Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az antidepresszáns gyóhyszerek...

Az antidepresszáns gyóhyszereknél szokott lenni mellékhatás az elején?

Figyelt kérdés

Szombat reggel óta szedem a Zoloftot.már 9 éve szedtem ugyanezt a gyógyszert és semmi bajom nem volt tőle.Most szintén felírták,mert nagyon kapkodom a levegőt,nyeldesek s ásítozok mindig.Pszichés alapon van.

Az első éjszaka még aludtam is tőle,de tegnap már egy percet se.A mai éjszaka viszont ugyanígy folytatodott.Aztán valahogy reggel fele elaludtam nagy szenvidve.Sose volt ilyen problémám.

Ez biztosan a gyógyszer miatt van,mert írja is a betegtájékoztatón.

Azt érzem,hogy borzasztó álmos vagyok csak nem tudok elaludni.

A kérdésem az lenne,hogy megszűnik a mellékhatás egy idő után?


2011. júl. 5. 13:06
 1/8 A kérdező kommentje:
Néha fejfájás és nagyon hányingerem van mióta szedem.
2011. júl. 5. 13:38
 2/8 anonim ***** válasza:
Megszűnik, de szerintem szólj ezekről az orvosodnak.
2011. júl. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapig szedtem a Zoloftot és le kellett venni 1/2 adagra. Hányingert, hasmenést és egy csomó mást is okozott. Kaptál mellé nyugtatót?
2011. júl. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Nyugtatónak felírta a Frontint 0,25-öst.De nem váltottam ki,mivel mondta az orvos,hogy ne nagyon szedjem,mert csak 2-3 órán át segít s aztán minden kezdődik előről.

S nem is nagyon tudok lefeküdni a gyerekek mellett.

Mire kaptad a Zoloftot?S szedtél merre mást is?Használt valamennyire?Miben éreztél változást?

2011. júl. 6. 10:35
 5/8 anonim ***** válasza:
A xanaxot váltsd ki, mert másképp nem lehet kibírni a mellékhatásokat, ugyanis eleinte rosszabbodik a betegség a gyógyszertől. Én generalizált szorongásra kaptam 2,5 évvel ezelőtt elősször. Akkor egy idő után használt. Pár havi szedés után meggyógyultam. A mostani betegségemnél nem használt, csak fogytam tőle. Kaptam mellé másik gyógyszert, Remeron hatóanyagút, akkor múlt el a hányinger.
2011. júl. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az utolsótól kérdezném,hogy írhatok prívit?
2011. aug. 4. 10:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írhatsz, szívesen válaszolok. Lehet már meg is találtál, mert jött privát levelem.
2011. aug. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Írtam!

Várom válaszodat!


Üdv


Rita

2011. aug. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!