Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt hiszem, szükségem lenne...

Azt hiszem, szükségem lenne egy pszichológusra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem vagyok kifejezetten depressziós, bár pár éve volt olyan időszakom, mikor nagyon sokszor volt rossz kedvem, és úgy általában nem éreztem jól magam. Már mostanában igyekszem jól érezni magam, de ma például megint eléggé kiborultam, és úgy érzem sok dolog van bent a lelkem mélyén amit inkább elnyomok, de nem tudok a gondoktól teljesne megszabadulni. Nem érzem magam boldognak.

Szóval úgymond komolyabb probléma hiányában is érdemes elmenni? 17 évesen lehet menni rendes felnőtt pszichológushoz? Továbbá, kell tudnia róla a szülőnek?


2011. szept. 23. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Sürgősen felejtsd el, egyrészt tudniuk kell a szülőknek, másrészt ha van lóvéd magánra, akkor okés, de az sztk-s annyi, hogy vagy teletömnek nyugtatókkal, vagy mindenféle ilyesztő tetsztet csináltatnak majd veled, mert ez nem úgy megy mint a filmekben, hogy te beszélsz egy pamlagon,és hónapokig nem történik semmi, csak odajársz majd a lehangoló folyosókra a komplett idióták közé, ááá, semmiképp sem ajánlom. Senki sem tud a gondoktól megszabadulni, de ahogy felnőtté válik, egy idő után megtanulja kezelni őket, és te pont ebben az életszakaszban jársz, amikor az ember erre rájön, és ez amúgy nagyon gáz. 25 leszel, mire nagyjából képben leszel, hidd el a pszichodoki is ezt mondaná, jó küzdést, drukkolok!
2011. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem kell tudni a szülőnek róla. Viszont úgy tudom, hogy vannak iskolai pszichológusok is. A sulitokban nincs?

Érdemes lenne őt felkeresned, mert az nem kerül pénzbe!

2011. szept. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kedves első válaszoló! óriásit tévedsz! a pszichológus nem írhat fel gyógyszer. Azt a pszicháter szokta.

ha valaki úgy érzi, hogy pszichológusra van szüksége az igen is kérjen segítséget!

De a felnőttekkel foglalkozó pszichológus tényleg pénzbe kerül. Ezért is írtam az iskolait.

2011. szept. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Van iskolapszichológus is, de egyrészt nagyon nem szimpatikus a nő, nem hiszem, hogy ki tudnék neki tárulkozni, másrészt meg nem szeretném, ha az iskolában tudomást szereznének erről. Nem azért, mert szégyenlem, csak akkor nyilván rákérdeznének, hogy mi a bajom, az meg nem tartozik rájuk. Egyébként nem mondtam, hogy a szüleim nem tudnának róla, még nem tudom, mit teszek, csak kérdés volt.
2011. szept. 23. 19:31
 5/10 anonim ***** válasza:
Az óriásit tévedő első vok, aki ezt már végigcsinálta. Szóval a pszichológus ezt fogja javasolni. Mind. Azt hiszed az sztk-s foglalkozik veled? És már caplatott is át a szomszéd szobába a pszichiáterhez a receptért. Hidd el, nem egy dokit próbáltam. És fogalmam sincs, hogy nem tudnának róla a szülők, amikor először nem a lelki problémáidat kérdezi az orvos, hanem elküld laborba stb, amúgy a gyerekorvos, akihez jár, az utalja be a pszichológiára, vagy már felnőtt orvosa van, vagy csak úgy mindenféle vizsgálat nélkül bejelentkezik 17 évesen? Bevallom, ezt nem tom pontosan. De az tuti, ha végigüli az sztk-ban a sort, időponttal, vagy anélkül, és beül, hogy bocsánat beszélgetni szeretnék mert ki vagyok borulva, az azért nem így megy.
2011. szept. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én is tudom, hogy nem így megy. Tudom, hogy be kell jelentkezni, és én is azért kérdzetem, hogy kell-e róla tudnia a szülőnek, mert nem tudom. Nem kell rögtön ilyen hangnemben írni. Tanácsot kértem, nem kiosztást. (Egyébként nem tudom, hol jártál te, de pszichológus TÉNYLEG nem írhat ki gyógyszert. Ha arra lenne szükségem, pszichiáterhez fordulnék.)
2011. szept. 23. 19:46
 7/10 anonim ***** válasza:

A pszichológus csak akkor javasolhatja a pszichiátert amikor már mentális betegség is fennállhat, tehát testi tünetek is mutatkoznak a kliensen.

