skizofréniát egy kérdés miatt néztem meg. Mert a kérdezönek mondták hogy ez meg az ennek a tünete, és gondoltam google-al rákeresek hátha passzolnak az enyémeimmel. A vitamin hiány tényleg szóba jöhet, mert mondjuk úgy "válogatós" vagyok. De ha ez a gond, akkor nem tudom hogy nem mutatta ki vagy 10 20 vérvétel. Bár a magyar orvosokból még azt is kinézem hogy arra megse nézik... - -" Köszönöm a válaszaitokat. :)
2011. júl. 3. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!