Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek is pszichológusra...

Szerintetek is pszichológusra lenne szükségem?

Figyelt kérdés
Viszahúzodó, csendes lány vagyok akit a többi osztálytársa szeret cikizni. Fogalmam sincs hogy miért csinálják ezt hiszen én soha nem szóltam senkinek egy rossz szót sem.Az osztályfőnököm mégis azt mondja hogy szükségem lenne egy pszichológusra.
2011. júl. 15. 13:23
1 2
 1/18 anonim válasza:
47%
Valamivel biztosan kiválthattad az ellenszenvüket, nem gondoltál még arra, hogy másképp viselkedsz mint ők ? A mai fiatalok ilyenek, ha valaki nem úgy néz ki, nem úgy viselkedik mint ők, akkor kiközösítik.. próbálj meg kicsit alkalmazkodni hozzájuk, hátha ez segít.
2011. júl. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Van egy barátnőm, tehát nem vagyok teljesen egyedül. De a többiek ki nem állhatnak. Biztos nekem is van hibám, de ha a fejem tetejére állok sem leszek szószátyár, mint a többiek. Próbáltam velük kedves lenni, de az sem segített. Hogyha meg próbálnak beszélgetni velem akkor is ilyeneket kérdeznek hogy szűz vagyok-e még, vagy hogy van-e pasim stb.
2011. júl. 15. 13:37
 3/18 anonim ***** válasza:
mindig keresnek valakit, aki gyengébb náluk, hogy azt tudják cikizni, annak tudjanak beszólni, így nem érzik azt, hogy ők a legbénábbak az osztályban
2011. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
Ne is törődj velük!Maradj olyan,amilyen vagy.Szerintem inkább a többieknek kellene pszichológus.Sajnos a mai fiatal lányok nagy része szégyent hoz a női társadalomra.Te nem kell,hogy alkalmazkodj az ilyenekhez.Hány éves vagy?
2011. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Kései Sirató ***** válasza:
Próbálj meg kicsit keményebb lenni, ha megkérdezik, szűz vagy-e, mondd azt hogy a horoszkópod nem szűz hanem... más. Vagy kérdezz vissza: miért érdekel? és neked? .. vagy hasonlókat. A leírásodból azt gyanítom, hogy félénk és gátlásos vagy, az osztályfőnök biztosan jól látja a dolgot. Menj el a családsegítő központba, ott tudnak ajánlani egy pszichológust.
2011. júl. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
figyelj ha ilyeneket krédeznek, és értelmes témájuk nincs, akkor nem veled van a baj, hanem velük, mert akkor valami nagy gond lehet a fejükben, egyszerűen rossz társaságban vagy, nem hiszem, hogy jól teszed ha alkalmazkodni próbálsz, az ilyenekhez nem jó érzés "tartozni"..
2011. júl. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
14 éves vagyok. Nagyon rosszul esett az hogy az osztályfőnök pont nekem mondta azt hogy szükségem lenne pszichológusra. Úgy látszik akkor hogy a többiek a normálisak, mert szószátyárok, és bárkin keresztülgázolnak a saját szórakozásuk miatt. Visszaszóltam már nekik, de semmit sem használt, mert másnap kezdik mindig elölről.
2011. júl. 15. 13:50
 8/18 anonim válasza:
Az osztályfőnököd együttérzésből is mondhatta,lehet,hogy látja,hogy kirekesztenek.és arra gondolt,hogy jó lenne,ha valaki segítene ezt feldolgozni.Egyáltalán nem biztos,hogy a többieket tartja jónak.Sőt!
2011. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Elmondom, velem is így volt. Ha visszaszóltam, csak nevettek, ha mentem el a közelükből követtek. Volt hogy a "szűz vagy még?" kérdésekkel jöttek, nem tudtam hova meneküljek. Aztán a sarkamra álltam, megmondtam, hogy nem, kész slussz passz el lehet menni a fenébe. Aztán tovább kérdezősködtek, milyen az ágyban a fiúm. Mondtam, hogy jó ennyi, hagyjanak békén. Hazudtam, nem volt nekem senkim, de már untam őket.

Aztán kiderült, hogy ezt felvették kamerás mobillal, és elküldték majdnem mindenkinek az osztályban. Pörögtek a pironkodásomon, mosolygásomon, egyáltalán mindenen. Most hogy a kérdésed kapcsán eszembe jutott, belém is nyilallt ez az emlék, mert nem volt kellemes se előtte, se utána. :(

2011. júl. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Nem, kell pszichológus. Ez alacsonyabb értelmi képességű embereknél mindig így van hogy keresnek valakit aki cseszegethetnek. Ezt azért csinálják, mert ez "összehozza" őket, amúgy ha nem lennél, valószínű, hogy hamar egymás ellen fordulnának. Ez ilyen "van közös ellenség tehát szövetségesek vagyunk" de amúgy marha primitív viselkedés. Ha pedig a magánügyeidről kérdeznek, egyszerűen rázd le őket: "Szerintem ez csak rám tartozik" vagy mondd azt hogy "Magánügy", lényeg hogy magabiztosan elküldöd őket a fenébe, mert most tényleg, van valami közük a magánéletedhez? Hát nincs. Tapasztalatból mondom.

Semmi esetre ne keveredj olyan társaságba ahol nem érzed jól magad! Nem kell lealacsonyodni hozzájuk. Amiatt pedig egy percig sem aggódj, hogy velük mi van, mit fognak rólad gondolni! Senki nem mondja meg, hogy akivel összehoz az élet, az a barátod, vagy kell jelentenie számodra valamit. Becsüld meg azt aki elfogad, szeret, aki pedig nem, azzal ne foglalkozz. Nem kötelező "beilleszkedni" egy közösségbe főleg olyanba nem amit nem te válogattál össze. Remélem érhető mindez és tudtam vele segíteni valamit! :)

2011. júl. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!