A pszichológus a lélek, elme és személyiségek komplexumával foglalkozik. Azokat elemezi. Pszichológiai teszteket végezhet a kliensen, és utána azokat értékeli. Illetve pszichoterápiás üléseket vezethet.

Nem írhat fel gyógyszert!!!

azt csak a pszichiáter szakvizsgával rendelkező szakorvos teheti meg! nézz utána!

Nekem szociális munkás diplomám van. 4 évig tanultam, hogy mi a különbség közöttük!

Kedves kérdező!

Úgy gondolom, hogy nagyon fontos a kliens-szakember közötti bizalom, ezért ha te nem tudnád elfogadni az iskolait. Nézz körül a környékeden ki rendel, másoknak mi róla a véleménye. Esetleg a nevelési tanácsadót is tudnám ajánlani. Ott is dolgozik pszichológus.

Egyik tanárom azt mondta: - aki rászánja magát és felkeres a lelki problémái miatt egy szakembert, az elindult a gyógyulása felé.

Tele van az élet különféle krízisekkel. Vannak olyan emberek akik könnyedén túl jutnak ezen, de vannak olyanok is akik segítségre szorulnak. Soha sem szégyen segítséget kérni!

2011. szept. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni. Én is sokszor érzem úgy, hogy beszélgetnem kell valakivel, de nem lelkiznem kell egy nálam általában nem érettebb kortársammal, hanem egy szakembertől kell segítséget kérnem.

Nos, én már több pszichológusnál is voltam. Ugyanígy voltam, mint te: felgyülemlett bennem sok dolog, aminek a végére akartam járni és meg akartam osztani egy szakemberrel, de amikor ott voltam, akkor elkezdtem gondolkozni azon, nem szégyen-e, hogy ezt csinálom, tényleg ennyire nehéz-e a helyzet. És a magánpszichológusokat szerintem is felejtsd el, az átlagos órabérük 8000 forint körül van. Szerintem ez még milliomos mértékkel is rengeteg, egyszerűen szerintem nem ér meg ennyit.

Az SZTK-s dolgokról nincs tapasztalatom, de biztos vagyok benne, hogy a válaszadónak, aki erről beszélt igaza van, hallottam már róla, hogy hogy mennek ott a dolgok, valószínűleg többet árt, mint használ. Meg hát ugye miért lenne igényes az, ami ingyenes?

Szerintem is keresd fel az iskolapszichológust. Tudom, hogy nem akarod, hogy mások tudomást szerezzenek róla, de szerintem meg lehet oldani, hogy titokban maradjon. Biztos vagyok benne, hogy a pszichológusnak nem gond, hisz a munkája része a titoktartás, és ha van ehhez érzéked, meg lehet úgy oldani, hogy mások se jöjjenek rá. Szerintem. Én elég titkolózós típus vagyok, mindig megoldottam az ilyen helyzeteket. Gondolkozz el ezen a lehetőségen.

2011. szept. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Van orvosi titoktartás, nem kell félni az iskolapszichológustól.
2011. szept. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Ha úgy érzed, hogy nem tudsz egyedül megbirkózni a terheiddel, érdemes szakember segítségét kérni, és ráadásuk minél előbb, mert így nem terhelődik túl a "lelki puttony". Ha úgy érzed gond van, akkor nyilván gond van, és nem feltétlenül lehet tudatilag is összekapcsolni a negatív érzést és a problémát - ezért van a pszichológus, hogy ebben segítsen neked.


Egyébként egy konkrét ötlet,m ahol válogathatsz is - van aki skype-s beszélgetést is vállal:

www.figyelem.net

2011. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!