Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan és hova menekülhetek...

Hogyan és hova menekülhetek egy alkoholista szülőtől?

Figyelt kérdés

Sajnos anyuval egy alkoholista miatt szenvedünk évek óta.

Anyu inkább tűr, bár a mindennapos veszekedések már állandósultak, de még most sem hajlandó lépni.

Én magam már 20+ éves vagyok, de jelenleg csak 4 órás munkám van (ez is csoda, hogy van!), így a bevételemből nem tudnék albérletet+rezsit stb. fizetni, hogy legalább én kilépjek az otthoni helyzetből. Mert engem már az se érdekel, hogy anyu meddig tűr még, én már ezt nem bírom tovább. De anyagi okokból arra vagyok kényszerítve, hogy otthon húzzam meg magam.

Ilyenkor a nagy barátok is elillannak, amikor arról lett volna szó, hogy legalább csak néhány napot hadd lehessek valakinél, legalább amíg nyugodtan átgondolhatom a dolgokat úgy, hogy fizikailag is távol lennék.

Úgy érzem, egyedül maradtam, és már nem bírom így tovább... már nagyon úgy érzem, hogy egyetlen kiút maradt számomra, de onnan nem lenne visszaút. És mindez azért, mert az alkoholizmus ellen nincsenek törvények, amelyek védenék a szenvedő alanyokat!

Nincs párom se, munkahelyről sem tudok segítséget kérni...


Mi mást tehetnék még?

20+ / Nő


2011. júl. 8. 22:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Lakótársakkal olcsóbb az albérlet.
2011. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Nem tudom,hol laksz,de Zalaegerszegen,a flextronics gyárba mindig vesznek fel embereket egyes munkaközvetítő cégek,ezek a cégek albérlet is nyújtanak.ha rákeresel a neten,hogy operátort,vagy gyártósori összeszerelőt keresünk zalaegerszegre,meglátod,kidob egypár lehetőséget.de ilyenek vannak győr környékén is.neked erre ne menjen rá az életed,anyukád meg előbb-utóbb rájön.hidd el,jót fog tenni a környezetváltozbs,és párod is lesz!
2011. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
menj el otthonrol mert sullyos mentalis problemaid lesznek.vagy mar vannak?az alkeszekkel nem lehet semmit csinalni.apam anyam is az volt.koran haltak.kemenynek kell lenni mert mint latod az elet is az.jogod van a masik utat is valasztani, de gondolj csak anyadra!es tenyleg tobben olcsobb az albi.ide kint is igy nyomjuk es nem egymas hegyin hatan lakunk mindenkinek kulon szoba meg ilyenek.a csalad zzargato alkoholistakrol meg csak annyit,hogy mind falhoz allitanam es golyot repitenek a felyukbe csak,hogy erezzek ok is a torodest. jol jegyezd meg ha egyszer meghalsz nem eled tul.!!!es ez nem vicc
2011. júl. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
22:15 vagyok.legjobb ha ezt beírod a keresőbe:gyártósori összeszerelőket operátorokat keresünk szállást biztosítunk.menj el,én is elmentem egy ilyenre,megismerkedtem a párommal,és most boldog kismama vagyok.sok sikert!
2011. júl. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nos... én a helyedben (és sok hasonló helyzetű ember helyében), kimennék egy pár hónapra külföldre dolgozni. Én jelenleg Angliában dolgozom, a fizetés háromszoros, bizonyos időszakokban nagyon könnyű munkát találni (januártól- ápr-májusig és szeptembertől). Beregisztrálsz egy ügynökségnél (fizetni nem szabad regisztrációért)és már másnap mehetsz virágokat rakosgatni (ez az egész családommal így volt). De újabban sok közelibb országban is könnyebb állítólag az elhelyezkedés. Teljesen fölösleges Magyarországon szenvedned... senki sem köszöni meg neked.
2011. júl. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Legyél alkoholista,láncdohányos,gyógyszerfüggő és drogos és/vagy legyél öngyilkos.Minden problémád megoldódik.
2011. aug. 18. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

@tegnap 23:23

Szerintem mindenki jobban járt volna, ha téged meg édesanyád a falhoz csapdosott volna... ;)

2011. aug. 19. 13:45
 8/10 anonim ***** válasza:
De ha nincs tudatában a bajának akkor nincs probléma.
2011. aug. 19. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ha másképp már nem bírja.Én is valószínű így csinálnám ebben vagy hasonló élethelyzetben. Szerintem nem elítélendő. Legalább észreveszik,hogy ez neki nem jó. Egy kis pszichológus,pszichiáter ,pszichiátria lehet,hogy jönne utána de legalább nem otthon szenved az apja miatt.
2011. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
vagy menjen világgá abból a pénzéből ami van.Ha nem vesz róla (alkoholista apjáról) tudomást azaz levegőnek nézi akkor sincs probléma. Amennyit lehet legyen a munkahelyén,barátoknál és a szobájában azaz kerülje a cél személyt.Minden csak akarat kérdése.Aki szenvedni szeret az úgyse fogadja meg senki tanácsát se. Én is tervezem más ok miatt,a világgá menést is de a kivitelezés időpontját még nem találtam meg.
2011. aug. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!