Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzek állandó kényszert...

Miért érzek állandó kényszert arra, hogy feladatokat tűzzek ki magamnak?

Figyelt kérdés
39 éves vagyok, már rég túl vagyok diplomán, beszélek pár nyelvet, van jó állásom, mégis szinte kényszeresen új célokat tűzök ki magam elé (pl. újabb nyelv megtanulása, híres művek elolvasása stb.). A gond, hogy aztán sokszor semmi kedvem nincs hozzá, és csak frusztrál, hogy képtelen vagyok kitartani bármilyen cél mellett, lustának és haszontalannak érzem magam. Miért nem tudok ellazulni, és a tényleg kötelező feladatok (munka) után lelkiismeret-furdalás nélkül lazsálni? Hobbijaim vannak, táncolok, lovagolok, de azonkívül is van bőven szabadidőm. A netezést meg aztán végképp időpazarlásnak érzem, pedig elég sok időt töltök itt.
2011. nov. 9. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Talán feladathiányod van. A gyerekeid nagyok már. A férjed is rendes. Nincs elég mindennapi feladatod. Nekem is van ilyen ismerősöm. A háztartását elhanyagolja, mert azt olyan semmi munkának tartja, és mindig a világot akarja inkább megváltani.
2011. nov. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerintem itt nem feltétlenül a feladatkitûzés-végrehajtás a fõ baj. van vagy volt valami nagyobb dolog az életedben amit nem vittél véghez (nem tudhatom mi miatt) és most próbálod bizonyítani (apróbb sok, állandó figyelmet és lekötöttséget igénylõ feladattal) h képes vagy rá. tudatalatt... ui: hasonlóban vagyok.
2011. nov. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Férjem, gyerekem nincs. Szeretnék, de egyelőre nem jött össze. A lakást rendben tartom, de ehhez nem kell sok idő, a lakás is kicsi, nincs is, aki rendetlenséget csináljon.

Amit a második mond, abban lehet igazság. Már családom kellene, hogy legyen, az lekötni az időmet is, energiámat is, de hát ez sajnos nem csak elhatározás kérdése.

2011. nov. 10. 10:20
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor ez olyasmi lehet, mint amikor egyetemistaként vizsga előtti nap nekiálltam nagytakarítani, csak hogy ne kelljen még a másnap vizsgával foglalkozni. Van valami sokkal fontosabb feladatom, amit képtelen vagyok teljesíteni, és inkább lefoglalom magam sok értelmetlen hülyeséggel, csak ne kelljen rágondolni.
2011. nov. 10. 10:38
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

A legtöbb ember elfojt és kompenzál. Amennyiben neked vannak feldolgozatlan élményeid, azokat így próbálhatod meg ellensúlyozni, hogy újabb és újabb célokat tűzöl ki...

Az akaraterőt kellene növelni és a tudatosságot

Az életeden egyedül Te tudsz változtatni:)

2011. nov. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Szerintem igen. Te magad is tudod mire van/lenne szükséged igazán csak ezek szerint rákellett h vezessen valaki. Ez tök jó, látod te is. Ez az állandó cselekvéskényszer ami idõt és energiát igényel csak egy pótcselekvés. Ha összejön a család (ha szerinted ez lehet az a nagyobb dolog ami hiányzik) akkor ezek a feladatkényszerek maguktól elmúlnak. Nem arról van szó h nem lesz rá idõd vagy energiád hanem eszedbe se fog jutni..
2011. nov. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!