Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az elátkozott város, alias a...

Az elátkozott város, alias a téveszmében szenvedő agy?

Figyelt kérdés

Nemrég tértem haza a nyaralásomból és olyan dolgokat éltem át szellemileg, ami felett bűn lenne elsiklanom.

Voltam már ezen a helyen régebben is és akkor is nagyon jó volt, de ismeretség szempontjából a hely teljesen idegen (részben egy gyógy-élményfürdő), másszóval teljesen idegen arcok voltak mindenütt. Tudni kell rólam, hogy ahol lakom nem szívesen találkozom senkivel, próbálom kerülni a beszélgetéseket, a szemkontaktust, szinte soha nem mosolygok mert feszélyezve érzem magam már azoktól is akiket látásból ismerek. Rá kellet döbbennem, hogy szeretem, ha idegenek vesznek körül. Amikor ott voltam szellemileg felpezsdültem, jobbnál jobb ötleteim támadtak, a humorom is felfokozottan működött, jobban gesztikuláltam, jobbnál jobb sziporkáimmal a társaság középpontja lettem, élvezettel néztem bele mások szemébe és spontán mosolyogni tudtam, megerőltetés nélkül. Az igazi, valódi énem volt jelen végig, bármilyen tudatmódosító szer nélkül. Hazafelé arra gondoltam, hogy képes vagyok elérni bármilyen célt amit kitűzök magam elé, sőt szinte akármit amit szeretnék, hihetetlen energiával és pozitivitással néztem a jövőbe. Amint beértem a városba ahol lakom egyre csüggedt ez az érzés és végül egy pillanat alatt elszállt, amint megláttam az első ismerős arcot belém nyilallt ugyan az az életérzet, amiben eddig éltem.


Mivel nem hiszek az átkokban (kb olyan érzés volt amikor hazaértem, hogy a város el van átkozva) ezért csak pszichés lehet az oka annak, hogy ez történt és történik.


Pedig képes vagyok arra az életmódra amit élni szeretnék ez már bebizonyosodott többször is (nem először történt ez, de ekkora intenzitással még soha).


2011. júl. 15. 21:49
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon szépen leírtad ezt az élményt, látszik, hogy nagy hatással volt rád. Valószínű, pszichés háttere van az otthoni érzésednek, ahogyan írtad is. Valami mintha nyomasztana téged otthon, annyira, hogy szinte depresszióssá tesz. Érdemes lenne ennek a végére járni, hogy mi miatt lehetsz vajon más ember otthon.
2011. júl. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hol van itt még nyitott kérdés? Szerintem leírtad a választ.


Az otthonodhoz emlékek kötődnek, ezek az emlékek gondolkodási sémákat, reagálási módokat indítanak be. Ezek a gondolkodási és viselkedésmódok megkötik a kezedet, úgy érzed, hogy nem tudsz lelkesedni, nem vagy szabad, amikor ezek érvényesülnek, idegen környezetben viszont kiszabadulsz ezekből a bilincsekből. Teljesen természetes dolog. Meg kellene próbálnod a környezetváltozást, új helyen, új társaságban élni, mert úgy látszik, hogy ha "tiszta lappal" indulhatsz, akkor jobban érzed magad, mintha visszazökkentenek a megszokott régi viselkedésmódjaidba. Semmi átok vagy téveszme nincs itt, csak egy szokványos jelenség, viszont a tanulságot is le kellene vonni belőle, én a helyedben megpróbálnék legalább ideiglenesen máshova költözni.

2011. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

21:15


Nem tudok, egyrészt nem vagyok nagykorú(még fél év), másrészt az anyagi háttér sem lenne meg hozzá. Várni kell még erre, bár félő, hogy az addig eltelt idő alatt milyen állapotokban leszek, hiszen ez a jókedv, csak 1 napig tartott.

2011. júl. 19. 00:13
 4/9 anonim ***** válasza:

00:13


"Nem tudok"


Annyira halálbiztos voltam ebben a válaszban, hogy azt el nem tudom mondani :)))


"egyrészt nem vagyok nagykorú(még fél év)"


Ezt még el is tudom fogadni. Akkor fél év múlva költözz.


"másrészt az anyagi háttér sem lenne meg hozzá"


Mit értesz ez alatt egész pontosan?

2011. júl. 19. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

10:45


Elég nyilvánvaló volt a "nem tudom", minden ember rögtön a kifogásokat keresi ahelyett, hogy cselekedne, igaz? Másrészt az, hogy kiírtam a kérdést is árulkodik erről, ha tudnék akkor lehet, hogy nincs kérdés.


Azt értem anyagi háttér alatt amit értek, nincs pénzem ahhoz, hogy elköltözzek, az összes rokonom ezen a településen, vagy egy közelin lakik. A sulim ideköt még 2 évig (5 éves) szóval munkát sem tudnék vállalni (ha majd vállalnék is itt, akkor is szarul érezném magam a leírtak miatt).

2011. júl. 19. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:

12:58


"Azt értem anyagi háttér alatt amit értek, nincs pénzem ahhoz, hogy elköltözzek, az összes rokonom ezen a településen, vagy egy közelin lakik. A sulim ideköt még 2 évig (5 éves)"


Ez sajnos baj. De külföldi ösztöndíjat vagy más városban lévő szakmai gyakorlatot nem tudsz megpályázni? Az utolsó években erre általában van mód. Ha be lehetne rakni a köv. félévben egy szakmai gyakorlatot, akkor már most lehetne helyet keresni.


"szóval munkát sem tudnék vállalni (ha majd vállalnék is itt, akkor is szarul érezném magam a leírtak miatt)"


Lehetséges forgatókönyv: keresel szakmai gyakorlati helyet, mondjuk egy távoli városban. És amikor ott dolgozol, igyekszel ott maradni (ehhez persze az kell, hogy otthon már ne legyen sok órád az egyetemen, amire be kell járni. Az utolsó évben gondolom nincs is ilyen, mert akkor már szakdogaírás van). Hirtelen ez jutott az eszembe, de sajnos az iskola tényleg erős akadályozó tényező.

2011. júl. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kedves 16:32-es, szerintem a kérdés feltevője még középiskolába jár.
2011. júl. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Át tudom érezni a gondodat! És mivel még, ha jól értem középsulis vagy, nem nagyon van lehetőséged az elköltözésre, munkavállalásra, gyakorlatra más városban, mert jelenleg elsődleges, hogy kijárd a középsulit, és bejuss a felsőoktatásba, és onnantól gondolkodhatsz az elköltözésen. (Fősulit/egyetemet választhatsz messze az otthonodtól). Szóval szerintem jelen pillanatban a legtöbb amit tehetsz, hogy a saját hozzáállásodon próbálsz meg változtatni. Valahogyan elfogadni, hogy ez egy ilyen állapot, ez van, most ebben kell valahogyan élni, jól érezni magad, és ha ezt el tudod fogadni, akkor könnyebben meg tudod találni ebben az átmeneti állapotban is a pozitívumokat.
2011. júl. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ma 17:46


Még jobb, mert annak az elvégzése után lehet direkt olyan egyetemre menni, ahol távol kell laknia az otthonától.

2011. júl. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!